İnsan vardır ki söylediği sözlerle büyür, söz vardır ki, söyleyen insan yüzünden büyük görünür. Ismail Habip Sevük [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Din-Yezidilik

Din-Yezidilik isimli konu başlığında toplam 2 kitap bulunuyor.
  Din-Yezidilik kategorisindeki kitaplar
Tanıl Yaşar

Nokta Kitap

"Başlangıçta Tanrı kendi ateşinden Melek Tavus`u yaratır ve ona evreni ve insanı yaratma görevini verir. Bununla birlikte yaradılış işinde Tavus`a yardımcı olacak altı melek daha yaratır. Bunun üzerine Melek Tavus, Azda`nın verdiği buyruk doğrultusunda ve yine Azda`dan aldığı bir toz ile Erkek ile Kadın`ı ve evreni yaratır. Ayrıca ayak işlerini görmesi için de dört tane de cin.

Daha sonra y..»»

Roger Lescot

Avesta

Kürdistan`ın değişik bölgelerinde yerleşik bulunan ve Kürtçe konuşan Yezidiler üzerine literatürde çok az kaynak vardır. Bunların çoğu da ikinci el çalışmalardır ve şaşırtıcı düzeyde yanlış bilgiler ihtiva etmektedirler. Kürdolojiyle ilgili önemli çalışmaları bulunan Roger Lescot`nun bu kitabı 1936 yılında gerçekleştirdiği iki araştırmanın sonucudur. Yezidiliğin tarihini, kaynaklarını, Yezidi dogm..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.