İnsan vardır ki söylediği sözlerle büyür, söz vardır ki, söyleyen insan yüzünden büyük görünür. Ismail Habip Sevük [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Sanat-Tezhip

Sanat-Tezhip isimli konu başlığında toplam 3 kitap bulunuyor.
  Sanat-Tezhip kategorisindeki kitaplar
Hasan Özönder

Nüve Kültür Merkezi NKM

Ansiklopedik Hat ve Tezhip Sanatları Deyimleri Terimleri Sözlüğü İslamiyet’in okumaya verdiği büyük değer, yazmaya itinayı da beraberinde getirdi. Her şeyin en güzelini yapma prensibi de, en mükemmel şekliyle, Hat ve Tezhip sanatlarında tezahür ve tecelli etti. Her zirveye tırmanışın zor olması gibi, bu gelenekli el sanatlarında da başarı kolay değil. Bu demir leblebiyi, sakız leblebi h..»»
Mine Esiner Özen

Özen Kitabevi

Tezhipli yazma eserlerde en azından bir başlık süslemesi bulunur; risalelerin toplandığı Mecmua´larda ise her risalenin başında, bazan aynı ama çoğunlukla değişik başlık tezhipleri görülür. Aynı şekilde bir eserin birkaç bölümü bulunuyorsa bunların da ara başlıkları ayrı ayrı tezhiplenmiştir. Elinizdeki bu kitapta, çok sayıda eserlerden örnek vermektense, aynı kitabın içinde yer alan farklı baş..»»

İlhan ÖzkeçeciŞule Bilge Özkeçeci

Kendi Yayını

Binlerce yıldır süregelen sanat dünyasında önemli bir unsur olan Türk sanatına hayat veren kaynaklar nelerdir?

Kültürümüzün en değerli hazinelerinden olan yazma kitap sanatları içinde tezhibin yeri nedir?

Tüm sanat dallarını kapsayan bir üslup birliğini kurması ve döneminin sanat anlayışını belirlemesi açısından tezhip sanatçılarının Türk sanatı içindeki önemi nedir?

Engin bir umma..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.