Sevgi insanı birliğe, bencillik de yalnızlığa götürür. Schiller [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Azerbaycan Edebiyatı

Azerbaycan Edebiyatı isimli konu başlığında toplam 5 kitap bulunuyor.
  Azerbaycan Edebiyatı kategorisindeki kitaplar
Vagif Sultanlı

Avrupa Yakası Yayınları

Türk Edebiyatı içerisinde zenginliği ve rengârenkliği ile farklılaşan Azerbaycan Türk Edebiyatı`nın ne yazık ki, bu büyüklüğüne yakışır şekilde dünya edebiyatı içerisinde yer alamamış gibi görünmesinin asıl nedeni, iki ayrı şekilde parçalar hâlinde varlığını sürdürmeye çalışmasındandır.

1813 Gülistan Antlaşması ile İran ve Sovyet Rusya arasında iki parçaya ayrılarak farklı talihleri yaşama..»»

Anar Rzayev

Akçağ Basım Yayın

Selam dünya! Seni tanımak istiyorum ve sana vatanımı, Azerbaycan`ı tanıtmak istiyorum. Bugünkü Kuzey Azerbaycan - Azerbaycan Cumhuriyeti, Hazar`ın batı kıyılarında, Büyük Kafkas dağlarının güney yamaçlarından Aras Nehri`ne kadar uzanan sefalı bir yerdir. Dünyanın 11 iklim kuşağından dokuzu Azerbaycan`da mevcuttur. Bu toprak yeyüznün en eski insan meskenlerindendir. Bakü`nün yakınlığında Gobustan`d..»»
Murat Yaykın

Kalkedon Yayıncılık

"Rumeli Hisar`ında günün ilk ışıkları sisler arasından boğazın akıntılı suyu üzerine ışıdığı saatlerde, tek tük insanlar ve yoldan geçen arabalar şehri ağır ağır uyandırıyordu. Ülkede üç yıl önce yapılan 12 Eylül askeri darbesi, kentin üstüne yoğun bir sis bulutu gibi çökmüştü. Burak, en nihayetinde dağılacak olan sisin beraberinde darbenin etkilerini de götürmesi metaforunu kurgulayıp `ne güzel o..»»
Mustafa Kutlu

Dergah Yayınları

Tahir Sami Bey, bir karakter olarak Mustafa Kutlu’nun bugüne kadar verdiği toplumsal yanı ağır basan eserlere nazaran, bireyi öne çıkaran, neredeyse tek kahramanlı bir hikâye. Yazar, kırk yıllık basın-yayın hayatında muhtemelen pek çoğuyla tanışmış, konuşmuş, oturup kalkmış Tahir Sami Beylerin tümünden yeni bir karakter inşa ediyor. Tahir Sami Bey’in Özel Hayatı, kendini kitaba, dergiye, bilgiye k..»»
Necati Demir

Gazi Kitabevi

Bir milletin hiçbir zaman değişmeyecek iki ilkesi olmalıdır: Birincisi kendi tarihini kendisi yazması, ikincisi ise diline çok dikkat ve özenle sahip çıkmasıdır. Kendi tarihini yazma konusunda yetersiz kalan bir milletin diline sahip çıkabilme şansı hiç yoktur. Nitekim Trabzon, daha geniş bir coğrafya olarak ele alınırsa, Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi için, bunun acı sonucu açık bir biçimde görül..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.