İnsan vardır ki söylediği sözlerle büyür, söz vardır ki, söyleyen insan yüzünden büyük görünür. Ismail Habip Sevük [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Psikoloji-Psikiyatri

Psikoloji-Psikiyatri isimli konu başlığında toplam 15 kitap bulunuyor.
  Psikoloji-Psikiyatri kategorisindeki kitaplar
Aaron T. BeckGary Emery

Litera Yayıncılık

Bilişsel terapinin kurucusu Aaron Beck ve çalışma arkadaşı Gary Emery`nin psikoterapotik alanda önemli bişr tedavi yöntemi olarak kullanılan Bilişsel Terapinin, anksiyete ve fobi tedavisinde de ne kadar etkili olduğunu klinik bulguların desteğinde ortaya koydukları çalışması Ansksiyete Bozuklukları ve Fobiler, sonraki pek çok çalışmaya kuramsal çerçeve oluşturmuş başat eserlerden biridir. »»

Edwin R. Wallace

Okuyan Us Yayınları

Bugün psikanaliz -en azından klinik- pratikle bağını büyük ölçüde yitirmiş gibi görünüyor. Psikiyatri ise, -neredeyse- tamamen biyolojik paradigmanın ve bu paradigmanın sorgulanması için yeterince elverişli olmayan diğer psikoterapi yöntemlerinin egemenliği altına girmiş durumda. Bu gerçeklik, psikanalizin salt entelektüel bir uğraşa dönüşmesine yol açıyor. Oysa, psikanaliz en başında pratiğin ..»»

Nusret Kaya

Pegasus Yayınları

Psikoestetik Felsefenin yani yazarın deyimiyle Şeklin ötesindeki güzelliğin manzum analizinden bir örneklem: Üst beyinde düşünen bilim adamı, Alt beyinde sezebilen bir yaratıcı Ve bütün bunları aktarıcı, aydınlatıcı Üst-alt beyni birleştiren bir kamil ol. İşte Psikoestetik sana bunları öğretecek Alt beynin farkındalığını artırma sanatıyla Alt beyinsel ..»»
Sedat Topçu

Phoenix Yayınevi

Ruh sağlığı sorunları olanlar ve toplumun büyük kesimi, psikiyatri ve psikoloji hakkında gerçek bilgilere sahip değildir. Özellikle Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde, toplum bireylerinin bu meslek alanları hakkında kulaktan dolma bilgilerle veya yazılı ve görsel medya yoluyla tek yönlü olarak bilgilenmeleri nedeniyle psikiyatrik istismarın önü alınamamaktadır. Bu kitapta ruh sağlığı alanında ..»»
Yıldırım B. Doğan

Dama Yayınları

Psikiyatri, tıptaki klinik dallardan biridir. Ruh sağlığı ve hastalığı alanında hizmet üretir. Akla ilk getirdiği psikoterapidir. Psikoterapi, hasta ve hekim arasında sözün, eylemin, duruşun, duygunun vb. Unsurların özünde tutum ve davranışın karşılıklı olarak ağırlık taşıdığı iyileştirme becerisidir. Özünde kişilerarası ilişki ve etkileşime yaslanmaktadır. Her ruh hekimi ya da her psikolog, ..»»
Ertuğrul Köroğlu

HYB Yayıncılık

Bu kitapta, psikiyatri bilim dalının ilgi alanına giren hastalıklar için, Ruhsal Bozuklukların Tanısal ve Sayımsal Elkitabı’nın yeniden gözden geçirilmiş dördüncü baskısına (DSM-IV-TR) göre tanı ölçütlerinin yanı sıra, yaygın olarak kullanılan ve Türkiye için geçerlik ve güvenirliği yapılmış klinik ölçekler verilmekte, psikofarmakoterapi ve bilişsel-davranışçı terapi yaklaşımları sunulmaktadır.»»
Jonathan AbramowitzDean McKaySteven Taylor

Okuyan Us Yayınları

Bu kitapta, OKB’nin tanı ve tedavisine yönelik birçok sorun, vaka örneklerinin eşlik ettiği teorik tartışmalarla sunulmakta, böylece hastalığın klinik seyri, ilgili literatür ışığında ayrıntılarıyla ele alınmaktadır.Zihne musallat olan kaygı verici düşünceler ve bunlara tepki olarak geliştirilen bir dizi davranış şeklinde tanımlanan Obsesif-Kompulsif Bozukluk (OKB), düşünüldüğünden daha yaygın olm..»»
Uğur Akpur

Say Yayınları

Beyin Yarım Kürelerinin Çalışması Üzerine Dersler Uyku Meselesi İradeli Denen Hareketlerin Fizyolojik Mekanizması Zaptedilmiş Olma Hisleri ('Emprise') ve Aşırı-Paradoksal Safha İsterinin Fizyolojik Yoldan Yorumlanması Üzerine Bir Deneme Hayatının yaklaşık yetmiş yılını hayvanlar ve insanlardaki öğrenme kavramı hakkında araştırmalara adayan bir bilim adamının yaşam serüvenini inceleme..»»
Hamdi Kalyoncu

Popüler Kitaplar

Erkekler sevip kaçmayı iyi bilirler!.. Özellikle de kadınların duygusallığı, tabiî biraz da saflıkları sayesinde!.. Akıl ve bilgiden uzak toplumlar, problemlerini çözümler üreterek değil, iç güdüleriyle halletmeye çalışırlar. Kavga eder, bağırır çağırır, çalar çırpar, gasp eder, saldırır, yaralar, hatta öldürmekten bile çekinmezler!.. Ve de rastgele çiftleşirler!.. "Çokeşlilik" er..»»
Sigmund Freud

Payel Yayınevi

Psikopotoloji, Freud`un akıl hastalıkları, bunların çeşitleri ve neşikle geliştikleri konusunda kaleme alınmış belli başlı yazılarını içermektedir.»»

 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.