Sevgi insanı birliğe, bencillik de yalnızlığa götürür. Schiller [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Mitoloji-Sözlük

Mitoloji-Sözlük isimli konu başlığında toplam 6 kitap bulunuyor.
  Mitoloji-Sözlük kategorisindeki kitaplar
Yves Bonnefoy

Dost Kitabevi Yayınları

Yves Bonnefoy yönetiminde hazırlanan bu görkemli yapıt, üç yıl süren zorlu ve titiz bir çalışmadan sonra Dost Kitabevi Yayınları tarafından Türkçeye kazandırıldı.

Yunan ve Roma merkezli bir bakış açısının kısırlığını kırmayı amaçlayan çokkültürlü bir mitoloji evreni… Konusunda yetkin, dünyaca tanınmış bilimadamı ve araştırmacılardan oluşan 99 yazar.

Uzun ve zahmetli bir süreç boyunca ..»»

Behçet Necatigil

Sel Yayıncılık

Derman Bayladı

Say Yayınları

Klasik mitologya, batı sanat ve düşüncesinin "olmazsa olmaz" temellerinden biridir. Resim, heykel, mimari, tiyatro, opera, şiir, roman vb. bu bereketli kaynaktan alabildiğine yararlanır. Bizde mitologyaya itginin yaklaşık 250 yıllık bir geçmişi vardır; bu konuda çeşitli eserler yayımlanmış olmakta birlikte, yeterli sayıda sözlük çalışması bulunmamaktadır. Mitoloji Sözlüğü, başta Homeros ve Hesiodo..»»
Azra Erhat

Remzi Kitabevi

Mitoloji Sözlüğü, Azra Erhat`ın geniş bilgi ve kültürünün son ürünü, ustaca yazarlığının en yüksek aşamasıdır. Titizlikle hazırlanan kitap, başta Anadolu efsaneleri olmak üzere, Yunan ve Latin mitolojisini açık seçik, tatlı bir dille okuyucuya sunmaktadır»»
Pierre Grimal

Sosyal Yayınlar

Mitoloji Sözlüğü, yıllarca sürmüş bir çalışmanın ürünüdür. Pierre Grimal, bu uzun çalışma süresi boyunca, homerik metinlerden başlıyarak, XII. yüzyılda yaşamış Bizanslı bilginlerin kılı kırk yaran komanterlerine varıncaya kadar bütün efsane metinlerini bir bir tarayıp incelemiştir. Yunan ve Latin edebiyatlarına ait bellibaşlı metinlere sürekli gönderme yapan bu eserinde, yazar, her türlü dogmati..»»
Celal Beydili

Yurt Kitap Yayın

Türk mitolojisi ve Türk mitolojik dünya modelinin temelini, Altay, Yakut veya herhangi bir Türk topluluğunun dini-mitolojik görüşlerinde görmek, bir Hakas tapınağından konuşmak kadar yanlıştır. Çünkü Türk mitolojik sisteminin yaratılması, Türk birliği çağıyla sınırlanır. Farklı Türk halklarının dini-mitolojik görüş ve düşüncelerinin temelinde, Türk mitolojik dünya modelinin oluşumu bulunur. Bu ..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.