İnsan vardır ki söylediği sözlerle büyür, söz vardır ki, söyleyen insan yüzünden büyük görünür. Ismail Habip Sevük [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Stres

Stres isimli konu başlığında toplam 10 kitap bulunuyor.
  Stres kategorisindeki kitaplar
Ölümün ve Geride Kalanların Psikolojisi

Timaş Yayınları

Doç. Dr. Erol Göka bu kez dünyaya gelen herkes için en kaçınılmaz gerçek olan ölümü yazdı. Batı ve Doğu dünyasında ölüm kavramı, modern insanın ölüm bilinci ve ölümden kaçma çabası, kendi ölümümüzü ve yakınlarımızın ölümünü karşılama biçimlerimiz, ölüm deyince yaşadığımız korkular, ölümsüzlük arzusu ile ölme isteği arasında salınan ruh halleri, kayıplar karşısında hissettiklerimiz, acılarımız, k..»»
Acar Baltaş

Remzi Kitabevi

Çalışmak istediğiniz halde çalışamıyorsanız,

Sıkıntı ve kaygılarınızdan ötürü dikkatinizi toplayamıyorsanız,

Yaklaşan sınavların baskısı altında eziliyorsanız,

Öğrendiklerinizi hatırlayamıyorsanız.

Bu kitapta:

Öğrenmenin özünü ulaşarak başarılı olmanın yolarını

Çalışma davranışınızı, sınav kaygınızı ve stres düzeyinizi ölçmek için özel testleri,

Hızlı okuma ve ..»»

David Servan Schreıber

Elips Kitap

Yirminci yüzyılın en büyük sorunlarından olan stres, kaygı ve depresyon, insanın ruhsal sağlığına yönelik ciddi tehditler olarak görüldüler. Yaşantısında karşılaştığı sorunları aşamadığı zaman, insanın iç yapısal bütünlüğünü bozucu ve onun yaşamla bağını zayıflatıcı unsurlar olarak ele alındılar. Bu üç temel tehdidin nereden kaynaklandığı ve nasıl giderilebileceği konusunda modern Batı tıbbı he..»»

Acar Baltaş

Remzi Kitabevi

STRES VE BASACIKMA YOLLARI»»
Ersin Altuntaş

Alfa Yayınları

Stres son zamanlarda ilgi odağı olmuştur ancak, stresin geçmişi, tarih öncesi çağlara kadar uzanır. Mağara adamlarının da kendilerine göre sorunları vardı. Besin bulmak, yırtıcı hayvanlarla boğuşmak yaşamı tehdit edici stres kaynağı idi. Buna karşın mağara insanı, çağdaş insandandaha rahattı. Stres gelip geçici idi. Yırtıcı hayvanlarla boğuştuktan sonra dinlenebilirdi. Uzun azı dişli kaplan ağa..»»

Arthur Rowshan

Sistem Yayıncılık

Stres Yönetimi Hayatınızın Sorumluluğunu Almak»»
Sefa Saygılı

Elit Kültür Yayınları

STRESE SON»»
Alix Kirsta

Meta Yayınevi

Strese Son! stres yönetimi üzerine yazılmış en yararlı ve kapsamlı başvuru kitabıdır. Stresin nedenlerini ve etkilerini incelemekle yetinmeyip yaşamınızdaki stres unsurlarını nasıl belirleyebileceğinizi ve azaltabileceğinizi de ele almaktadır. Birbirinden güzel çizimler, fotoğraflar ve kolayca izlenebilen tablolarıyla Stres Son! sizi stresten arınmış bir yaşam tarzı için gerekli beceriler olan ..»»

Mantk Chia

Dharma Yayınları

STRESI CANLILIGA DONUSTURMENIN TAOCU YOLLARI»»
Kolektif

İmge Kitabevi

Bazen yaşarken ölüyor insan! Ülkemizde maalesef, ruhsal sorunları olup da hiç işitilmeyen, yardım bulamayan ve tedavi edilmeyen insan sayısı tahmin edilenden daha kabarıktır. Bu durum yalnızca psikolojik yardım almanın çok pahalı olmasından ve yardımı veren profesyonellerin sınırlı olmasından değil, insanın yaşadığı sorunlara duyduğu yabancılıktan ve bununla nasıl baş edeceğini bi..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.