İnsan vardır ki söylediği sözlerle büyür, söz vardır ki, söyleyen insan yüzünden büyük görünür. Ismail Habip Sevük [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Yazım Kılavuzu

Yazım Kılavuzu isimli konu başlığında toplam 5 kitap bulunuyor.
  Yazım Kılavuzu kategorisindeki kitaplar
Kolektif

Timaş Yayınları

Deyim, en az iki kelimeden oluşan, bu kelimelerin genel olarak mecaz anlamda kullanıldığı ve bir kavramı ifade etmek için kurulmuş özel bir anlatım biçimidir. Deyimlerin en önemli özellikleri; en az iki kelimeden oluşturan kelimelerin genellikle kendi anlamları dışında kullanılması, bir kavramı anlatmak için kullanılmış özel anlatım kalıpları olmaları ve atasözleri gibi kalıplaşmış sözlerden meyda..»»
Esat Korkmaz

Anahtar Kitaplar Yayınevi

Şeytan tasarımı, bir "kaşı tasarım"dır; yani, iyiliğe karşı "kötülük" tasarımıdır. "İyilik", iyilik üretme konusunda "yeteneksiz" olduğuna göre, bu konuda daha "yetenekli" olan "karşıtı"nın içinden çıkmak durumundadır: "Kötülük", iyiliğin "lokması"dır; açıktır ki şeytan ya da Satan, iyiliği "beslemek", ona lokma olmak, onu büyütmek zorundadır. Böylesi bir tasarımda şeytan ya da Satan, hemen hemen ..»»
Rafet Şimşek (Editör)

Asil Yayınevi

TDK İLKELERİNE UYGUN OLARAK MEB TALİM VE TERBİYE KURULU BAŞKANLIĞI 23742 SAYILI İNCELEME ESASINA UYGUN HAZIRLANMIŞTIR.»»
Zuhal Kültüral

Simurg Yayınları

Türkiye Türkçesinde Cümle Bilgisi, Üniversitelerimizin Türk Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği bölümlerinde okuyan öğrenciler için yardımcı bir kaynak kitap olarak hazırlanmıştır. Kitabımızda üniversitelerimizde ve orta öğretimde okutulan dil bilgisi kitaplarının "cümle bilgisi bölümleri", konu ile ilgili terimlerin dil bilgisi terimleri sözlüklerindeki ..»»
Kolektif

Cumhuriyet Kitapları

Nasıl ki başka bilim dallarının uzun uğraşlar sonucu kazanılmış sonuçlarına, kurallarına saygı duyuluyorsa dilin de bilimi olduğu göz önüne alınmalıdır. Dilcilerin; dilin ses/biçim/anlam özelliklerini ve mantığını göz ardı etmeden, uzun araştırma ve deneyimlerle elde ettiği sonuçlar, "Bana göre..." öznel yaklaşımından sıyrılarak değerlendirilmelidir. Her yazar (birey) dilin olanaklarını özgürce..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.