Gerçeği her zaman savun, anlayan olmasa bile vicdanına karşı hesap vermekten kurtulursun. (Herbert George Wells) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Bilmece-Bulmaca

Bilmece-Bulmaca isimli konu başlığında toplam 43 kitap bulunuyor.
  Bilmece-Bulmaca kategorisindeki kitaplar
Ziya Baran

Bilgivizyon

Akıl Oyunları»»
Emrehan Halıcı

Doğan Kitap

Tubitak` tan çıkan ``Zeka Oyunları 1 ve 2 `` den sonra, kitaplaştırılmamış matematik ve mantık oyunları arasından seçilen 200 soru Doğan Kitap tarafından ``Akıl Oyunları`` adıyla kitaplaştırıldı. Farklı ve yaratıcı yaklaşımları tetikleyen bir fırsat… »»
Emrehan Halıcı

Doğan Kitap

Akıl Oyunları, insanın en görkemli varlığına, beynine, çok sayıda eğlenceli soru ve oyunla egzersiz yapma olanağı veriyor.

Emerehan Halıcı` nın hazırladığı matematik ve mantık oyunlarından oluşan akıl oyunları dizisinin bu ikinci kitabındaki 200 yeni soru, okurları ``farklı`` ve ``yaratıcı`` düşünceye yönlendirmeye devam ediyor. »»

Emrehan Halıcı

Doğan Kitap

Hayatı anlamak ve anlam katmak için sorular çok önemlidir.

"Akıl Oyunları", soruları ve sorunları çözmek üzere "daha iyi, daha doğru, daha güzel" olanı hedeflemenize ve daha iyi düşünmenize yardımcı olacak kılavuz bir kitap.

Merak etmek, sorgulamak, araştırmak...

Emrehan Halıcı`nın dünyaya ve olaylara bakış biçimi bu.

"Akıl Oyunları" Emrehan Halıcı`nın bu hazinesini okurlarıyl..»»

Emrehan Halıcı

Doğan Kitap

Hayatı anlamak ve anlam katmak için sorular çok önemlidir. "Akıl Oyunları", soruları ve sorunları çözmek üzere "daha iyi, daha doğru, daha güzel" olanı hedeflemenize ve daha iyi düşünmenize yardımcı olacak kılavuz bir kitap.

Merak etmek, sorgulamak, araştırmak...

Emrehan Halıcı`nın dünyaya ve olaylara bakış biçimi bu.

"Akıl Oyunları" Emrehan Halıcı`nın bu hazinesini okurlarıyla p..»»

Yılmaz Ekici

Gün Yayıncılık

Kitaptaki soruları çözerken düşüncelerinizi sınırlandırmayın, sadece sorunun sınırlamalarını dikkate alın, sıra dışı bir düşünce yolculuğu sizi ulaşmanız gereken sonuca daha çabuk götürecektir.»»
Allen D. Bragdon

Kuraldışı Yayınevi

Beynimizi ne kadar fazla ve çok yönlü kullanırsak o kadar sık dokunmuş bir `bağlantı ağı ` kurar, ağa topladıklarımızla da o kadar zenginleşiriz. Elinizdeki kitap tam da bu amaca hizmet eden ve beynin farklı alanlarını bütünleştirmeye yönelik bir çalışmanın ürünü, Beyinsel potansiyelin kullanımı yakın geçmişe dek `zeka` ile ölçülmekteydi. Bu ölçüm de ait olduğu niteliği bile aşarak neredeyse mut..»»
Yuri B. ChernyakRobert M. Rose

Doruk Yayınları

Bu kitapta en başarılı matematik ve fizik öğrencilerini bile çileden çıkaran 100 problem bulunmaktadır. Öncelikle eğendirmek amacıyla seçilen bu problemlerin temel hedefi, matematiksel düşünme alışkanlığı yaratmaktadır. Sorular kolaydan zora doğru sıralanıyor ve kitabın sonunda hepsinin çözümü bulunuyor. Bu sorular, sizi eğlendirebilir, şaşırtabilir, süründürebilir hatta yoğun takıntılı d..»»
Fevziye Yılmaz

Timaş Yayınları

Yaştır kurutamazsın Tuzunu bulamazsın Çiçeklerden toplanır Tadına doyamazsın Bir acayip iş gördüm Bu gece bir düş gördüm Bir yorganın alltında Bir kanatlı kuş gördüm (Tanıtım Yazısı'ndan) »»
Jurg Obrist

Arkadaş Yayınevi

BUL BAKALIM KUCUK DEDEKTIFLER IS BASINDA»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   Sonraki sayfa »