Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Siyaset-Röportaj

Siyaset-Röportaj isimli konu başlığında toplam 4 kitap bulunuyor.
  Siyaset-Röportaj kategorisindeki kitaplar
Hulki Cevizoğlu

Ceviz Kabuğu Yayınları

Altın ve suikast!..

Bu iki sözcük, Türkiye`de Dr. Necip Hablemitoğlu`nun öldürülmesi ve onun son yıllardaki mücadelesini anlatıyor.

Kendisini "istihbarat tarihçisi" olarak tanımlayan ve ölümünden önce de sürekli sözlü ve eylemli tehditlere uğrayan Hablemitoğlu, evinin önünde, hem de bu ülkenin başkentinin en "güvenli bölgesi" sayılan Çankaya`da öldürülmesinden önce, milyonlarca insana ç..»»

Devrim Sevimay

Say Yayınları

Bu kitabın tohumları, AKP`nin zafer kazandığı 22 Temmuz 2007 seçimlerinin ertesinde, çeşitli ideolojik grupların bir futbol takımı gibi ilk on birleri gazetelerde yayınlandığında atıldı: İkinci Cumhuriyetçi Liberaller, Ulusalcılar, İslamcılar... Asıl kadrolar ve yedekler...

Haluk Şahin, mevcut takımlardan hiçbirine girmediğini ve girmek istemediğini fark edince düşündü: "Peki, ÖTEKİLER ne o..»»

Leyla Emeç Tavşanoğlu

Cumhuriyet Kitapları

Ortadoğu`da Satranç, Cumhuriyet`in "Pazar Konuğu" sayfalarında farklı kesimlerden, konu ile doğrudan veya dolaylı ilgili kişilerin, düşüncelerini ortaya koyması sonucunda oluştu.

Bu kitap, o düşüncelerin tümünü okura yansıtarak, Ortadoğu`daki sorunlara çok yönlü bir bakış açısı getiriyor.

Ortadoğu`da Satranç, bu yönüyle değerlendirildiğinde, "Pazar Konuğu" sayfalarının geleceğe bir ki..»»

Nadire Mater

Metis Yayınları

Kişisel anlatılarla dönemin arkaplanına dair bilgileri bir araya getiren bu kitap 1968’in hakikate daha yakın bir resmini çezebilmek, hakikati tarihten geri kazanabilmek umuduyla yazıldı. Hiç kuşkusuz tek bir ‘68 yoktu, kitapta da herkes kendi ‘68’ini anlattı. İnançları için ölümü göze almaktan çekinmeyen kişiler çıktı bu kuşağın içinden. Onların hikâyelerini bugün hatırlamamız bu yüzden önemli. ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.