İnsan vardır ki söylediği sözlerle büyür, söz vardır ki, söyleyen insan yüzünden büyük görünür. Ismail Habip Sevük [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Çevre Genel

Çevre Genel isimli konu başlığında toplam 41 kitap bulunuyor.
  Çevre Genel kategorisindeki kitaplar
Nilgün ErentayMehmet Erdoğan

ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Toplum ve Bilim Merkezi Doğa eğitimi bir sevgi eğitimidir aynı zamanda. Doğayı tanımak, onun dilini anlamaya çalışmak ve sorunlarına çözüm önerileri getirmek sürdürebilir yaşam ve sağlıklı çevre için bir sevgi öncülüdür. Bu kitap, nesli tehlike altındaki türleri ve tehdit altındaki doğal alanların tanınması ve korunmasına yönelik bir proje kapsamında gerçekleştir..»»
Saffet Emre TonguçPat Yale

Boyut Yayın Grubu

Yazdığı kitaplar ve çalışmalarıyla ödüle doymayan tarihçi ve gezgin Saffet Emre Tonguç; 2010 yılında "En İyi Turizm Yayını" ödülünü alan İstanbul Hakkında Her Şey kitabının ardından, şimdi de İngiliz seyahat yazarı Pat Yale ile birlikte hazırladığı Boğaz Hakkında Her Şey isimli yepyeni eseriyle okurların karşısına çıkıyor! Boğaz Hakkında Her Şey; bu güne kadar Boğaz hakkında yazılmış en kapsa..»»
Joseph R. Des Jardins

İmge Kitabevi

Çevre ile ilişkilerinde insanların davranışlarını nasıl biçimlendireceklerini belirleyen tüze kuralları çoğu kez kağıt üzerinde kalabiliyor. Etkili bir şekilde uygulanma şansı bulamayan tüze kurallarının yerini etik kuralların alması iyi olanı kötü olandan ayırt etmekte yararlı bir ölçüt, güvenilir bir kılavuz rolü oynayabilir. Bireyl..»»
Yıldırım Akman

Palme Yayıncılık

Özer Çinar

Nobel Yayın Dağıtım

Teknoloji, endüstrilesme ve nüfusun artisinda yasanan dengesizlikler çevre kirliliginin önemli boyutlarda artmasinda neden olmaktadir. Bu kapsamda çevre kirliliginin en büyük nedenlerinden bazilari; ülkelerin gelismelerine dayali kalkinmanin temel unsurlarini olusturan, tarim, sanayi, turizm ve ulasim sektörleridir.»»
Ruşen KeleşCan Hamamcı

İmge Kitabevi

“Önce gelişme, sonra çevre” yaklaşımı, zamanla yerini “gelişme ve çevre arasında denge” düşüncesine bıraktıysa, bunda, konuya sahip çıkılmasının önemi büyük. Bu anlayış değişikliğine karşın, zengin ülkelerle yoksul ülkeler arasında büyük görüş ayrılıkları, derin çıkar çatışmaları var. 21. Yüzyılın eşiğinde, zengin ve sanayileşmiş ülkeler, diğerlerine karşı etik sorumluluklarını yerine getirmekten ..»»
Kemal Görmez

Nobel Yayın Dağıtım

Bir bilgenin “Tabiatın insanoğlundan intikamı” diye tanımladığı ekolojik sorunlar, bugün insanoğlunun karşılaştığı temel sorunlar arasındadır. 20. yüzyılın ikinci yarısından itibaren insanlığı tehdit eden sorunlardan biri hâline gelen çevre sorunları, kökü çok eskilere uzanmasına rağmen, genelde Sanayi Devrimi’nin sonucunda hissedilir hâle gelmiştir. O zamandan bu yana da sürekli artarak büyük boy..»»
Uğur YıldırımMehmet Marin

Beta Basım Yayım

Çevre Sorunlarına Çağdaş Yaklaşımlar »»
Mine KışlalıoğluFikret Berkes

Remzi Kitabevi

Çevre ve ekoloji konuları herkesin günlük yaşamını temelden ilgilendiriyor. Bu konularda Türkiye`yi ele alan, özgün ve genel okur kitlesine ulaşabilecek bir kitap şimdiye kadar yazılmamıştı. Elinizdeki kitap işte bu boşluğu doldurmayı amaçlıyor. »»
Esra Nemli

İstanbul Sanayi Odası Çevre Şubesi Yayınları

Çevre yönetimi sadece bir kontrol sistemi değil, firmanın çevre konusundaki sorumluluklarına cevap verici ve aynı zamanda riskleri azaltıcı, pazar imkanlarını artırıcı işlevlere sahiptir. İşletmeler, çevre yönetim sistemlerine paralel olarak, üretim proseslerinde ve ürünlerinde de çevre dostu uygulamalar ortaya koymaktadırlar. Çevreye duyarlı üretim stratejileri kapsamında, atıkların kaynağında..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   4   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.