Kötü bir işin en gizli şahidi vicdanımızdır. HZ. ÖMER [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM


"Oma..."


ISBN
: 799758456016
Dil
: Türkçe
Sayfa
: 462 s.
Yıl
: 1999
*vbcrlf* *vbcrlf*
"Oma..." Kitabı Tanıtım Yazısı
"Oma..."yı, bu çok özel ve kişisel hatıratı yayınlayarak kamuya açmaya karar vermenin asıl sebeb, kendini ne kadar değersiz ya da önemsiz kabul ederse etsin, herkesi, kendi en yakınlarına kendine dair yazılı bir belge bırakmaya özendirmek çünkü insan ancak kendiyle hesaplaşarak "insan" olur ve bir toplumun, bir dönemin gerçek tarihi ancak kendiyle hesaplaşan "insan"ların yazdıklarıyla belgelenir.

"Oma..." yalnızca bu ülkenin çok özel bir döneminin, çok özel bir tanıklığının belgesi değil, aynı zamanda bir davettir; kişisel bir tarih şuuru geliştirebilmek için anı yazmaya, hoşgörüye, önyargısızlığa ve herkesi "kendi"ni bulmaya, "kendi -yalnızca kendi" olmaya açık bir davet!
(Arka Kapak)

Eser içerisinde yer alan fikir, düşünce, iddia ve mesajları "Ne anladım?" bölümümüzde diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

"Oma..." Kitabından Ne Anladınız?


Alıntılar Alıntı Yaz
Kitap için ilk alıntıyı siz ekleyin.

"Oma..." Kitabından Alıntı Paylaşın


Sayfa 47, kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafıdır. Henüz bu kitap için s-47 eklenmemiştir.
Kitabı edinmişseniz kitabın 47'inci sayfasının ilk paragrafını siz ekleyin.

İncelemeler İnceleme Yaz
Çok Bilmiş
29 Haziran 2018 Cuma 20:17:53

Hatıra veya günlük yazmak bizim millet olarak orijinimiz de yok. Batı kültüründe günlük veya hatıra yazmak İncil'den gelir. Günah çıkarmak isteyen biri bunu defterine yazmakla halletmiştir.
Okunmasını tavsiye ediyor
nur denizi
23 Ekim 2013 Çarşamba 23:25:58

Münib Engin Noyan'ın,anneannesini anlatan bir biyografi kitabı. Anneannesi Alman olduğu için ona Almanca "Oma " (büyükanne) diye hitap ediyor. İkinci dünya savaşı döneminde Türkiye'yi yabancı bir kadının gözüyle anlatan bu kitap ,akıcı fakat edebi yönü çok zayıf, biraz da klişe...
Okunmasını tavsiye ediyor

İnceleme Paylaşın


Edebiyat Defteri Puanı
Puanınız:
Bu Kitabı Tavsiye Edenler
Bu kitabı 2 kişi tavsiye ediyor.

Çok Bilmiş
Bu kitabı tavsiye etti.
nur denizi
Bu kitabı tavsiye etti.