Sevgi insanı birliğe, bencillik de yalnızlığa götürür. Schiller [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Bilim-Biyoloji

Bilim-Biyoloji isimli konu başlığında toplam 8 kitap bulunuyor.
  Bilim-Biyoloji kategorisindeki kitaplar
Ali Demirsoy

Meteksan Yayınları

Türkiye Omurgalı Faunasının Sistematik ve Biyolojik Özelliklerinin Araştırılması ve Koruma Önlemlerinin Saptanması ... Bu çalışmada da, bugüne kadar bulunan örneklerin tek tek yerleri, örneklerin müze numaraları ve ilişkili literatürlerin tümünün listesi ve sinonimlerinin tümü işlenmediği için, gerçek bir veri tabanı olarak değerlendirilmemelidir. Türkiye`nin bu bilgileri ve yukarıda değ..»»
Ernst Mayr

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

Biyolojinin son yüzyılda gösterdiği büyük ilerlemenin bir görgü tanığı ve bu alandaki en önemli kavramlardan bazılarının mucidi olan Ernst Mayr, bilimle ilgili, biyolojiyi merkeze koyan, biyolojiyle ilgili olarak da bütüncü, evrimci düşünceye önceliği geri kazandıran bir uzgörü sunuyor. Evrimsel biyolojide "modern sentezin" öncülerinden biri olan yazar, aynı zamanda modern biyoloji felsefesini ..»»

Sevinç KarolZekiye SuludereCevat Ayvalı

Türk Dil Kurumu Yayınları

Sunuş

Kısaltmalar

Sözlük

Latince-Türkçe Dizin

Yunanca-Türkçe Dizin

Almanca-Türkçe Dizin

Fransızca-Türkçe Dizin

İngilizce-Türkçe Dizin

Osmanlıca Türkçe Dizin

Kaynaklar»»

Yalçın Şahin

Palme Yayıncılık

Her tür, yaşam akışı sürecinde gerek yaşanmış olayların birikimi, gerekse yaşanacak olayların beklentisi etkisindedir. Türün olduğu kadar her bireyin yaşamı bu olaylar zincirinin sınırladığı çerçeve içinde kalmak durumundadır. Geçmişte türün yaşadığı olaylar ve bunların geleceğe uzantısı ancak bir anlamda biyoloji tarihi ile anlaşılabilir. Bu da onu, biyolojinin ana sorunu durumuna getirir. Çünkü ..»»
Zeki Tez

Aykırı Yayıncılık

Canlıların yaşamına dönük ilgimiz nerede başlar, nasıl sürer? Bu bilginin kaynağını vareden gerçekleri yeterince tanır mıyız? Yüzümüzü doğaya, yaşama alanlarına dönünce canlıların varlığını daha çok gözer, anlar ve sorgularız. Bu türden sorular da sık sık gelir bulur bizleri. Prof. Dr. Zeki Tez, Biyolojinin Kültürel Tarihi`nde hem bu sorulara yanıtları, hem de canlıların..»»
Scott FreemanJon C. Herron

Palme Yayıncılık

Evrimsel biyoloji tüm canlı bilimleri arasında, biyolojiden ziraate ve ziraatten sağlık bilimlerine kadar, harç görevi görmekte ve tümünü ilişkilendirmektedir. Evrimsel Analiz isimli bu kaynağı Türkçeye kazandırarak, canlı bilimleri alanında eğitim veren/gören veya konuya ilgi duyan insanlara bir hizmet götürmek amaçlanmıştır. »»
İlhami Kiziroğlu

Okutman Yayıncılık

Biyoloji eğitimi alanlar ve biyolojiye ilgi duyanlar, bu kitapta temel bilgileri bulup, biyolojik kavramlarla ilgili yöntem ve önemli sonuçları öğreneceklerdir. Kısmen renkli resim ve düzenlemeler biyolojiye olan ilgiyi artıracak ve öğrencilerin derse katılımını artıracaktır. Ayrıca kitabın sonunda önemli bazı biyolojik kavram açıklamalarını içeren sözlük de yarar sağlayacaktır. Kitapta belli b..»»

Ali Demirsoy

Meteksan Yayınları

Uluslararası Biyoloji Olimpiyatı Soruları ve Çözümleri»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.