İnsan vardır ki söylediği sözlerle büyür, söz vardır ki, söyleyen insan yüzünden büyük görünür. Ismail Habip Sevük [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Bilim Adamları

Bilim Adamları isimli konu başlığında toplam 33 kitap bulunuyor.
  Bilim Adamları kategorisindeki kitaplar
Leopold İnfeld

Bilgi Yayınevi

Üzülerek belirtmeliyim ki, ülkemizi bugün saran genel yozlaşma, temel bilim alanlarında daha belirgin biçimde göze çarpmaktadır. Temel bilimler giderek çorak topraklara dönüşme süreci içinde. Yetenekli gençlerimiz, bilim yapmanın uzun ve zahmetli yolundan yürümeyi göze alamadıkları için saygınlık ve yüksek kazanç vaadeden mesleklere yönelmekteler. Oysa temel bilimlerde ilerleme rastlantıla..»»
Naomi Pasachoff

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Sağırlara konuşmayı öğretme çabaları telefonu icat etmesine yol açan Bell, yaşamının sonuna kadar bir mucit olarak kalmış, havacılık konusunda bir öncü olmuş, kurduğu derneklerle pek çok bilim adamına araştırmalarında destek vermiştir. Yaşamöyküsü Kitaplığı, Dünyayı kavrayışımızı biçimlendiren bilim adamlarının kişisel öykülerini tarihsel arka planlarıyla birlikte anlatan kitaplardan oluşuyor. ..»»

Weimar Cumhuriyeti

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Prof. Hirsch 1903 yılında Almanya’dan ayrılarak 1933-1943 yıllarında İstanbul Hukuk Fakültesi’nde, 1943-1952 yıllarında da Ankara Hukuk Fakültesi’nde davetli öğretim üyesi olarak çalışmıştır. Anılarım’da yer alan Weimar Cumhuriyeti’nin çöküş yılları, Hitler’in iktidara gelişi ve hukukçuların tutumu, Atatürk Türkiyesi’nin ilk otuz yılıyla ilgili görüşler ve gözlemler, hukukçu olsun olmasın yakın..»»

Rebecca TreaysMargeret Stephens

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Sanal Gerçeklik nedir? Bir CD-ROM`la neler yapabilirsiniz? Bilgisayar donanımınıza nasıl bakmanız gerektiğini biliyor musunuz? Yukarıdakilere benzer birçok sorunun yanıtını Bilgisayarlar`da bulabilirsiniz. Bilgisayarlar, hızla değişen bilgisayar teknolojileri dünyasına bir giriş niteliğinde. Teknik terimlerin gündelik bir dille tanımlanması, bilgisayarların işleyişinin ve son teknoloji..»»
Struan ReidPatricia Fara

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Elinizdeki kitap araştırmalarıyla ve buluşlarıyla dünyayı değiştirmiş, bilimsel düşüncenin eski uygarlıklardan günümüze ulaşan tarihine imzasını atmış bilim adamlarını tanıtmaktadır. Bilim Adamları`nda büyüleyici bilim dünyası Arkhimedes`ten Einstein`a, insan vücudunun keşfinden atomun iç yapısına, ayrıntılı bir biçimde anlatılmaktadır. TÜBİTAK Gençlik Kitaplığı dizisinde bilimsel düşüncenin eşsiz..»»
George Levine

Metis Yayınları

İnsana dair bilgimizi kökten değiştiren, insanı doğadaki tahtından indirip diğer hayvanların arasına katan, bu nedenle de eserleri gerek yaşadığı çağda gerekse günümüzde hararetli bilimsel, toplumsal, ahlaki ve dini tartışmalara konu olup çok farklı şekillerde yorumlanan bir bilimci Darwin. Ortaya koyduğu evrim teorisi şimdiye dek hangi ideolojiler tarafından sahiplenilmedi ki: rekabetçi kapitaliz..»»
Figen E. YanıkAli Demirsoy

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Yaşamın kalitesi, bir günü diğerinden ayıran özelliğinin olmasıdır. Tespih tanelerinde imame dediğimiz daha büyük taneler vardır; burada duraksanır ya da farklı bir şey söylenir. Yaşamın akışında da imameler vardır ve bu imamelerin sayısı yaşamın kalitesini belirler. Bir insanın tespihinde ne kadar çok imame varsa, o insan hayatı o denli zengin yaşıyor; hayatını ve ilişkilerini çeşitlendiriyor ..»»

Paul Strathern

Gendaş Kültür

EINSTEIN VE GORECELIK KURAMI BUYUK FIKIRLER»»
Jeremy Bernstein

Nar Yayınları

Albert Einstein`ı herkesin anlayacağı bir şekilde tanıtan bu kitap, Einstein`ın üzerinde çalıştığı üç temel konu çerçevesinde düzenlenmiş: özel görelik kuramı, genel görelilik kuramı (bilim tarihinin en estetik yaratısı olduğu söylenir) ve Einstein`ın kuantum fiziğine önemli katkıları.Jeremp Bernstein, Einstein`ın bilimsel bulgularının yanısıra ünlü bilim adamının yaşamını da aktarıyor. "(Jeremy B..»»
Jürgen Neffe

İletişim Yayınları

Genel Görelilik Kuramı’yla Newton’dan beri var olan dünya kavrayışını yerle bir eden, uygarlığı değiştiren birçok ilerlemenin kökeninde imzası olan bir bilimadamı. Giyimine kuşamına, saçına başına hiç dikkat etmeyen, formüllerinin ve hayal dünyasının içine gömülmüş bir araştırmacı. Beyninin işleyiş tarzı öteden beri merak edilen, beyin kıvrımlarının arasında dehasının izleri aranan bir dâhi. Barış..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.