İnsan vardır ki söylediği sözlerle büyür, söz vardır ki, söyleyen insan yüzünden büyük görünür. Ismail Habip Sevük [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Edebiyat-Çizgi Roman

Edebiyat-Çizgi Roman isimli konu başlığında toplam 65 kitap bulunuyor.
  Edebiyat-Çizgi Roman kategorisindeki kitaplar
William Shakespeare

Everest Yayınları

İhtişam Denizinde... Maceraya Atıldım, Boyumu Aştım!" Sinsi planlarıyla ünlü Kardinal Wolsey'in yükseliş ve düşüş hikâyesi, 8. Henry'nin ve ilk iki kraliçesinin yaşadığı sarayın gölgeleri arasında yer alan politik entrika ve şahsi tutku hikâyelerinden sadece biridir. 8. Henry'nin kaderin peşinde sürüklenmesini, sarayın koridorlarında, kapalı kapılar ardında yaşanan iktidar savaşını anlatan bu Sh..»»
Stephenie MeyerYoung Kim (Resimleyen)

Epsilon Yayınları

“Alacakaranlık’ın bu yeni uyarlamasında yer almaktan büyük keyif aldım. Young, yazdıklarımı bu güzel çizimlere dönüştürme konusunda harika bir iş çıkardı. Karakterler ve hikâyenin geçtiği mekânlar, seriyi yazarken zihnimde canlandırdığım görüntülerin neredeyse aynısı.” Stephenie Meyer Young Kim’in en ufak detayına kadar resimlediği ve Stephenie Meyer’in itinayla tekrar üzerinden geçtiği ..»»
Ari FolmanDavid Polonsky

Everest Yayınları

En İyi Yabancı Film dalında Oscar`a aday gösterilen, aynı dalda Golden Globes kazanan ünlü animasyon Beşir`le Vals şimdi de çizgi roman olarak okurlarla buluşuyor! Eylül 1982`de bir gece, İsrailli askerler çevreyi kontrol altında tutarken Hıristiyan falanjistler Sabra ve Şatilla Mülteci Kamplarına girip yüzlerce Filistinliyi katlettiler. Ari Folman bu İsrailli askerlerden biriydi, ama 20 y..»»
Dünyalar Arasında

NTV Yayınları

"Her nesilde bir seçilmiş vardır. O, tek başına vampirlere, iblislere ve karanlık güçlere karşı savaş verir. O, Avcı`dır." Bu hikâyeler televizyonda yok! Joss Whedon`ın aynı adlı televizyon dizisinden uyarlanan Buffy Vampir Avcısı`nın yeni maceraları sadece çizgi romanda... Dünyanın dört bir yanında fenomene dönüşen dizi yedinci senenin sonunda ekranlara veda etse de bu Buffy..»»
Zincir

NTV Yayınları

Çizer : Georges Jeanty "Her nesilde bir seçilmiş vardır. O, tek başına vampirlere, iblislere ve karanlık güçlere karşı savaş verir. O, Avcı`dır." Bu hikâyeler televizyonda yok! Joss Whedon`ın aynı adlı televizyon dizisinden uyarlanan Buffy Vampir Avcısı`nın yeni maceraları sadece çizgi romanda... Dünyanın dört bir yanında fenomene dönüşen dizi yedinci senenin sonunda ekra..»»
Özcan F. Koçoğlu

Çamlıca Basım Yayın

"Askerî ve idarî yapılanmayı başlatarak beylikten devlete geçiş hazırlıklarını yapan, Osmanlılarda ilim geleneğini kuran, gaza sancağını Rumeli'ye diken ve bu diyarın Türklüğün geleceği için önemini kavrayan ilk devlet ve siyaset adamı: Orhan Gazi" (Tanıtım Bülteninden) »»
Gianfranco Manfredi

Lal Kitap

Oky

Mürekkep Basın Yayın

"Cihangir'de bir ev" denildiğinde, bugün akıllarda genellikle esaslı bir yatırım önerisi ya da televizyon dizisi oyuncularının, reklamcıların ve zevk sahibi orta üst sınıf zenginlerin favori ikametgâhı canlanıyor. Ama çok da uzak olmayan bir zamanlar, "Cihangir'de bir ev" demek, gece Beyoğlu'na eğlenmeye çıkanların, kendisine ev arkadaşı arayan öğrencilerin, şehrin başka semtlerinde barınması gü..»»
Oky

Mürekkep Basın Yayın

Son dönemin popüler reality-show ve biri bizi gözetliyor tarzı programlarını alın, üzerine biraz soap opera sosu ekleyin ve bütün bunları, karakterleri gerçekten hayatın içinden gelen ve her karesi 90'ların sonu ve 2000'lerin başının ruhunu yansıtan bir çizgi öyküde birleştirin. Tarifimize son olarak bir de Oky'nin eğlenceli gözlem yeteneği, çizgi tekniği ve kimi zaman okuyucuları şok eden keski..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.