Sevgi insanı birliğe, bencillik de yalnızlığa götürür. Schiller [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Tarih-Karadeniz

Tarih-Karadeniz isimli konu başlığında toplam 3 kitap bulunuyor.
  Tarih-Karadeniz kategorisindeki kitaplar
Feridun M. Emecem

Kitabevi Yayınları

Bu kitap, Doğu Karadeniz kıyısında yer alan ve bugün ***vahşi bir şehirleşmenin*** pençesinde, tarihi dokularını kaybetmiş olan iki ilçe merkezinin, Bulancak ve Piraziz'in tarihi süreçteki gelişimini ortaya koymak ve genel olarak bu kıyı kesimindeki kasabaların kuruluş ve inkişaf safhalarınınnasıl olduğu sorusuna cevap vermek amacıyla hazırlanmıştır. Karadeniz'in bir Osmanlı iç deniz..»»
Charles King

Kitap Yayınevi

Pontos Axeinos: Kara ya da kasvetli deniz... Karadeniz`in en eski Yunanca adı böyle. Çeşitli dillerdeki adları da anlam olarak aynı... Yunanca Maure Thalassa, Bulgarca ve Rusça Çerno More, Romence Marea Neagra, Ukraynaca Çorne More, Gürcüce Şavi Zğva. Asırlar boyu denizciler fırtınalı sularına açılmaktan korktukları, belki de derin sularının karanlığı yüzünden bu adlar verilmiş. Charles King, ç..»»

İshak Güven Güvelioğlu

Dergah Yayınları

Anadolu'nun şehirleri bizden önce de nice milletler ve kültürler tanıdı, nice savaşlara ve sevdalara sahne oldu, nice diller konuştu, nice çiçeklere renk ve koku verdi. Su oldu aktı, dağ oldu yüceldi, volkan oldu kükredi, ağaç oldu göğerdi, çatı oldu korudu, bahçe oldu yeşerdi... Bin yıldır da müslüman Türklerin vatanı. Şehitlerin kanıyla sulandı, ezan sesiyle arındı. Biz ona o bize benzedi; ben..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.