Kavramak için görmek, görmek için de dikkatle bakmak gerek! - Pitigrilli [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Siyaset

Siyaset isimli konu başlığında toplam 2247 kitap bulunuyor.
  Siyaset kategorisindeki kitaplar

Siyaset kategorisine ait alt kategoriler

Halil İbrahim Canbegi

Öteki Adam Yayınları

Müslüman Kardeşler bir askeri darbe ile devrildi. Ancak bu bir son değil. Müslüman Kardeşlerin uzun mücadele tarihinde yeni bir başlangıç. Bundan sonra haberlerde Müslüman Kardeşlerden daha fazla bahsedilecek. Müslüman Kardeşleri, yandaşlık veya karşıtlık zemininde ele almadan Mısır siyasetinin olduğu kadar Orta Doğu siyasetinin de önemli bir olgusu olarak anlamak isteyenler için bu kitap çok iyi..»»
Kolektif

İleri Yayınları

Ulusalcı Gözüyle Gezi Direnişi Bu yeni bir iktidar oyunu değildir. Halk, iktidara talip olmayabilir ama her iktidarın halka hesap vermesi talebi ile sokaktadır. Halk, başında diktatörler ve sevgisiz despotlar görmek istememektedir. Ve üstelik halk, artık kendisini bulmuş ve sevmiştir. Adam yerine konulmayan, iş çıkmaz denilen halkın, ne kad..»»
Haydar Çakmak

Kaynak Yayınları

ABD Silahlı Kuvvetleri 1775te kurulmuş, ilk yurtdışı ve ilk Atlantik ötesi müdahalesini 1801de Kuzey Afrikada Berberi Savaşlarına katılarak yapmıştır. Bu tarihten günümüze kadar dünyanın çeşitli bölgelerine ellinin üzerinde askeri müdahalesi olmuştur. 1990 yılından bu yana küresel ölçekte "Yeni Dünya Düzeni", bölgemizde ise "Büyük Ortadoğu Projesi"ni hayata geçirmek istemektedir. O gün bugündür, ..»»
Edi Rama

İletişim Yayınları

Edi Rama, 2000 yılından itibaren 11 yıl Tiran belediye başkanlığı yaptı. 2005’ten beri Arnavutluk Sosyalist Partisi’nin liderliğini de yürüten Rama, Kurban’da her ne kadar belediye başkanlığı döneminde yaşadıklarını, Arnavutluk siyasetinin iç yüzünü anlatıyorsa da aslında dünyanın her yerindeki “siyasi arenalarda” yaşa..»»
Nikolaos Stelya

Kalkedon Yayıncılık

20. yüzyılın başlarında, Türk edebiyatçı Halide Edip Adıvar 'Türk'ün Ateşle İmtihanı' ismini verdiği çok önemli bir çalışmayı kaleme aldı. Halide Edip Adıvar'ın ünlü romanını kaleme almasından uzun yıllar sonra, bu toprağın insanının 'ateşle imtihanı' sona ermemiştir. Bu 'imtihan', bugün Kürt Sorunu'nun evrimleşmesiyle beraber 21. yüzyıla taşınmıştır. Bu çalışmamızda incelemeye tabii tuttuğumuz m..»»
Ali Kemali

Kaynak Yayınları

Sümer-Akadlarla Başlayan Erzincan Tarihi? İslam uygarlığı devri, Selçuklular, Osmanlılar? Ermeni olayları, Rus idaresi? Meşrutiyet öncesi ve sonrası? Kürt tarihi, Kürt kültürü, Kürt isyanları ve Dersim harekâtı? Aşiretler; nüfusları, mal varlıkları, yerleşim alanları, sosyo-ekonomik durumları ve devletle ilişkileri? Haritalar, istatistikler? Bin yıllık zelzeleler, bin yıllık kitabeler? Gel..»»
Murray Bookchin

Dipnot Yayınları

Üçüncü Devrimin ilk iki cildinde modern çağdaki demokratik devrimler tartışılmış, feodal kurumlarla mutlaki monarşilerin tasfiyesiyle yaşanan siyasal değişimlerin yanı sıra sanayi kapitalizminin doğuşu ve gelişmesi, toprağın görece eşit dağıtımı ve aristokrasiye ait bir dizi ayrıcalığın yürürlükten kaldırılması gibi ekonomik değişimler üzerinde de durulmuştu. Elinizdeki bu üçüncü cilt ise yirminc..»»
Fraser Howie

Abm Yayınevi

The Wall Street Journal ‘Bu görüş o kadar yaygın hale geldi ki ( 21. yüzyılın Çin’e ait olduğunun çantada keklik olması) bu fikrin gerçekten doğru olduğunu incelemek, taze bir hava nefesi olarak geliyor. Kızıl Kapitalizm böylesine bir çalışma. The New York Times & International Herald Tribune Asian edition, ‘K..»»
Ali Türkşen

Kaynak Yayınları

Deniz Kurmay Albay Ali Türkşen, 1996 yılında Yunanistan ve Türkiye'yi savaşın eşiğine getiren Kardak Krizi sırasında kayalıklara Türk bayrağını diken SAT Timinin komutanıdır. Bu kitapta, Türk Ordusu'nun kahraman subaylarının ABD-AKP-F Tipi Cemaat ortaklığının tertibiyle nasıl esir alındığını okuyacaksınız. Neden SAT Komandoları hedefte? Ergenekon ve Balyoz tertiplerini düzenleyen dış destekli ek..»»
Gürkan Emre Gürcanlı

Yazılama Yayınevi

Bu kitap bir gereksinimin sonucu ortaya çıktı. Yağmalanan bir Türkiyede, yağmalamak için hemenhemen her gün plan ve proje üreten sermaye sınıfı ve onun en saldırgan temsilcisi AKPye karşı,mühendis, mimar, şehir plancısı, kısacası tüm teknik elemanların birşeyler söylemesi, söylediklerininmücadeleye tahvil edilmesi ve bu söylediklerinin de mücadeleyi güçlendirecek bir alt yapı hazırlamasıgere..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Sitemizde daha iyi hizmet verebilmek için sitemizde çerez kullanılmaktadır.
Kapat Çerez Politikamız