İnsanların elinden hayalleri alınacak olursa, başka ne zevkleri kalır? Foostenelle [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Sanat Yazıları

Sanat Yazıları isimli konu başlığında toplam 3 kitap bulunuyor.
  Sanat Yazıları kategorisindeki kitaplar
Ferit Edgü

Sel Yayıncılık

Ferit Edgü, bu kitapta yer alan sanat üzerine yazılarında Vincent Van Gogh, Pablo Picasso, Henri Matisse, Paul Klee, Rousseau, Georges Braque, Fernand Léger, Salvador Dali, Paul Cezanne, Constantin Brancusi, Marc Chagall, Alberto Giacometti, Francis Bacon, Nicolas de Staël gibi sanatçıların yapıtlarını "okumaya" çalışıyor ve onların seslerini dinliyor.»»

Can Göknil

Can Yayınları

Usta ressam Can Göknil, resimlerini kendi düşünce birikiminden, okuma çabalarından çıkarıyor. Ressamlığının yanında çocuk kitapları yazarı olarak da büyük beğeni toplayan Göknil`in bu kitabı ise bir tür araştırma. Gölgem Renklimi?, bir yanıyla Can Göknil resimlerinin ortaya çıkış serüvenine tanıklık ediyor. Sergilere hazırlanırken alınan notlar, bu notlara eklenen yorumlar, onun resim çabasının..»»


Yapı Kredi Yayınları

"Bu seçkide yer alan eleştirilerin, birbirine yakın duran ‘bakış açılarını’ yansıtmakla birlikte, iki farklı kültürel iklimdeki gelişmelerden beslendiğini belirtmeliyim. İlki 1980’den 1988’e dek İstanbul’da yaşadığım, Çağdaş Türk Sanatı’nın gelişme, giderek metalaşma sürecinin tanığı olduğum dönem. İkincisi ise, Almanya, Fransa, Avusturya, İngiltere, Hollanda..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.