Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Siyaset-Biyografi

Siyaset-Biyografi isimli konu başlığında toplam 45 kitap bulunuyor.
  Siyaset-Biyografi kategorisindeki kitaplar
Orhan Karaveli

Doğan Kitap

Vatan haini miydi, günah keçisi mi? Kurtuluş Savaşı ve Mustafa Kemal’e başından beri muhalefet edip, açıkça işgalcilerin yanında saf tutan, Kuvvayı Milliye’ye ağır hakaretler eden, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasından sonra da linç edilip öldürülen gazeteci Ali Kemal’in yaşamı. Orhan Karaveli konuşulması bile zor bir konuyu, sayfalara döküyor. Ciddi bir araştırma, sorularla dolu bir ha..»»
Arslan Tekin

Berikan Yayınları

Alparslan Türkeş, 20. yüzyılın yarı zamanında etkili olmuş ender liderlerdendir. Ülkemizde "ikinci kurtuluş savaşı" onun liderliğinde verilmiştir. Türklerin Türkiye'de yaşayanlardan ibaret olmadığı, nice Türk unsurlarının esaret altında yaşadığı onun liderliğindeki "Ülkücü kadrolar" tarafından halka sürekli hatırlatılmıştır. "Ülkücüler olmasaydı Türkiye ne olurdu?" sorusunun cevabını düşün..»»
Giuseppe Fiori

İletişim Yayınları

Savcı 2 Haziran`da konuştu. Şiddetli bir tiraddı. Gramsci`den söz ederek, "Bu beynin işlemesini yirmi yıl durdurmalıyız." dedi. Teorisyenliğiyle olduğu kadar siyasal duruşu ve mücadeleci yanıyla da en önemli Marksist düşünürlerden olan Antonio Gramsci’nin hayatını tüm yönleriyle ele alan bu kitap, Gramsci üzerine yapılmış en iyi çalışmalardan birisi. Faşist Mussolini İtalyası savcılarının “Bu be..»»
Gökhan Atılgan

Yordam Kitap

Behice Boran " Öğretim Üyesi, Siyasetçi, Kuramcı "»»
Emel Koç

Destek Yayınları

BEHİCE BORAN 100 YAŞINDA Behice Boran arkadaşları gibi Türkiye’den ayrılmadı. Bunun başlıca nedeni, Behice Boran’ın tutkulu yurtseverliğiydi. Memleketini sadece soyut bir kavram olarak değil, elle tutulur bir gerçek olarak severdi. Azgelişmişliğiyle, yoksulluğuyla, eşitsizlikleriyle, haksızlıklarıyla, buruk acılarla severdi. Mina Urgan, Bir Dinazorun Anıları ... Eğer birşey yapıl..»»
Nur Batur

Doğan Kitap

Nur Batur, Benazir Bhutto`yla 18 yıl önce tanıştı...

Son buluşmaları ise Dubai` de oldu. Benazir 8 yıllık sürgün hayatının ardından Pakistan`a dönmeye hazırlanıyordu. O gün Her zamanki gibi çok cesurdu Benazir Bhutto...

Nur Batur o gün Benazir`e `` Öldürülmekten korkuyor musun?`` diye sordu.

Benazir `` Zamanı gelir doğarız Zamanı gelir ölürüz`` derken sanki ölümü kabullenmiş gibi..»»

Hüseyin Besli, Ömer Özbay

Meydan Yayıncılık

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi yaşamının önemli bir kesiti "Bir Liderin Doğuşu: Recep Tayyip Erdoğan" adıyla kitaplaştırıldı. Meydan Yayınevinden piyasaya çıkan kitap Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi yaşamındaki yol arkadaşlarından AK Parti İstanbul milletvekili Hüseyin Besli ile Şair-Yazar Ömer Özbay tarafından kaleme alındı. Kitapta Başbakan'ın gençlik yıllarından başlayarak Ba..»»
Aleksandra Kollantai

İnter Yayınları

Bir Rus soylusunun. Kızıyken ateşli bir devrimci ve enternasyonalist olan Aleksandra Kollontai|ın (1872 - 1952) otobiyografik notlarım, kapsamlı günlüklerini, taslakları ve yüzyıl sonundan, Sovyet iktidarının ilk yıllarına kadar ki zaman dilimine ilişkin yayınladığı başka çalışmalarını kapsamaktadır. Zirveyi 1905-1907 Rus Devrimi, birinci dünya savaşından önce çeşitli ülkelerdeki solcuların birleş..»»
Aytekin Gezici

Akis Kitap

Bülent Ecevit'in nereli olduğu, nesebinin kimlere dayandığı konularında zaman zaman çeşitli yazılar yayınlandı. Yazılanların çoğunun odak noktasını da Ecevit'in köken olarak kimlere bağlı olduğu oluşturuyordu. Ecevit Türk müydü, yoksa Kürt müydü? İşte en çok merak edilen ve peşine düşülen husus buydu... Belgeler, Bülent Ecevit'in Kürt kökenli olduğunu ortaya koyuyor. Bülent Ecevit, Kastamonu..»»
İrfan Ülkü

İlgi Kültür Sanat Yayınları

Türkiye`den Türk dünyası ve Orta Asya`ya, Almanya`dan Mısır ve Kuzey Afrika çöllerine dek uzanan coğrafyadaki fırtınalı yaşam öyküsünün kahramanı Enver Altaylı... Kimileri için bir "efsane" kimilerine göre ise "tehlike" olarak algılanmış, Büyük Oyun`un bu belki de en önemli Türk oyuncusu, suskunluğunu bozarak sırlarla dolu hayatını irfan Ülkü`ye anlattı.

Türkistan`dan Türkiye`ye göçmüş bir ..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   4   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.