İnsan vardır ki söylediği sözlerle büyür, söz vardır ki, söyleyen insan yüzünden büyük görünür. Ismail Habip Sevük [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Genetik

Genetik isimli konu başlığında toplam 21 kitap bulunuyor.
  Genetik kategorisindeki kitaplar
Earl D. Hanson (Editör)Sandra Panem (Editör)

Verso Yayınları

İnsanlık için, sağlık, beslenme, tarım, enerji, çevre koruma, tıp, eczacılık, hayvancılık alanlarında büyük umutlar yaratan; amansız mikropların yaratılması terör ve biyolojik savaş gibi tehlikeleriyle aynı derecede büyük korkulara yolaçan; insanların cansız doğaya, öteki canlılara ve kendi doğalarına egemen olmaları yolunda ellerine "yaratıcı" dizginlerinin kaçırılması durumunda "yokedici" bir..»»

Jeremy Rifkin

Evrim Yayınevi

BIYOTEKNOLOJI YUZYILI»»
Richard Dawkins

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Yazar, bu yapıtında, özverili ve bencil davranış kuramları, çıkarcılığın genetik tanımı, saldırgan davranışların evrimi, kanbağı kuramı, eşey farklarının doğal seçilimi gibi konulara değinirken, biyolojinin zengin ve büyüleyici dünyasını tanımamıza da yardımcı oluyor. R. Dawkins`in okuru tartışmaya çağıran popüler üslubu ve geniş bilgi birikimi Gen Bencildir`i zevkle okunan bir kitap haline getiri..»»
Ali Nihat Bozcuk

Palme Yayıncılık

Günümüzde herkesin az çok ilgilendiği ve yaşamın gizlerini yakından anlamaya yol açan “genetik” ya da kalıtım bilimi, doğal bilimler arasında çok hızlı bir gelişme sürecine girmiş bulunmaktadır. Genetik bilimi tüm diğer biyolojik bilim dallarının merkezinde yer aldığı gibi, sağlık bilimleri, sosyoloji, psikoloji, eğitim bilimleri, antropoloji, felsefe, kimya, bilgisayar bilimleri vb. alanlarındaki..»»
Mustafa KuruSerap Ergene

Palme Yayıncılık

Kitabın hazırlanmasında, konular mümkün olduğunca basitleştirilerek kolay anlaşılabilir bir dille kaleme alınmıştır. Her bölümün sonunda bölümle ilgili problemlere yer verilmiştir. Böylece öğretim elemanının her bölümle ilgili örnek problemler çözerek, öğrencinin de bu örnek çözümlerin ışığında çok sayıda egzersiz yaparak temel genetik mekanizmalarını daha iyi bir şekilde kavraması planlanmıştır..»»
William S. KlugMichael R. CummingsCharlotte A. Spencer

Palme Yayıncılık

Bu kitapta genetiğin tarihini ve bu tarihi yazanların öykülerini bulacaksınız. Yine bu kitapta, genetik mühendisliğinin insanlığın yazgısını değiştirebilecek bulgularını ve uygulamalarını öğreneceksiniz. Yalnızca genetik bilimi ile ilgilenenler değil, yaşamın şekillenmesini ve çeşitlenmesini merak eden toplumun her kesiminden birey de bu kitapta çok şey bulacaktır.»»
Mae-Wan Ho

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Hepimizin bildiği gibi, bugün tüm dünya genetik mühendisliğini tartışıyor. Genetik mühendisliği kimine göre tüm bilimlerin ve mühendisliklerin son adımı, kimine göre insanlık tarihinin en büyük başarısı. Bazı kimselerse onun “kötü bilim il»»

Tarım

Sistem Yayıncılık

Maharishi`nin Veda Mühendisliği: Kapsamlı, yaşamı destekleyen çözümler.

Genetik Mühendisliği: Zararlı yan etkiler oluşturan kısmi, kısa süreli müdahaleler.

Dr. John Fagan`ın genetik mühendisliği karşıtlığına ilişkin medyada yer alan yazılardan:

"Genetik Mühendisliği Pahalı Protestolara Yol Açıyor - Bilim çevrelerinde konu olan bir adım atan 46 yaşındaki mikrobiyolog, Ulusal Sağl..»»

Mustafa KuruSerap Ergene

Palme Yayıncılık

Kitabın hazırlanmasında, konular mümkün olduğunca basitleştirilerek kolay anlaşılabilir bir dille kaleme alınmıştır. Her bölümün sonunda bölümle ilgili problemlere yer verilmiştir. Böylece öğretim elemanının her bölümle ilgili örnek problemler çözerek, öğrencinin de bu örnek çözümlerin ışığında çok sayıda egzersiz yaparak temel genetik mekanizmalarını daha iyi bir şekilde kavraması planlanmıştır.»»
Evelyn Fox Keller

Metis Yayınları

Yaşam nedir? Keller`in "genin yüzyılı" adını verdiği yirminci yüzyılda egemen paradigma, biyoloji biliminin temel derdi olagelmiş bu soruya genleri ve gen replikasyonunu merkez alan bir cevap vermişti: Kalıtsal özelliklerin kuşaklararası istikrarı ile evrim için zorunlu olan değişim arasındaki dengenin sırrı, adeta sihirli özellikler atfedilen "gen" kavramında aranıyordu. Keller, genetik ve molekü..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.