Sevgi insanı birliğe, bencillik de yalnızlığa götürür. Schiller [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Psikoloji-Psikanaliz

Psikoloji-Psikanaliz isimli konu başlığında toplam 20 kitap bulunuyor.
  Psikoloji-Psikanaliz kategorisindeki kitaplar
Banu Yaşar

Zafer Yayınları

Bir çocuğun hemen yanı başında oturup, kan ter içinde oyununu nasıl aşkla oynadığına bakmalı.. Yaşı geçkince bir sanatkarın atölyesine gidip, aşkla dokunduğu bir ağacın nasıl bir esere döndüğünü seyretmeli.. Yaşadığımız zamanın, yüreğimizdeki aşkı söküp atma hesaplarına inat, bu kitabın kaleme alınış sürecinin her anına şahit olan biri olarak, rahatlıkla diyebilirim ki; bir türlü kapanmaya..»»
Karen Horney

Doruk Yayınları

Bu kitapta, ne anlama geldiğine ilişkin her zaman net bir görüş olmasa da sık sık kullanılan "nevroz" kavramı ve çatışmalarıyla, kaygılarıyla, acılarıyla ve kendisiyle olduğu kadar başkalarıyla olan ilişkilerinde de varolan birçok güçlükle birlikte aramızda yaşayan "nevrotik insan" anlatılıyor. Onun varolan kaygıları ve bunlara karşı geliştirdiği savunma mekanizmaları üzerinde odaklanılıyo..»»
Saffet Murat Tura

Kanat Kitap

"Tam bir gizem bozucu, put kırıcı olan Freud'un gizemlileştirilmesi, putlaştırılması, tarikatlaştırılması ve tam tersini yapmaya çalışırken benim çalışmalarımın da bu yönde kullanıma açık olması endişesi beni huzursuz ediyor. Bu nedenle okurdan rica ediyorum; lütfen bu kitabı bilimsel bir kuramı anlamaya çalışır gibi, yani her kuramın hak ettiği şekilde eleştirelliğinizi koruyarak, zekânızı ..»»
Elizabeth Zintl, Vamık D. Volkan

OA Yayınları

Yitim Can Yakıcı Bir Armağandır! Nasıl Başarılı Yas Tutarız? Başarılı Yas Tutma Sonucunda Neler Kazanırız? Bitmeyen Yas Var Mıdır? Yaklaşık 30 ülke tarafından tam 5 yıldır Nobel Barış Ödülüne aday gösterilen, dünyaca ünlü türk psikanalist Prof. Dr. Vamık Volkan'ın ünlü kitabı "Gidenin Ardından (Life After Loss)" 17 yıl aradan sonra yoğun talepler üzerine okurları ile yeniden buluştu. Öl..»»
Saffet Murat Tura

Metis Yayınları

Psikanalizden türeyen psikoterapiler, insanlığın umutsuzluk ve kaygıyla mücadelesinde önemli bir aşamayı temsil eder. Diğer yandan yirminci yüzyıl boyunca psikoterapi tekniklerinde büyük bir çeşitlilik ortaya çıkmıştır. Bu konudaki Türkçe kaynakların sınırlığını gözönüne alan psikiyatr Saffet Murat Tura, özellikle sınır durumlar ve narsisizm konuları çerçevesinden geçen başlıca tartışmaları özet..»»
Erol Göka

Hayat Yayınları

Erol Göka, 25 yıldan beri çalıştığı alan olan psikiyatriye oldukça özgünlükler içeren görüşlerini "Uygulamada ve Teoride Varoluşun Psikiyatrisi" adlı büyük bir çalışmada bir araya getirmeye hazırlanıyor. Bu çabasının ilk ürünü olarak felsefeye bakış konusundaki temel makalelerin yer aldığı "Felsefe ve Psikiyatri" ve düşünceleri üzerinde önemli etkisi olan felsefelerin psikiyatrik konulara bakışı..»»
Slavoj Zizek

Encore Yayınları

Slavoj Zizek, Crichton'un romanlarından, Steven Spielberg filmlerine ve Titanik'ten Kızıllar'a kadar Hollywood filmlerinin tamamına yakınının aile draması koordinatlarına göre inşa edildiğini, hatta Stalinist film üretiminin dahi Hollywood'un bu tarzından etkilendiğini ileri sürer. Tipik bir Hollywood yapımında Ekim devrimi, Dünyanın Sonunu getirecek asteroit tehlikesi bile bir çift oluşturmanı..»»
Ali Bulaç

İz Yayıncılık

Bu kitabın konusu modern dünyanın karmaşık toplumsal ilişkileri içinde parçalanmış insanın dramıdır. İnsan kendisini keşfeden güçler tarafından önce ehlileştirildi, ardından hiçbir çıkış yolu olmayan "bu yer"e kapatıldı. Dram, parçalanmış insanın sıkışık kalmışlığı çevresinde hala sürüp gidiyor. (Arka Kapak) »»
Karen Horney

Öteki Yayınları

İnsan kendini tanıyabilir mi? Ya da başkalarını? Ya da tanımalı mı? Peki, kendini tanımak nedir? Tanınacak olan "kendi" nedir? İnsanın bir birey olarak ortaya çıkmasıyla, yeni "kendini" doğadan ve başka her şeyden, herkesten ayrı bir bütünlük olarak algılamaya başlamasıyla birlikte zihinleri kurcalamaya başlayan bu türden sorular, şimdi bile ilk anın gizemini, heyecan ver..»»
Irvin D. Yalom

Kabalcı Yayınevi

Mahabharata'da sorulur: "Dünyadaki en mucizevi şey nedir?" Yanıt çevresindeki insanların birer birer öldüğünü görmesine rağmen hiç kimsenin kendisinin öleceğine inanmaması olur. Yalom'a da çok ilham vermiş bir İtalyan atasözünde ise şöyle denir: "Oyun bittiğinde, oyun nasıl biterse bitsin bütün taşlar aynı kutuya konur." İşte bu iki anlayış arasında yapacağımız tercih, o kısacık hayatlarımızı ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.