Sevgi insanı birliğe, bencillik de yalnızlığa götürür. Schiller [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Tiyatro Sözlük

Tiyatro Sözlük isimli konu başlığında toplam 5 kitap bulunuyor.
  Tiyatro Sözlük kategorisindeki kitaplar
Özdemir Nutku

Kabalcı Yayınları

William Shakespeare tüm zamanların en büyük tiyatro yazarı olarak kabul edilir. Hamlet, Kral Lear, Othello ve Macbeth gibi büyük trajedilerden başka Bir Yaz Gecesi, Hırçın Kız ve Size Nasıl Geliyorsa gibi komedilerin yaratıcısı olan bu büyük yazarın dili bugün modern okuyucu için anlaşılmaz ya da yanlış anlaşılabilecek deyimler, Elizabeth dönemi İngilizcesindeki lehçe ve argo kullanımlar ve o d..»»

Aziz Çalışlar

Mitos Boyut Yayınları

Tiyatro Kavramları Sözlüğü, Tiyatro/Kültür Dizisi içinde bundan sonra yer alacak alacak olan Tiyatro Adamları Sözlüğü, Tiyatro Yapıtları Sözlüğü, Tiyatro Kuruluşları Sözlüğü, vb. gibi sözlüklerle, tiyetro alanına giren tüm genel bilgileri kuşatmayı amaçlayan bir yapıttır.

Tiyatro Kavramları Sözlüğü, yalnızca drama ve tiyatro sanatıyla ilgili evrensel, teknik ve kuramsal kavramlara özgü b..»»
Aziz Çalışlar

Mitos Boyut Yayınları

Tiyatro Oyunları Sözlüğü", gerek kapsadığı alanın özelliği, gerekse ülkemizde bu alana duyulan gereksinim gözetilerek "Cilt.1 - Dünya Tiyatrosu", "Cilt.2 - Türk Tiyatrosu" olmak üzere, iki ayrı kitap içinde ele alınmıştır.

"Tiyatro Oyunları Sözlüğü", Türkiye`de bu özellikte yayınlanan ilk tiyatro kitabıdır.

"Tiyatro Oyunları Sözlüğü", gitgide zenginleşen özelliğiyle, MitosBoyut Yayınevi..»»

Aziz Çalışlar

Mitos Boyut Yayınları

"Tiyatro Oyunları Sözlüğü" - Cilt 2 (Türk Tiyatrosu), "Tiyatro Oyunları Sözlüğü" - Cilt 1`i (Dünya Tiyatrosu) bütünleştiren ve Türkiye`de bu özellikte yayınlanan ilk tiyatro kitabıdır. Böylece, gerek dünya tiyatrosunun, gerekse Türk tiyatrosunun ana dramaturjik dağarı, toplu bir bütün olarak sunulmaktadır.

Her iki kitap, Mitos Boyut Yayınları Tiyatro / Kültür kitaplığının temel bir yapıtı o..»»

Ayşe Selen

Mitos Boyut Yayınları

Değerli düşünce ve tiyatro adamı Aziz Çalışlar`ın (1942-1995) başlatmış olduğu Tiyatro Oyunları Sözlüğü dizisini, onun ardından sürdürüyoruz.

Tiyatrocu ve çevirmenin Ayşe Selen`in hazırladığı, içinde 154 oyunun özet ve değerlendirilmesi bulunan bu kitap, dizinin devamı olarak, Aziz Çalışlar`ın ilk kitabın önsözünde dediği gibi, "Mitos-Boyut Tiyatro/ Kültür Dizisi`nin temel bir yapıtı olarak..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.