Elmas nasıl yontulmadan kusursuz olmaz ise; insan da acı çekmeden olgunlaşmaz. (Konfüçyüs) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMEdebiyatdefteri.com'da
160.874 kitap, 62.753 kişi, 8.054 yayınevi ve 5.963 okuyucu görüşü yer almaktadır.
Kitap     Kişi


Son Paylaşılan Görüşler

Kitap: Friedrich Nietzsche Seti (9 Kitap Takım)
Görüş bildiren:arıkan
20 Ocak 2019 Pazar 19:36:16
~ 0 puan
Yaşamak için bir nedeni olan herkes, her sıkıntının üstesinden gelebilir.

Kitap: SOLUĞUNDAN ÖPTÜM SENİ
Görüş bildiren:Nafiz Diba
8 Ocak 2019 Salı 16:50:41
~ 0 puan
Kaç gündür adını düşünüyorum

Ne demiş uçurumda açan çiçek

Yurdumsun ey uçurum

Kitap: Bedenimdeki Çığlık
Görüş bildiren:Emine Yavuz
6 Ocak 2019 Pazar 18:42:02
~ 0 puan
Sürükleyici bir anlatım ancak; fazlasıyla sıradan.

Kitap: Tüfek Mikrop ve Çelik
Görüş bildiren:İrfan Yıldırım Çevik
3 Ocak 2019 Perşembe 09:20:15
~ 0 puan
Tüfek, Mikrop ve Çelik adeta insanlığın şeceresi, okuru binlerce yıl öncesine daldırıyor. Kitap sizi, 13000 yıl önce ortadoğu’ da başlayan insanlık tarihine, adını Bereketli Hilal adını alan Mezopotamya topraklarından alıp binlerce kiometre uzaklara, Avustralya ve çevresindeki adacıklara götürürken, Polinezya Adaları’ ndaki ilk insanların izini sürüyor. Yine aynı coğrafyalarda, yaşamın sıçrama yaptığı Çin’ den Endonezya’ ya, Sibirya tarafındaki Bering Boğazı’ ndan, Yeni Dünya Amerika Kıtası’ na, insanlığın yayılışını tarih atlası gibi gözler önüne seriyor.Üretimden avcılık ve yiyecek toplayıcılığına, yazının icadından, dillerin evreler halinde yayılmasına, bitkilerin gelişimi ve dünyaya dağılması, hatta hayvanların evcilleştirilme sürecinden başlayıp kabilelerden ülkelere kadar bir çok şey bulacağınız, çok satanlar arasında yerini alan eserin sahibi Pulitzer ödüllü Jared Dıamond. İyi okumalar.

İrfan Yıldırım Çevik

Kitap: sevda sözleri
Görüş bildiren:Mevlüt GÖZDE
1 Ocak 2019 Salı 22:43:50
~ 0 puan
Cemal Süreya'nın en büyük eseri sayılabilecek, ölümsüz ve her biri diğerinden büyük oranda iz bırakacak şiirlerinin derlendiği, bir solukta okunabilecek bir kitap. Mutlaka okunması gereken değerli bir eser.

Kitap: sevda sözleri
Görüş bildiren:Mevlüt GÖZDE
1 Ocak 2019 Salı 22:43:42
~ 0 puan
Cemal Süreya'nın en büyük eseri sayılabilecek, ölümsüz ve her biri diğerinden büyük oranda iz bırakacak şiirlerinin derlendiği, bir solukta okunabilecek bir kitap. Mutlaka okunması gereken değerli bir eser.

Kitap: Büyük Oyun
Görüş bildiren:ŞEMİSTAN
30 Aralık 2018 Pazar 15:22:39
~ 0 puan
Kitabı okuyan çok şey bulacağına eminim . yazılanların kaynaklarının da verdiği için sağlam varsayımlarla yaklaşıldığının bilinmesi gerek
II.Abdulhamit ülkeyi 33 yıl boyunca küresel oyunculara niye teslim etmediğini oysa Sultan abdulaziz döneminden paylaşılması kararlaştırılan Osmanlının onca yıl nasıl ayakta kaldığını ve Osmanlıyı yıkan dışardakiler değil kendi yetiştirdiği aydın sınıfın yıktığını. İttat Tarakkinin Hürriyet için Fransız ihtilalini örnek almış olması ancak ihtilalin hangi süreçte nelerden kaynaklandığını bilmeden, Sosyolojik farklılıkları gözetmeden. Başkalarının yapısını adapte ederken. 18,yy milliyetçiliğin ortaya çıkardığı ayrışmayı göz ardı ederek imparatorluğu yok etmiştir. Ön kaynak olarak okunması b yönde birkaç eser daha okuduktan sonra dünün yanlışını bu günde tekrarını yapmak isteyenlerin amaçlarını çok iyi anlaşılacağına inanıyorum.

Kitap: Öğretmen Olmak
Görüş bildiren:Naip
29 Aralık 2018 Cumartesi 00:47:23
~ 0 puan
Bir öğretmen adayı olarak bu kitap beni çok ama çok etkiledi. İki güzel eğitimcinin sohbetlerinden oluşan bu kitap eğer azıcık alakanız varsa sizi etkileyecektir. Eğitimin ne olması gerektiğini, nasıl olması gerektiğini, öğretmenin eğitimdeki yerini gayet iyi bir şekilde anlatan bu kitap belki de size yeni ufuklar gösterecektir.

Kitap: Uçurtma Avcısı
Görüş bildiren:Naip
29 Aralık 2018 Cumartesi 00:44:47
~ 0 puan
Okuyun. Zamanında, Afganistan'da geçen bir öykü. Etkiliyor. Ders alınabilir bir kitap.

Kitap: Fahrenheit 451
Görüş bildiren:Naip
29 Aralık 2018 Cumartesi 00:41:43
~ 0 puan
Bir itfaiyeci düşünün. İşi söndürmek değil, yakmak. Bir distopya düşünün ki insanlar birbirinden tamamen uzak. Fahrenheit 451'i okurken çok şey düşüneceksiniz. Düşünmeden okunmaması gereken bir kitaptır. Günümüze de benzetilebilen bir kitaptır ayrıca.
Yeni Çıkan KitaplarEn Çok Okunan Kitaplar
Yılmaz Özdil
Kırmızı Kedi
Ayşe Kulin
Everest Yayınları
Ray Bradbury
İthaki Yayınları
Şermin Yaşar
Doğan Kitap
Yuval Noah Harari
Kolektif Kitap
Yılmaz Özdil
Kırmızı Kedi
Jared Diamond
Pegasus
Murat Menteş
April Yayıncılık
Mark Wolynn
Sola Unitas