Sevgi insanı birliğe, bencillik de yalnızlığa götürür. Schiller [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Bilimsel Deney

Bilimsel Deney isimli konu başlığında toplam 19 kitap bulunuyor.
  Bilimsel Deney kategorisindeki kitaplar
John Searle

Say Yayınları

Beyin nedir? Çaglar boyunca düsünürler, beyni çok ilginç bulmuslar, bilim adamlari da beynin islevlerini çok degisik düzeneklere benzeterek pek çok varsayim ileri sürmüslerdir. Günümüzde beyin süreçleri ile akil süreçleri arasindaki iliski konusunda yeterli bilgi mevcuttur. Bugün bilgisayar çaginda, bilgisayar programlarinin özelliklerini aklin isleyis ilkesiyle özdeslestiren görüsler ileri s..»»

Janet Bingham

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Arkadaşınızla görünmez mürekkep kullanarak gizlice haberleşmek istemez misiniz? Kapınıza bir hırsız alarmı yapıp takmaya ne dersiniz? Neden kavanozda bir bahçeniz olmasın? Fizik, kimya, biyoloji alanındaki temel ilkelerin anlatıldığı ve 100`den fazla deneyin yer aldığı Bilimsel Deneyler sayesinde bilimin eğlenceli yönüyle tanışmakla kalmayacak yaratıcılığınızı bilim alanında kullanmayı da öğrenece..»»
B. Edward Shlesinger

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

"Her birimizin içinde gizli bir `buluş` kabiliyeti vardır; ancak sadece birkaç şanslı kişinin yaratıcı olabileceğini düşündüğümüzden pek çoğumuz bunun farkına varmayız. `Buluş` işine girdikten sonra bu işin içinde bir gizem olmadığını, kadın veya erkek herhangi birinin de elindeki listeyi tüm olasılıklar denenene kadar gözden geçirerek buluş yapabileceğini fark ettim. Her kesimden ve her yaştan..»»

Rom Harre

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Büyük Bilimsel Deneyler»»
Robert W, Wood

Pan Yayıncılık

8-13 yaşındaki çocuklar için hazırlanmış 49 basit ısı deneyi. Bu kitap termodinamik ya da ısı fiziğine giriş niteliğindedir. Bol şekil ve basit bir anlatım yoluyla her evde bulunan araç gereçlerle yarım saat içinde yapılabilecek şekilde tasarlanmıştır.»»
Robert W, Wood

Pan Yayıncılık

8 -13 yaşındaki çocuklar için hazırlanmış, 49 Basit optik deneyi. Bol şekil ve basit anlatımıyla optik konusunun ışık, ışık dalgaları, ışığın kırılması, ışığın yansıması, ışığın odaklanması, mercek, ayna ve renk tayfı gibi temel kavramlarını öğreten bu deneyler, her evde bulunan basit araç gereçlerle yarım saat içinde yapılabilecek şekilde tasarlanmıştır.»»
Robert W. Wood

Pan Yayıncılık

8-13 yaşındaki çocuklar için hazırlanmış 49 basit akustik deneyi. Bol şekil ve basit anlatımıyla akustik konusunun ses, titreşim, frekans gibi temel kavramlarını öğreten bu deneyler, her evde bulunan basit araç gereçlerle yarım saat içinde yapılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu kitaptaki bütün deneyler güvenli bir şekilde uygulanabilir, fakat bir büyük ya da öğretmenin küçük çocukları gözet..»»
Jean Potter

Palme Yayıncılık

Bu kitap öğretmen, öğretmen adayları ve öğrencilere yönelik olarak, ilköğretim fen bilgisi ile ilgili kavram ve olayları öğrenmede yol göstererek çocuğun kısa sürede kendi başına etkili ve kalıcı öğrenmesine katkıda bulunacağı düşüncesiyle tercüme edilmiştir. Kitapta, öğrencilerin derslerde öğrendikleri bilgileri günlük hayata geçirmeleri esas alınmıştır.»»
Robert W, Wood

Pan Yayıncılık

Mekanik Deneyleri 8-13 Yaşındaki çocuklar için hazırlanmış 33 basit mekanik deneyi. Bol şekil ve basit anlatımıyla mekanik konusunun özgül ağırlık, ağırlık, kütle, basınç, sürtünme, kinetik enerji, potansiyel enerji, kaldıraç, makara, hız ve ivme gibi temel kavramlarını, akışkanlar mekaniği ve katı cisimler mekaniği olmak üzere iki ana başlık altında öğreten bu deneyler, her evde bulunan basit ..»»

Kazım Üçok

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Doğayı ve doğanın o mükemmel işleyişinin hangi kurallara bağlı olduğunu daha yakından tanımak ve bilmek ister misiniz? İşte ileride bilim insanı olmak isteyenlere yol gösterecek ve çevremizde olup biten doğa olaylarını bilimin sarsılmaz gerçekliği ile anlatan bir kitap size... Erken Çocukluk Kitaplığı (0-8 Yaş) : Kitaplıklarımızdaki kitaplar belirli yaş grupları için hazırlanmakt..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.