Bir kimsenin beni yüzüme karşı methetmeye hakkı olursa, yüzüme karşı beni tenkit etmeye de hakkı olması lazımdır. BISMARK [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Edebiyatdefteri.com'da
160.866 kitap, 62.750 kişi ve 8.054 yayınevi
bilgileri yer almaktadır.
Görüşler

Kitap: Zamanın Kısa Tarihi
Görüş bildiren:İrfan Yıldırım Çevik
12.12.2018 07:34:51
~ 0 puan
Yaratcının eşsiz güzellikleri ve denge üzerine kurduğu kainatı bilimsel olarak analiz edecek, bilinmeyen yönleriyle zamanı daha iyi öğreneceksiniz. Stephen Hawking’ in “Zamanın Kısa Tarihi” isimli çalışması, özellikle sindirerek okunması gereken bir eser.

Kitap: SOFİENİN DÜNYASI
Görüş bildiren:Yusufmansiz
3.12.2018 17:16:52
~ 0 puan
Hayatımda ilk okuduğum Roman, Hâlâ aklımdadır, yeni kitap okumaya başladığımda bu romanla başlamak ilginçti, arayış içinde değildim felsefe de çok sevmezdim! Ama hatırası kalmış aklımın köşesinde, yeni başlayacaklar için uygun kitap, yaş 15 civarı okunabilir!..

Kitap: Miskin Kerhanesi
Görüş bildiren:lacivertiğnedenlik
1.12.2018 14:59:03
~ 0 puan
şiirlerinin bir yanı keskin köpek dişleri kadar sizi ısırabilir, diğer tarafında müthiş içsel gidişler vardır. Keskinlik ve içselliğin kaldırımlarında insan manzaraları, sokaklar,,kadınlar, çocuklar ve yer altının müthiş sesleri vardır.


Kitap: Genç Werther’in Acıları
Görüş bildiren:Edebiyat aşkına
29.11.2018 15:45:36
~ 0 puan
Muhteşem bir dil, olağanüstü bir zekanın elinden çıkmış olduğu belli içi dolu cümlelerle dolu başyapıt. Derin bir iz bıraktı bende Werther' in hayal dünyası ve yaşadığı trajik aşk.

Kitap: Semerkant
Görüş bildiren:Fesleğen
27.11.2018 15:20:55
~ 0 puan
Yazar kitabı dört kitapçığa ayırsa da bence kitap üslup açısından ikiye ayrılıyordu. Ömer Hayyam'ın anlatıldığı kısım ve sonrası.

Ilk kısımda edebî zevk, ruhsal çözümlemeler, devrin şaşaası daha bir önde ; savaşlar bile daha bir kansız ve hatta Türk dizi kıvamında sanki.

Oysa sonraki kısım hızla belgesel roman tadına geciyor. Öyle ki diyalogların bile belli kronolojik ve tarihsel detayları, bilgileri vermek amacıyla yazıldığı hissine kapılıyorsunuz.

Kişi çözümlemeleri ilk kitapta muhteşem. Rubaiyatta geçen pars meseli olayı tek hamlede çözmüş zaten. Cihan ve Omer'in dünyaya aynı pencereden farklı gözlüklerle baktıklarına şahit oluyoruz o cihannümada ve kimbilir kaç kez kadına kızıyoruz.

Hasan sabbah ve haşşaşin olayına tamamen realist bir bakış açısıyla yaklaşmış yazar. Okuyun ve görün derim.

Nizamülkmülk'ü insan olarak, devlet adamı olarak ve ölümünü bekleyen cesur bir ihtiyar olarak tanıdığımız kitapta Melikşah, Terken Hatun gibi tarihi karakterler de sirayla sahneye çıkıp iniyor.

Benjamin ve Şirin aşkı da Ömer ve Cihan'ınki gibi romanı bir aşk hikayesi olmaktan çok uzak tutacak şekilde kıvamında bir ölcü ve detaylarla resmedilmiş.

Iran'ın siyasal tarihi için özellikle bu alanda sıkılmadan ve kronolojik buhranlara gark olmadan okuyabilecek kitap da arıyorsanız güzel bir secim.

Umulmadık bir son ve soru işaretleriyle biten kitap okunmaya değer.
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »