İnsan vardır ki söylediği sözlerle büyür, söz vardır ki, söyleyen insan yüzünden büyük görünür. Ismail Habip Sevük [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM



Kitap Ara:
Kitap Kişi

Çevre Küresel Isınma

Çevre Küresel Isınma isimli konu başlığında toplam 21 kitap bulunuyor.
  Çevre Küresel Isınma kategorisindeki kitaplar
Mikdat KadıoğluSerhan Yedig (Söyleşi)

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Küresel Isınma Nedir?

Küremizi Kim Isıttı?

Neden küresel iklim değişikliğinin bedelini ençok yoksul ülkeler ödeyecek?

Türkiye, küresel ısınmadan nasıl etkilenecek?

Kişi ve ülke olara bu konuda neler yapabiliriz? »»

Kate Evans

Metis Yayınları

İklim Değişikliği Hakkında Bilmek İstemediğiniz Ama Muhtemelen Öğrenmek Zorunda Olduğunuz Her Şey

"Bu kitabı hayatını değiştirmek için kullan, çünkü bundan sonra olacaklar senin şimdi neler yapacağına bağlı." İnsanlığı bekleyen çevre felaketine karşı, iklim değişikliği hikâyesini herkesin anlayabileceği kadar basit ve eğlenceli bir biçimde anlatan Acayip Havalar, Açık Radyo Kitapları`nın il..»»

Mehmet Tomanbay

Phoenix Yayınevi

Bugün dünyamızdaki birbiriyle bağlantılı iki önemli sorun, su kıtlığı ve iklim değişikliğidir.

"Su Kıtlığı" sorunu, önceleri dünyanın belirli bölgelerini ilgilendirirken, giderek dünyanın genelini kapsamaya başlamış ve 1970`li yıllardan itibaren uluslararası kamuoyunu meşgul etmiş bir konudur.

"İklim Değişikliği" sorunu ise özellikle 1992 yılında gerçekleştirilen RİO Zîrvesi`nde uluslar..»»

Gabrielle WalkerSir David King

Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi

Sanayi Devrimi`nin ardından başlayıp kesintisiz bir şekilde büyüyen ve insanoğlunun yüzleşmek zorunda olduğu çok önemli bir mesele var karşımızda: Küresel ısınma. İnsan, kutsal kitaplarda yazan kıyameti ya sonunda kendisi koparacak ya da buna engel olacak. Gidişata engel olmak istiyorsa bu durdurulamaz ısınmayı bir şekilde yavaşlatmak zorunda. Öte yandan insanlık tarihinin yaşadığı en yoğun, yanlı..»»
The Worldwatch Institute

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Worldwach Enstitüsü, her yıl Dünyanın Durumu adını taşıyan raporlar yayımlar. Bu raporlarda gezegenimizin fiziksel durumuna ilişkin, doğal kaynaklarımıza, ekolojik sistemlere ve doğaya etki ettği oranda insan sistemlerine dair en güncel ve anlamlı bilgi birikimine yer verir. Bu raporların 2009 yılına ait olanı, Dünyanın Durumu 2009: Isınmakta Olan Bir Dünyaya Bakış, yine aynı özenle küresel ısınma..»»
Turan Kaya

Ferman Yayınları

İnsanoğlu, bitmek tükenmek bilmeyen hırsı yüzünden kendi maddi kalkınmasını ve refah seviyesini yükseltmek için her gün yeni bir teknoloji üretmektedir. Ancak bu yeni teknolojilerin sağladığı faydalardan daha fazla zararlarının olduğunu, son zamanlarda gittikçe olumsuz yönde değişim gösteren iklim koşulları kanıtlamış bulunmaktadır.

Dünyada bir yandan, mevsimlerin sık sık yer değiştirmesi ..»»

Chris Spence

Pegasus Yayınları

"Bu kitap iklim değişikliklerinin nedenini anlamak isteyen herkese hitap etmektedir. Kullanılan dilin bilimsel olmaması fakat bilimsel verileri herkesin anlayabileceği şekilde vermesi kitabı benzerlerinden farklı kılmaktadır. Kitap doğrudan doğruya insanların `Ben küresel ısınmadan nasıl etkileneceğim?` ve `Bu sorun hakkında ne yapabilirim?` sorularının yanıtlarını aramaktadır. Spence`in kitabı..»»

Frederic Denhez

NTV Yayınları

Küresel ısınmayla birlikte dünya nasıl değişti? Daha başka neler, nasıl değişecek? Hayvanlar, tehlikeyi nasıl fark etti, nasıl önlemler aldı? Ve insanlar... Onları nasıl bir gelecek bekliyor? Hepsinin cevabı Küresel Isınma Atlası’nda.

NTV Yayınları tarafından gündemimizi meşgul eden ve hayatımızı saran sorunların ele alındığı yeni bir Atlas dizisi okurlara sunuldu. Fransız Çevre Mühendisi F..»»

Yaşar Onay

Neden Kitap

Tüm dünyada iklim değişikliklerinin gözlendiği içinde bulunduğumuz süreç global bir felaketin habercisi mi? Uzmanlar atmosferdeki karbondioksit oranının artışıyla yakın bir gelecekte küresel bir ısınma sürecine girileceğini, eriyen buzulların yol açacağı buharlaşmanın ise dünyayı yeniden bir buzul çağının eşiğine sürükleyeceği görüşünde hemfikir. Görüşler buzul erimesinin bir gün direnç noktası..»»

Ömer Madra

Agora Kitaplığı

Küresel iklim krizi, yeryüzünün yüz yüze olduğu en önemli sorun. Çünkü, diğer bütün sorunlardan farklı olarak, doğrudan varoluşa ilişkin bir kriz. İnsan türünün şimdiki haliyle ortalıkta dolaşmaya başladığı günden beri -yani, yaklaşık yüz bin yıldır- baş etmek zorunda kaldığı en büyük felaket. Hâlâ zamanımız var mı? Hâlâ dünyayı üzerinde hayat olmayan bir gezegen haline getirmeye ant içmiş görü..»»

 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.