İnsan vardır ki söylediği sözlerle büyür, söz vardır ki, söyleyen insan yüzünden büyük görünür. Ismail Habip Sevük [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Dünya Mitolojisi

Dünya Mitolojisi isimli konu başlığında toplam 9 kitap bulunuyor.
  Dünya Mitolojisi kategorisindeki kitaplar
Joseph Campbell

İmge Kitabevi

Joseph Campbell son arkeolojik, antropolojik ve psikolojik bulgular ışığında ilkel kabilelerden Hint`e, Çin`e kadar karşılaştırmalı bir incelemeyle, Batı dünyasının inanç, felsefe, sanat ve edebiyat temellerini ortaya koyarak, anaerkil dönemden ataerkil döneme, kahramanlar çağından tanrılar çağına, büyük klasiklerden büyük dinlere ve reformasyona ulaşana kadar, tanrının maskeleri ardındaki insan y..»»
Joseph Campbell

İmge Kitabevi

Kırılmamak için bükül, Düz olmak için eğril, Dolmak için boşal, Parçalan ki yenilen. Doğu Mitolojisi, Hint, Çİn ve Japonya`nın felsefe, sanat ve siyasetini, tarih ve toplumsal yapısını, mitoloji aracılığıyla, kökenlerine inerek, karşılaştırmalı bir yaklaşımla ortaya koymakta ve Doğu gizemini ülkemizde ilk kez bütünlüklü olarak sunmaktadır. Yaşam karşısında birey adına ve ..»»
Donna Rosenberg

İmge Kitabevi

Dünya Mitolojisi Sümer, Hitit, Babil ve Eski Mısır uygarlıklarından Yunan, Roma ve Kuzey Avrupa`ya; Britanya Adaları’ndan Pasifik Adaları’na; Uzakdoğu halklarından Eskimolar’a; Afrika`dan Kuzey ve Güney Amerika`ya kadar, yeryüzünün farklı kültürlerine ait 59 büyük söylen ve destanını içeriyor.

Dona Rosenberg, dünya mitolojisini coğrafi ve kültürel bölümlemelerle yedi ana başlık altında ird..»»

İsmail Raci Faruki

Pınar Yayınları

"Orta Çağ başlarında Şam, Bağdat ve Kurtuba'nın hilafet mahkemeleri, Yahudi, Hristiyan ve Müslüman sayısız karşılaşmalarına tanık oldu; bu karşılaşmalar esnasında her üç dinin bilgili mensupları mezkür üç inancı tartıştılar. Bu görüşmeler, bize büyük bir miras bırakmış olan karşılaştırmalı dinler disiplini (İlmü'l - Milel ve'n - Nihal) doğurdu. O günlerden bu yana böylesi karşılaşmalar gerçekl..»»
Paul Rhys Mountfort

Ayna Yayınevi

İskandinav (Nordic) rune harfleri güçlü ve derinden dönüştürücü bir kehânet sisteminden oluşur. Bu sistem, bize Kuzey Avrupa kültürlerinin kadîm bilgelik geleneğine giriş imkânı sağlar. Bu rune harflerinin, tanrılar ve tanrıçalardan, devlerden, cücelerden, savaşçılardan ve bilgelerden oluşan Kuzey pagan dünyâsı içerisinde derin yansımâları vardır. Ve J. R. R. Tolkien'in romanlarını derinden ..»»
Alice MarriottCarol K. Rachlin

İmge Kitabevi

Kızılderili Mitolojisi`nde yer alan efsane ve destanların bazıları Yaratılışla ilgilidir. Bunlar, dünyanın, güneşin, ayın, yıldızların ve insanların nasıl olduğunu anlatırlar. Bazı öyküler doğaya, bazıları da ölüm ve ölümden sonraki yaşama ilişkindir. Bu efsane ve destanlarda, Kızılderililerin dinleri, gelenekleri, tarihleri, etnik gülmece biçimleri, kabileler arasındaki benzer ve farklı yanlar ve..»»
Ayşe Nilgün Arıt

Sistem Yayıncılık

Çağımızın korkuya endeksli bilgi yayma süreçlerinin yeni kurbanı seçilen Mayalar hakkında gerek yaklaşan 2012 kehanetiyle ilgili, gerekse bu kültürün gelenekleri üzerine onlarca karanlık hikâye ortaya atıldı; ama Maya ırkından Şaman rahipler hiç kitap yazmadı. Kutsal Maya İnancı, kendini Maya kültürüne adamış ve uzun Şaman inisiyasyonunu tamamlamış Nilgün Arıt'ın, bu karanlık söylentilerin yarat..»»
Erkan Türkmen

Nüve Kültür Merkezi

Rumi's love is above all feelings, forms and fears. It is universal and, therefore, it teaches us to love every creation because of the Creator. It doesn't matter if you are a Christian or Muslim but if you love God truly and his creations, you are above all religions and faiths. Common people recite the Holy names of God, but this has no effect since they foster no love for Him. Whatever Chr..»»
Hasan Barışcan

Cumhuriyet Kitapları

Anadolu Mitolojisi dizisinin dördüncü kitabında Hasan Barışcan'ın anlatımı ve Zafer Temoçin'in çizgileriyle çocuklar ve gençler Bin Pınarlı İda Dağı'ndan Apollon Tapınağı'na, Troya'nın Kahramanı Hektor'dan İlk Güzellik Yarışması'na mitolojik öykülerle Anadolu'nun tarihini tanımaya devam ediyorlar. (Tanıtım Bülteninden) »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.