İnsan vardır ki söylediği sözlerle büyür, söz vardır ki, söyleyen insan yüzünden büyük görünür. Ismail Habip Sevük [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Belgesel Roman

Belgesel Roman isimli konu başlığında toplam 12 kitap bulunuyor.
  Belgesel Roman kategorisindeki kitaplar
Yavuz Bahadıroğlu

Nesil Yayınları

Genç Osman`ın, uyuz bir ata bindirilip hakaretler altında, sokaklarda dolaştırıldıktan sonra, yeniçeriler tarafından hunharca katledilişinin anıları hâlâ tazedir. Yeniçerilerin gemi azıya aldıkları kâbus yıllar… Devleti kılıçlarıyla yüceltenlerin, devleti kılıçladıkları yıllar… İşte böyle bir dönemde, henüz on üç yaşındaki IV. Murad, Osmanlı tahtına oturur. İlerleyen yıllarda konumunu güçlendir..»»
Cengiz Abdullayev

Kaknüs Yayınları

Bir KGB casusunun Amerikalı bir milyoner olan Kemal Aslan`a dönüştükten sonra ne türden `işler` çevirdiğinin şaşırtıcı öyküsünü bulacaksınız Araftan Kurtuluş`ta .Bir taraftan gizli servislerle işlerin nasıl yürüdüğüne tehdit ve şantaj mekanizmalarının nasıl işletildiğine dair oldukça `şık` bir öykü okurken, diğer yandan psikolojik sapmaların,modern yaşamın sıkıntılarının ya da kültürel faklılıklar..»»
Yavuz Bahadıroğlu

Nesil Yayınları

Bediüzzaman Said Nursi, yakın tarihimizin nadir parıltılarından birisi. Ve en çok tartışılan şahsiyetlerinden... Talebeleri yıllar boyu karakollarda, mahkemelerde, hapishanelerde "mücrim" muamelesi görmüşler... Eserleri satır satır incelenmiş. Yüzlerce kere mahkemeye verilmiş, yüzlerce defa beraat etmiş; yine de zulüm çemberi kırılmamış... Yavuz Bahadıroğlu, arkasında milyonlarca talebe, binler..»»
Nurettin Yılmaz

Ben Yazarım Yayınları

Doğup büyüdüğüm, okuyup yazmayı öğrendiğim, acısıyla tatlısıyla, yoksulluğuyla, neşesiyle çocukluk ve gençliğimin ilk dönemlerini geçirdiğim canım köyüm Bektaşlar, namı diğer Pappat... Cebel'de 19.05.1989 yürüyüşlerinden sonra 22 Mayıs gecesi: Bedeli, ağır bir dayak ve iki kırılmış kaburga. Sırtımda çok miktarda cop, dipçik ve tekme izleri. Derinin altına birikmiş simsiyah kan ve morluklar. N..»»
Ali Erkan Kavaklı

Nesil Yayınları

Cumhurbaşkanı Turgut Özal, Org. Eşref Bitlis, Bnb. Cem Ersever gibi ünlülerin de içinde bulunduğu yüzlerce insanı ortadan kaldıran bir çetenin peşine düşen Müfettiş Safa Beye suikast düzenlenir. Arkadaşına yapılan bu haksızlığı hazmedemeyen Yüzbaşı Hüseyin, suikastçıları takibe başlar. Fakat şahitler esrarengiz bir şekilde ortandan kaldırılır. Hüseyin, cinayetleri aydınlatmak için uğraşırken ord..»»
Ali Ezger Özyürek

Laika Yayıncılık

Kurtuluş Savaşı sonrası Lozan Antlaşması`nın akabinde Türkiye ile Yunanistan arasında iki milyona yakın insan zorunlu göçe tabi tutuldu. Kimi çocukluğunu bıraktı geride, kimi aşkını, kimisi de varlığının anlamını.. Umutlarını, geleceklerini karartarak ayrıldılar yaşadıkları topraklardan..

Muhacirler; ayrılmanın daha doğrusu koparılmanın can alıcı dramının gözler önüne seriyor. Yüreklerini..»»

Ali Ezger Özyürek

Kekeme Yayıncılık

Yaşadığı toprakların koparılan insanlar, parçalanan aileler, yitirilen aşklar, anılar... Kuşaklar boyu yaşanılan coğrafyalardan bilinmeyene yolculuklar... Kurtuluş Savaşı sonrası Lozan Antlaşması`nın akabinde Türkiye ile Yunanistan arasındaki iki milyona yakın insan zorunlu göç ettirildi. Aleko`lar, Vasil`ler, Nina`lar; Ahmetler, Aliler, Haticeler`le yer değiştirdi. Kimi çocukluğunu bıraktı ger..»»

Lisa St. Aubin De Teran

Dharma Yayınları

"1934 yılında San Cristobal de Torondoy yakınlarında kayıp bir küçük köyde ağabeyimden on bir ay sonra doğdum. Ağabeyim ne kadar yakışıklıysa, ben de o kadar çirkindim. Kafamdan ayağımın ucuna kadar kapkara tüylerle kaplıydım ve bir çeşit maymunu andırıyordum. Her nedense kulaklarımın zarları doğumumu takip eden birkaç gün içinde patlamıştı. Mahalle doktoru muayeneden sonra anneme şöyle demiş: ..»»

Alaaddin Oğuzalp

Nesil Yayınları

Sait Pehlivan, Bozkırlı Mehmet, Seyis Ömer ve adı-sanı bilinmeyen Osmanlı askerleri. Başlarında Çilek Yüzbaşı var. Deneyimli bir asker. Aldığı emri gözünü kırpmadan yapacak kahraman, gözü pek ve eşsiz bir sadakat timsali. Aldığı emir doğrultusunda, taburunun başında Sarıkamış’a doğru yola çıkar. Soğuk, açlık, yorgunluk, bit salgını ve tifüs. Daha da ağırı gözleri önünde en yakın arkadaşların..»»
Kolektif

Boyut Yayın Grubu

Boyut, kültür hizmetlerine bir yenisini daha ekleyerek; doğal hayatın kapılarını sizin için açıyor ve Vahşi Yaşam belgesellerini BBC Motion Gallery farkıyla evinize getiriyor. Üstelik 50 dakikalık DVD'niz de kitapla birlikte sizin olacak. Heyecanlı bir dünyaya doğru yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? Muhteşem Vahşi Yaşam kitaplarından Primatlar'da; maymunlar, şebekler, ipek maymunları ve lemurla..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.