Başarıyı hedef alın mükemmel olmayı değil. Yanlış yapma hakkınızdan vazgeçmeyin; vazgeçerseniz yeni şeyler öğrenme ve gelişme olanağınızı kaybedersiniz. Unutmayın; mükemmeliyetçiliğin arkasında korku yatar. İnsan olduğunuzu hatırlayarak korkularınızı göğü [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMEdebiyatdefteri.com'da
160.942 kitap, 62.777 kişi, 8.057 yayınevi ve 6.005 okuyucu görüşü yer almaktadır.
Kitap     Kişi


Son Paylaşılan Görüşler

Kitap: Gezgin ve Gölgesi (Ciltli)
Görüş bildiren:Ultimir
13 Nisan 2019 Cumartesi 09:58:36
~ 0 puan
Kitap zaten 179 sayfa, bu 179 sayfanın 50 sayfası tamamen Alman halkına hitap eder şekilde yazılmış. Müzik sanatına çok yer verilmiş. Fakat kitap içinde ki bir kaç cümle bile sizin bakış açınızı değiştirebiliyor. Okunması gereken kitaplardan bir diğeri daha..

Kitap: Beyaz Diş
Görüş bildiren:Ultimir
13 Nisan 2019 Cumartesi 09:57:25
~ 0 puan
Modern Dünya Klasikleri yazarlarından en önemlisi olan Jack London bu kitabında bir tane kurt - köpek kırması canlıyı ele almış.
İnsanlarla iletişimini ve sevgi ve şiddeti ön plana çıkarmış.
Bir fabl sayılmaz fakat yer yer bu bahsettiğimiz canlı kendi kendisiyle konuşmaktadır.

Kitap: Böyle Söyledi Zerdüşt: Herkes İçin ve Hiç Kimse İçin Bir Kitap
Görüş bildiren:Ultimir
13 Nisan 2019 Cumartesi 09:56:18
~ 0 puan
Net okunması gereken bir kitap herkes için, mükemmel derecede bakış açısı getiriyor insana ve öyle bir sanatsal dil ile yazılmış ki kitap sizi adeta farklı bir diyara sürüklüyor.
Bu kitabı size en iyi şu şekilde anlatabilirim;
Kitabı okurken müzik açmanıza gerek yok, kitapta ki sanatsal dil size bir müzik sağlıyor zaten..

Kitap: Mars Yıllıkları
Görüş bildiren:Ultimir
13 Nisan 2019 Cumartesi 09:54:27
~ 0 puan
Güzel bir kitap fakat ilk üç bölüm birbiri ile bağlantılıyken bir zaman sonra birbirlerinden bağımsız bölümler olarak devam ediyor. Üstelik papaz bölümü Ray Bradbury'nin "Resimli Adam" adlı kitabından bire bir alıntı

Kitap: Kavim
Görüş bildiren:Emine Yavuz
26 Mart 2019 Salı 20:20:52
~ 0 puan
Heyecanla okuduğum romanlardan biri. Mukemmel bir anlatım. Yazarımızın kalemine ve yüreğine sağlık.

Kitap: Bir Tek Ben miyim Böyle Yaşayan? 1. Cilt
Görüş bildiren:F.A.
14 Mart 2019 Perşembe 14:44:38
~ 0 puan
Sabahın dört buçuğunda bir apartman dairesinde jaluzinin aralıklarından sadece bir çiçek kadar harikulade ve sessiz karanlık geceye bakarken kısık radyodan Haydn dinlemek mest edici. yanında bir içki, elbette, bir sigara, ve gürül gürül yanan bir soba, gürül gürül yanan bir haydn. milyonların yaşadığı kentte belki otuz beş kişi vardır senin dinlediğin gibi dinleyen, duvara bakarak, sessizce sigara içerek, hiçbir şeyden nefret etmeyerek, hiçbir şey istemeyerek. Cıvamsı mevcudiyetinle ölü bir adamın müziğini dinliyorsun, sabahın dört buçuğunda.

Kitap: Zen Kaçıkları
Görüş bildiren:F.A.
14 Mart 2019 Perşembe 13:27:25
~ 0 puan
Tek başımaydım ateşin başında, doğudan ağaran bir gök. "Amma içmişim," dedim. "Uyanın! Haydi uyanın!" diye haykırdım. "Haydi, horozlar ötmeden! Lamı cimi yok! Haydi kızlar kadınlar! Afişteler! Kancıklar! Pezevenkler, hıyarlar! Koşun!" Sonra birden insanların acınasılığına dair son kerte yoğun bir duyguya kapıldım; kim olursa olsunlar, yüzleri, acıyla büzülen ağızları, kişilikleri, neşeli görünmeye çalışmaları, ufak tefek huysuzlukları, başarısızlıkları, hemen unutuluveren soğuk, hava cıva nükteleri: Ah, ne diye, ne diye? Biliyordum sessizliğin sesinin her yeri örttüğünü, heryerde herşeyin sessizlik olduğunu. Ya birden uyansak da, bu ve şu dediğimiz şeylerin aslında bu ve şu olmadığını bir görüversek? Yalpalayarak tepeye koştum, kuşlar selamladı beni, yerde birbirlerine sokulmuş yatanlara baktım. Bu saçma yerküre serüvenine benimle birlikte kök salan bütün bu tuhaf hayaletler de kimdi? Peki ben kimdim?

Kitap: Ekmek Arası
Görüş bildiren:F.A.
14 Mart 2019 Perşembe 12:47:47
~ 0 puan
Karyolama oturup kendime bir içki koydum. Kapımı açık bırakmıştım. Şehrin gürültüsüyle beraber ay ışığı sızıyordu odama: müzik dolapları, otomobiller, küfürler, köpek havlamaları, radyolar... Hep beraberdik. Aynı *ok çukurunun içindeydik hepimiz. Kaçış yoktu. Zamanı geldiğinde sifonumuz çekilecekti.

Kitap: ULUMA HOWL
Görüş bildiren:F.A.
14 Mart 2019 Perşembe 12:04:10
~ 0 puan
Manifestomuz...

Kitap: ULUMA HOWL
Görüş bildiren:F.A.
14 Mart 2019 Perşembe 12:03:52
~ 0 puan
O ana kadar ulumadığımı!
Yeni Çıkan KitaplarEn Çok Okunan Kitaplar
İlber Ortaylı
Kronik Kitap
Akilah Azra Kohen
Everest Yayınları
Jean-Christophe Grange
Doğan Kitap
Gülseren Budayıcıoğlu
Doğan Kitap
Ayşegül Çoruhlu
Doğan Kitap
Selçuk R. Şirin
Doğan Kitap
Jose Mauro de Vasconcelos
Can Çocuk Yayınları
Sabahattin Ali
Yapı Kredi Yayınları
Sümeyye Koç
Epsilon Yayınevi
Mark Wolynn
Sola Unitas
Zülfü Livaneli
DEX
Sümeyye Koç
Epsilon Yayınevi
Selahattin Demirtaş
İletişim Yayıncılık
Barış Pehlivan
Kırmızı Kedi
Mahir Ünsal Eriş
Can Yayınları