İnsanların elinden hayalleri alınacak olursa, başka ne zevkleri kalır? Foostenelle [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Bilimsel Araştırma

Bilimsel Araştırma isimli konu başlığında toplam 34 kitap bulunuyor.
  Bilimsel Araştırma kategorisindeki kitaplar
Zeki Aslantürk

Çamlıca Basım Yayın

Bilim, doğru düşünme ve sistematik bilgi edinme sürecidir. Bilimsel gerçeklere varmak, araştırma ile mümkündür. Araştırma ise, bilginin bulunması, geliştirilmesi ve gerçeğe uygun olup olmadığının kontrol edilmesi için harcanan çabadır. Bilimsel gerçeklere varmanın yolu teknik, metod ve bunların şekillendiği modeli oluşturmaktan geçer. Gerek pozitif tabiat bilimleri gerekse sosyal bilimler için ..»»

Rauf Arıkan

Asil Yayınevi

Bu kitapla öğrencilere , genç araştırmacılara ve bilim adaml adaylarına araştırma kavramı ve yönetemi konusunda bilgi aktarmak amaçlanmıştır. Bilim ve araştırmanın tanıtılması , ekonomik gelişme-araştırma ilişkisi , araştırmaların planlanması , veri toplama , grafikleme ve istatistiksel analizler ve rapor yazımı yeteri kadar ayrıntı ile işlenmiştir. Örnek çözümlerde alan verileri kullanmaya gayret..»»
Niyazi Karasar

Nobel Yayın Dağıtım

Her türlü tez, ders ödevi, bilimsel makale, araştırma önerisi ile araştırma ve inceleme raporlarının hazırlanmasında; kitap yazımında; yazılı belgelerden yararlanabilmede; bu yöntemlerin öğretilmesinde araştırma ve incelemeye ilgi duyan çeşitli kurum ve kişilere yardımcı olacaktır. Uygulamaya yönelik, herkesin kitaplığında bulunması gereken bir başvuru kitabıdır. Kitapta, her türlü bilimsel ara..»»

Albert Einstein

Alfa Yayınları

20. yüzyılın en önemli fizikçisi Albert Einstein`ın Siyasi ve Felsefi Yazıları: Özgürlük, İyi ve Kötü, İnsanın Gerçek Değeri, Toplum ve Birey, Ölüm, Zenginlik, Eğitim, Din ve Bilim, Savaş ve Barış, Silahsızlanma, Dünya Ekonomik Krizi, Kültür ve Refah, Üretim ve Alım Gücü, Azınlıklar, Avrupa`nın Mevcut Durumu… Benim Gözümden Dünya`da, Albert Einstein`ın hayata, yaşadığı dünyaya ve bilimsel ç..»»
Türkkaya Ataöv

Alkım Yayınları

“Bir araştırmacı yepyeni bir kavram, kuram, inceleme ve yorum yaratsa bile, o aşamaya ulaşıncaya değin aynı konuda ya da bağlantılı alanlarda epeyi dirsek çürütmüş, herhalde her kaynağa el atmış demektir. O başarının geçmişinde kapsamlı ve derin bir araştırma olduğunu söylemek bir abartma değildir. Bu yayın daha çok araştırma teknikleriyle ilgili bir genel başvuru kitabıdır. Kullanışlı olması iç..»»
Orhan Türkdoğan

Timaş Yayınları

"Bilgiçağı; bilginin üretilmesi, araştırılması, değerlendirilmesi ve iletişim araçlarıyla kamuoyuna sunulması olarak belirlenirse, 2000.2li yılların bilmin yükselişi biçiminde algılanacağı muhakkaktır.

Bazı bilim adamlarının `teknoloji toplumu` diye belirledikleri bu çağın hareket yasası da, telekomünikasyon, bilgisayarlar, robotlar, biyo-teknoji, teleks, video vb. teknoloji ürünleri ve il..»»

Saim Kaptan

Kendi Yayını

Bilimsel Araştırma ve İstatistik Teknikleri»»
Halil Seyidoğlu

Güzem Can Yayınları

Bu kitabın temel amacı, konunun seçilmesinden metnin yazılmasına kadar geçen tüm aşamalarda araştırma için gerekli bilgilerin kısa ve özlü bir biçimde verilmek istenmesidir. Kitapçık özellikle ilk kez araştırma yapacak ya da mezuniyet tezi hazırlayacak olan üniversite öğrencileri düşünülerek yazılmıştır. Fakat diğer yandan, yüksek lisans ve doktora çalışması yapan öğrencilerle, çeşitli konularda r..»»
Ural Armay

Der Yayınları

BILIMSEL ARASTIRMA VE YAZMA EL KITABI»»
İlkeler

Nobel Yayın Dağıtım

Türkiye’de bilimin yol göstericiliğine olan susamışlığın bilinçli bir düzeye çıkarılması ile sözel düzeyden ileri uygulama düzeyine aktarılması, çağdaşlaşmanın vazgeçilmez bir z..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.