İnsan vardır ki söylediği sözlerle büyür, söz vardır ki, söyleyen insan yüzünden büyük görünür. Ismail Habip Sevük [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Kişilik

Kişilik isimli konu başlığında toplam 14 kitap bulunuyor.
  Kişilik kategorisindeki kitaplar
Zübeyir Gündüzalp

Nesil Yayınları

Gençlik nimeti nasıl mânâ ve değer kazanır? irade terbiyesi ve başarıya uyulması için gerekli prensipler nelerdir? gençler aile ve cemiyet içinde ne gibi sorumluluklara sahiptirler? Elinizdeki kitapta bu gibi soruların cevapları veriliyor ve tatbik edilmeleri halinde, ideal bir genç modelini ortaya koyacak prensipler gösteriliyor. Nesil basım Yayın, 1985 Dünya Gençlik Yılında başlattığı "Gençlik S..»»
Yasemin Uçal

Timaş Yayınları

Terapi, danışanın ruh dünyasına yapılan bir yolculuktur. Aslında bu, bir anlamda insanın kendisini daha yakından tanıma talebidir. Kişi uzun yıllardır kendisi için psikolojik baskı oluşturan duygusal yükleri yavaş yavaş omuzlarından bırakmaya başlar. Terapistinin yardımıyla dünü, bugünü, hataları ve sevaplarıyla yüzleşir ve kendi gerçeğini keşfeder. Deneyimli psikoterapist Yasemin Uçal, öyküleme..»»
Glenn WilsonH. J. Eysenck

Remzi Kitabevi

İnsanların hayatta çok önemli kararlar almak zorunda oldukları anlar vardır. Eğitim, iş seçimi, evlilik, insan ilişkileri gibi konularda verdiğimiz kararlardaki hatalar, çoğunlukla kendi kişiliğimizi tanımamamızdan kaynaklanır. İnsanın kendini tanıması demek, kendi kişiliğini, nesnel bir gözle, ``bir başkası``ymış gibi değerlendirmesi demektir. Bu kitapta yer alan testleri cevaplayan okur, alacağı..»»
Florence Littauer

Sistem Yayıncılık

Popüler Optimist, Güçlü Kolerik, Melankolik, Barışçıl Soğukkanlı... Kişilikleri anlamak insanları anlamanın ilk basamağıdır. Diğer insanların farklı yönlerini görüp onları oldukları gibi kabul etmezsek, bize benzemeyen herkesin sıradışı insan olduğunu düşünürüz.

Bu kitapta "Hangi karakterdeki insanlar hangi işlerde başarılı olur?", "Yaşam boyu beraber olacağınız eşinizi ne kadar tanıyorsun..»»

Florence LittauerMarita Littauer

Sistem Yayıncılık

İnsanların kişiliklerini anlamanın bir yolunu bulamayınca onları kendi bakış açımıza göre yargılama ve kendi görüşlerimize uymadıkları zaman kınama eğilimine gireriz. Oysa onlar yalnızca yaşama başka açıdan bakmaktadırlar. "Kişilik Bulmacası" bu doğrultuda işyerinizdeki insanlarla kurduğunuz ilişkide, bu kişilik tiplerinden kaynaklanan parçaları bir araya getirmenize yardımcı olacaktır.»»
John Okeeffe

Arıtan Yayınevi

KISILIK GELISTIRME EGZERSIZLERI BEYNINIZIN SINIRLA»»
Özcan Köknel

Altın Kitaplar Yayınevi

KISILIK KAYGIDAN MUTLULUGA»»
Don Richard Riso

Kuraldışı Yayınevi

Bir Gelişim Psikolojisi Klasiği: Enegram Sistemi

Kendisini derinden sorgulamak isteyenler için!

"Enegram kendimizi daha iyi tanımak için sıradışı bir araç. Bireysel ve ruhsal gelişim alanında eski ve yeni entelektüel fikirlerin senteziyle oluşan bir klasik eser... Enegram`a insan ruhunun derinliklerinde gezinen "psikolojik sembol sistemi" de diyebiliriz. Enegram`ın keşfi Sufilere ka..»»

İlkay Kasatura

Evrim Yayınevi

Yaşamın ilk yıllarından başlayarak gençlik boyunca yaşanan duygu ve olayların, daha sonraki yıllara nasıl yansıdığını hepimiz merak ederiz. Kişilik gelişimindeki olgunun, doğuştan getirdiğimiz özelliklere paralel olarak bize verilen eğitim biçimi ile ilişkisini de birçoğumuz biliriz. Ancak hangi eğitim tarzının nasıl bir kişilik yapısı ortaya koyacağını öğrenmek anne babaların bilinç kazanmaları g..»»
Leo Buscaglia

İnkılap Kitabevi

Kişilik: Tümüyle İnsan Olabilme Sanatı»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.