İnsanların elinden hayalleri alınacak olursa, başka ne zevkleri kalır? Foostenelle [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Günlük

Günlük isimli konu başlığında toplam 88 kitap bulunuyor.
  Günlük kategorisindeki kitaplar
Münib Engin Noyan

Birun Kültür Sanat Yayıncılık

"Oma..."yı, bu çok özel ve kişisel hatıratı yayınlayarak kamuya açmaya karar vermenin asıl sebeb, kendini ne kadar değersiz ya da önemsiz kabul ederse etsin, herkesi, kendi en yakınlarına kendine dair yazılı bir belge bırakmaya özendirmek çünkü insan ancak kendiyle hesaplaşarak "insan" olur ve bir toplumun, bir dönemin gerçek tarihi ancak kendiyle hesaplaşan "insan"ların yazdıklarıyla belgelenir. ..»»
İsmet Abalıoğlu

Goa Basım Yayın

"Yazma özürlü" bir adamdı. Uykusuz gecelerde önce her gece "vatan kurtarmaya" başladı, sonra da vatan kurtarmak, toplumsal meseleler karşısında tepkisini dile getirmek için mektuplar yazmaya... Çankaya Köşkü'nden Papa'ya, TBMM Başkanlığı'ndan Fransa Cumhurbaşkanı'na, sivil toplum örgütlerinden yazarlara, değişik adreslere gönderilen, yazarının ifadesiyle "bir halta yaramayan... o mektuplar yılla..»»
John Curran

Altın Kitaplar Yayınevi

Agatha Christie, 1920 yılında roman yazmaya başlamış ve her yıl yeni bir bestseller yaratmıştı. Öylesine üretken bir yazardı ki, onun fotoğrafik bir belleğe sahip olduğu iddia edilirdi. Bu iddia doğru muydu? Yoksa elli beş yıl boyunca basit bir metot izleyerek dâhiyane cinayet romanları mı yazmıştı? 2004 yılının sonunda Agatha`nın kızı Rosalind`in ölümünden sonra çok değerli vesikalar ortaya çıktı..»»
Ahmet Say

Evrensel Basım Yayın

Ahmet Say, anılarını anlatırken aslında yakın tarihin siyasal olaylarını hatırlatıyor bize. Yaşanmış olayları aktaran bir yazarın tanıklığını, okurlar daha etkileyici bulacak, bundan eminiz. Üstelik Ahmet Say, içinde bulunduğu olayları kimi yerde öykü tadında yazmış; kimi zaman da portreler çizerek anlatmış. Ama katı gerçekliği dile getirmekten kaçınmamış. (Tanıtım Bülteninden) »»
Yılmaz Erolgaç

Dharma Yayınları

Gemi on beş gün limanda bekledikten sonra nihayet 19 Kasım 1958 Çarşamba günü saat on altıda hareket etti. Çok uzak, beni nelerin beklediğini bilmediğim çok uzak bir diyara gidiyordum. Buruk bir acıyla geminin kıç güvertesindeki demir korkuluğa dayanıp boş gözlerle, rıhtımda yolcularına el sallayan ve sesini duyurmak için bağırış çağırış içindeki kalabalığı seyrettim. Şilebi rıhtıma bağlıyan ..»»
Anne Frank

Epsilon Yayınları

Anne Frank 12 Haziran 1942 ile 1 Ağustos 1944 arasında günlük tutmuştur. Mektupları, radyoda sürgün olan Kültür ve Bilim Bakanı Bolkestien'in konuşmasını dinleyene kadar sadece kendisi yazdı. Bolkestein, savaştan sonra Hollanda halkının almanlardan gördüğü zulme şahitlik eden tüm belgelerin toplanıp yayınlanması gerektiğini söylüyordu. Örnek olarak da günlükleri veriyordu. Bu sözler Anne Fran..»»
Şemsinur Özdemir

Gülyurdu Yayınları

Bu kitapta birbirinden farklı kültür ve eğitimlere sahip pek çok anne, çocuklarını yetiştirme sürecindeki tecrübelerini bizimle paylaştı. Bu annelerin her biri, çocuklarını geleceğe en iyi şekilde hazırlama ve onları ahlakî değerlere sahip, erdemli insanlar olarak yetiştirebilme arzusunu taşıyor. Tecrübelerini bizimle paylaşan anneler, farklı kültür ve eğitime sahip olmasına rağmen; hepsinin ort..»»
Furkan Aydıner

Nesil Yayınları

Elinizdeki kitabın kahramanı Dr. Thomas Carmel, Darwin`in açtığı yolda gidip hem atasını hem de imanını kaybedenlerden biri. Thomas`la tanıştığımızda öncelikle kâinat kitabındaki sayfalarda dolaşarak âlemlerin Rabbini aramaya koyulduk. Allah`ın varlığını ve birliğini gösteren birçok delili konuştuk. Kâinat kitabı ve Kur`an`dan birçok ayeti müzakere ettik. Ancak, Thomas seküler bilim ve dinsiz fe..»»
Pınar Sünger

Adımlar Yayınevi

Meleğim, Hiç beklemediğim bir zamanda karşıma çıktın. Hiç beklemediğim bir anda sana âşık oldum. Evet, ilk âşık olduğum adamsın. Teksin, özelsin, bir tanesin... Umarım hayat birlikte güzel günler yaşayacağımız uzun bir ömür verir bize... (Tanıtım Bülteninden) »»
Şadiye Osmanoğlu

Timaş Yayınları

Tanzimat'tan II.Meşrutiyet'e, imparatorluğun en çalkantılı yıllarında tahtta bir padişah; II.Abdülhamid... İftiralar, yalanlar ve bir padişahı tahttan indiren olaylar... Ardından başlayan acı, gözyaşı ve hasretle dolu sürgün yılları... Osmanlı'nın tarihine babası Abdülhamid'in yanında bizzat tanıklık eden, merak edilen yılları ve padişahı anılarına taşıyan bir sultanın; Şadiye Sultan'ı..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.