Sevgi insanı birliğe, bencillik de yalnızlığa götürür. Schiller [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Kimya

Kimya isimli konu başlığında toplam 85 kitap bulunuyor.
  Kimya kategorisindeki kitaplar
L. VlasovD. Trifonov

Tübitak Popüler Bilim Kitapları

107 Kimya Ökyüsü`nde Periyodik Çizelgenin yapısı, okurken kendinizi bir tür kimya müzesinde bulacağınız ilginç örneklerle anlatılmaktadır. Elinizdeki kitabın, kimyanın rol oynadığı çeşitli meslek dallarıyla tanışmanıza ve büyüleyici bir bilim dalı olan kimyayı daha yakından tanımanıza yardımcı olacağını umuyoruz.»»

Daniel Harris

Gazi Kitabevi

Üniversitelerimizin karşı karşıya bulunduğu problemlerin belki de en önemlilerinden biri, ders kitaplarının yeterli sayı ve kalitede olmayışıdır. Bir konunun lam manasıyla öğrenilmesi, o konuda yazılmış değişik kaynakların İncelenmesi ile mümkündür. Sınıfta tutulan özet notlarla bir konunun yeteri kadar öğrenilmesi mümkün değildir. Türk üniversitelerinin hemen hemen bütün disiplinlerinde aynı prob..»»
Jane MillerJames Miller

İlke Yayınları

Bu popüler kitap, modern analitik laboratuvarlarından kullanılan başlıca istatistiksel yöntemler ve dayandıkları temel ilkeler konusunda oldukça net bilgiler verir. Bu yöntemler, gıda, su ve ilaç güvenliği, çevresel denetim ve kimyasal üretim süreçleri konularında yapılan kalitesi yüksek analizlerin temel dayanağını teşkil eder. Kitap içersindeki tüm değerlendirme ve işlemlerde istatistiksel düşün..»»
Namık K. TunalıSaim Özkar

Gazi Kitabevi

Bilim ve teknolojide gelişme sağlayabilmek için temel bilgiler kazanılması ve bu temel üzerine yeni bilgilerin sürekli eklenmesi gerekmektedir. Bunun için de bilgi kaynaklarının gelişmelere paralel olarak sürekli güncellenmesi gerekmektedir. ilk baskısı 1993 yılında çıkan Anorganik Kimya kitabımız hem bir ders kitabı olarak hem de Türkçe bilgi kaynağı olarak benimsendi. Hızla gelişen anorganik kim..»»
Kadir Kesitoğlu

Nobel Yayın Dağıtım

Bu kaynk Çevre Mühendisligi konularinda çalisan ve egitim gören insanlara bir isik tutmasi içi hazirlamistir. Yazilan bu cilt içerisinde, mikroorgnizmalari enzim kinetikleri, reaktörler, reaksiyon kinetikleri ve biyolojik prosesler hakkinda bilgiler vardir.»»
Levent KaracaK. Muzaffer ÜstdalHaluk TestereciSezai KuşHatice PaşaoğluYusuf Türköz

Pelikan Yayıncılık

Biyokimya, fizik ve kimya yöntemlerinden yararlanarak canlıları inceleyen, çağdaş bir bilimdir. Araştırmalarla ulaşılan bilgilere dayanır. Her kitabın, okuyucularını tatmin etmesi gerekir. Ülkemizde, daha çok yabancı dillerden seçilmiş bazı biyokimya kitapları Türkçe fmize kazandırılmaktadır. Bunlar, okuyucuların gereksinimlerini karşılamakta bize göre sınırlıdır, çünkü yazıldıkları ülke o..»»
Montgomery Conway Spector Chappel

Palme Yayıncılık

Lehninger

Palme Yayıncılık

“Lehninger Biyokimya” 1970 yılındaki ilk baskısından başlayarak biyokimyayı güzel ve doğru öğrenmek isteyen herkesin “başucu” kitabı olmuştur. Albert Lehninger’in “Mavi” kitabıyla başlayan gelenek David L. Nelson ve Michael M. Cox tarafından “Lehninger Biyokimyanın İkeleri” ile günümüze dek sürdürülmüştür ve devam etmektedir. Kitabın her bir bölümü alanında uzman olan değerli bilim insanları tara..»»
Taner Onat

Palme Yayıncılık

Çok sayıda bileşik, kimyasal madde ismi, tepkime ve mekanizmalar içerdiğinden biyokimya bir çok insan için öğrenilmesi zor bir bilim olarak görülür. Sağlık bilimleri öğrencilerinin yüksek öğrenimleri öncesinde eksik olan temel kimya ile organik kimya bilgilerini tamamlamak ve eğitimleri süresince biyokimyasal olayları ezberlemeden, anlayarak öğrenmeleri için hazırlanan bu kitapta temel biyokimya k..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.