İnsanların elinden hayalleri alınacak olursa, başka ne zevkleri kalır? Foostenelle [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Anı Çeviri

Anı Çeviri isimli konu başlığında toplam 32 kitap bulunuyor.
  Anı Çeviri kategorisindeki kitaplar
Farah Pehlevi

Dünya Kitapları

“Ne zaman o 1979 Ocak sabahını hatırlasam, aynı derin acı gelir, yüreğime saplanır. Aylardan beri ateş ve kan içinde yaşayan başkentimiz sanki aniden soluğunu tutmuş gibiydi, insanın içini daraltan bir sessizlik çökmüştü Tahran`ın üzerine. O 16 Ocak günü ülkemizden ayrılıyorduk..." - Farah Pehlevi- 16 Ocak 1979. İran için bir dönüm noktasıdır bu tarih. Ayetullah Humeyni önderliğinde gerçekleşt..»»
Gabriel Garcia Marquez

Can Yayınları

Gabriel Garcia Marquez çarpında bir yazarın anılarını yalnızca hayranları değil., tüm bir edebiyat dünyası nicedir bekliyordu. 20. yüzyıl edebiyatına damgasını vuran büyülü gerçekliğinin büyük ustası, Yaprak Fırtınası`ndan Yüzyıllık Yalnızlık`a, Kolera Günlerinde Aşk`tan Benim Hüzünlü Orospularım`a, esin kaynaklarını hep kendi yaşamında, yakın çevresindeki insanlarda aramıştı. O yüzden, yapıtlarıy..»»
Anne Frank

Papirüs Yayınları

ANNE FRANK HATIRA DEFTERI»»
Marine Benjamin

Profil Yayınevi

Gazeteci yazar Marina Benjamin, Ortadoğu kökenli ailesinin egzotik geleneklerinin ve yaşam tarzının kendisine yabancı olduğunu hissederek büyüdü Londra`da. Anne ve anneannesinin aralarında evde konuştukları dil olan Arapça`yı öğrenmeyi reddetmiş ve geleneksel Arap yemeklerinin yerine hamburger ve birayı tercih etmişti. Fakat birkaç yıl önce kendi çocuğunu dünyaya getirdiği zaman, geçmişiyle ara..»»

Vera Tulyakova HikmetAnna Stepanova (Hazırlayan)

Yapı Kredi Yayınları

Vera Tulyakova Hikmet, Nâzım Hikmet`in ölümünden sonra, onunla yaptığı söyleşiler olarak nitelendirdiği bu kitabında, şairin ülkesinden ayrıldıktan sonra, 1951`de üçüncü ve son kez gittiği Sovyetler Birliği`nde coşkulu gençlik yıllarında idealinde yarattığı sosyalizmin gerçekleştirilememesi ve yeni insan tipinin yaratılamaması karşısında yaşadığı hayal kırıklıklarını, şaşkınlıklarını, acılarını..»»

Stella Molinas Trever

Remzi Kitabevi

Üç dile çevrilerek beş ülkede okurlarla buluştu!
Doğaüstü ama gerçek bir hayat hikâyesi...
O, hiç akla gelmeyen bir gücün tehdidiyle karşı karşıya buldu kendini. Evde, önceleri birer tesadüf olarak görülen garip olaylar, zamanla tüm aileyi etkileyen bir kâbusa dönüşmüştü. Bu kâbustan uyanmanın tek yolu ise, altında yatan gizemli nedeni bir an önce bulup ortaya çıkarmaktı... St..»»
Muhsin Ertuğrul

Remzi Kitabevi

Muhsin Ertuğrul’un Anıları

Modern Türk tiyatrosunun öncüsü Muhsin Ertuğrul, özellikle 20. yüzyılın ilk çeyreğinde, Türkiye´nin ölüm kalım günlerinde çağdaş Türk tiyatrosunun ve bir ölçüde de Türk sinemasının az bilinen kuruluş dönemlerine tanıklık ediyor. Bu anılar, günümüzde de anıtsal bir değer taşıyor. »»

Jacqueline Van Maarsen

Agora Kitaplığı

"Anne`den tek bir haber almamıştım. Bunu tuhaf buluyordum. Ve bir gün ansızın babası kapımızda belirdi. Avurtları çökmüş, gözlerinde üzüntü ve şaşkınlık; zayıf bedenine bol gelen takım elbisesiyle onu öyle gördüğümde neye uğradığımı şaşırmıştım. Tek başınaydı. Bize olup bitenleri anlatmasının ardından dehşete düşmüştük. İsviçre`ye gitmemiş, anne, baba ve oğulları Peter`dan oluşan Van Pels ailes..»»

Anonim

Erko Yayıncılık

Bu kitapta sadece ama sadece gerçekler yazılı. Böylece geçerli olan: "Bu kitaptaki tüm kişi ve olaylar hayalidir ve herhangi bir yaşayan ya da ölmüş kişiyle bir benzerliğin olması tamamen tesadüftür" cümlesi burada geçerli değil. Yine de nezaket ve siyasi nedenlerle tüm isimler ve sayısız ayrıntılar değiştirildi. Bu kitabın okuruna yazarın anonim kalma isteğinin nedenini açıklamak gerekmiyor. ..»»

Anonim

Koridor Yayıncılık

"Ergenlik çağındaki bütün gençlerin ebeveynlerinin okuması gereken bir kitap." Boston Globe " Sıra dışı bir çalışma... Korkutucu gerçekleri gösteren bir belgesel." New York Times Book Review Alice herhangi biri olabilir... Tanıdığınız biri olabilir... Alice uyuşturucu kullanıyor... On beş yaşında, beyaz, orta sınıf bir ailenin kızı olan Alice, son derece sıradan ve iyi bir kız...»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.