Öğrenmenin sınırlarını genellikle kendiniz koyarsınız. Colin Rose [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Ermeni Sorunu

Ermeni Sorunu isimli konu başlığında toplam 33 kitap bulunuyor.
  Ermeni Sorunu kategorisindeki kitaplar
Ece Temelkuran

Everest Yayınları

Bu kitap ne sadece Ermenilere ne de sadece Türkleredir. `Ağrı`nın Derinliği, evsiz kalmanın, evinden uzak düşmenin acısını bilen, tahmin edebilen herkese yazılmıştır.

Aidiyetimizin bize ezberlettiklerinin ötesinde bir "biz" olabilir mi?

İçine hapsolmadığımız, dışına atılmadığımız bir "ev", bir "biz" kurulabilir mi?

Ece Temelkuran, Ermeni ve Türk milliyetçiliklerine yakından bakarke..»»

Jean-Louis Mattei

Bilgi Yayınevi

Ermeni "soykırımı" nedir? Tarihimizde böyle bir olay "gerçekten" yaşanmış mıdır? Yoksa bu konu, uluslararası diplomaside merkez konumda olan ülkelerin Türkiye üzerinde kurdukları siyasi bir baskı aracı mıdır? Peki Ermeni yazınında bu konu nasıl belgelenmiştir? Gerçeği arama peşinde akıntıya karşı gitmeyi göze alan Jean-Louis Mattei, bu kitapta, bu sorulara belgelerle yanıt veriyor.»»

Suavi AydınAhmet ÇiğdemÖmer LaçinerÜmit KıvançEtyen MahçupyanAhmet İnselHamit BozarslanHans-Lukas KieserMelissa BilalYetvart DanzikyanTimuçin BinderTaner AkçamŞükrü Argın

Birikim Yayınları

Türkiye toplumunun büyük ve derin kaybı Hrant Dink`in katledilmesinin üzerinden bir yıl geçti. Anısına hazırladığımız bu derlemeye, yine onun anısına hazırladığımız sayıdan ve uğruna kurban edildiği "Ermeni Sorunu"na dair sayının makalelerinden seçtiğimiz yazıları aldık (Birikim, sayı 193-194 ve 214).

"Bir Zamanlar Ermeniler Vardı!.." sayısını hazırladığımızda Hrant hayattaydı ve "sorun"un ..»»

Şahan Natalie

Peri Yayınları

Biz Ermeniler ve Türkler»»

İletişim Yayınları

Yakın zamanda gösterime giren ve büyük ilgi çeken “Güz Sancısı” filmiyle bir kez daha gündeme gelen 6-7 Eylül olayları, kuşkusuz Türkiye tarihine düşmüş en karanlık ve utanç verici lekelerden birisi. Eskilerin tabiriyle “içinde 72 milleti barındıran” Osmanlı İmparatorluğu`nun dağılmasının ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti`nin, homojen bir ulus-devlet olma politikası çerçevesinde "vatan topr..»»
Gülseren S. Aytaş

Derin Yayınları

Türkiye, Ermenistan’a toprak ve tazminat talebi yolunu açacak vahim bir tarihî hatanın eşiğinde.

“Ortak Tarih Komisyonu kurulsun” önerisi ne kadar doğru?

“Türkiye uluslararası yargıya başvursun” önerisi ne kadar doğru?

Türkiye’nin Ermeni iddiaları nedeniyle yargılanması hukuken mümkün mü?

Ermeni propagandalarının arkasında ne var?

“Bush bu yıl da soykırım demedi” ancak ne sö..»»

Naci Şahin

IQ Kültür Sanat Yayıncılık

Emperyalizmin Hedefinde Türkler ve Ermeniler»»
Kamuran Gürün

Remzi Kitabevi

Ermeni sorunu, Osmanlı İmparatorluğu`nun çalkantılı döneminden bu yana siyasal boyut kazanarak tüm dünyada tartışılıyor. Tarihi araştırmalarıyla tanınmış aynı zamanda öğretim üyeliği yapmış uzman bir emekli büyükelçi olan Kamuran Gürün, bu kitapta, başta Mavi Kitaplar olmak üzere Ermenilerle ilgili yerli ve yabancı tüm belgeleri titizlikle inceleyerek sorunun kökenine ışık tutuyor. Geçmişteki..»»
Şenol Kantarcı

Lalezar Kitabevi

Ermeni Dosyası " Tarih ve Uluslararası İlişkiler Boyutuyla "»»
Abdurrahman Küçük

Berikan Yayınları

"Bir milletin hayatının sırrını kavramak için, o milletin dini etüdünü yapmak gerekiyorsa ve hele bu, milliyetiyle aynileşmiş, millet hayatında önemli bir rol oynamış "Ermeni Kilisesi" olursa, bu eserin önemi daha iyi anlaşılacaktır."... Ermeni Kilisesi; bir coğrafi bölgede, Hayg, Pers, Grek, Türk ve Gürcü gibi değişik etnik unsurları Gregoryen Hıristiyanlık şemsiyesi altında bir araya geti..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.