Akıllı bir insan kazandığı paranın bırazını, aldığı nasihatın ise birçoğunu bir yana koyar. Harry Carns [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Doğu-Güneydoğu

Doğu-Güneydoğu isimli konu başlığında toplam 93 kitap bulunuyor.
  Doğu-Güneydoğu kategorisindeki kitaplar
Saygı Öztürk

Doğan Kitap

Bu olay nasıl oldu? Sorumluları kim?

PKK terörünün en yoğun olduğu bir dönemde bu askerlerimizi Malatya`dan otobüsle, silahsız ve korumasız yola çıkaranlar kimdi?

Bu inanılmaz ihmal sonrasında yargılandırlar mı? Ceza aldılar mı? Katliamın sorumlusu olduğunu bildiğimiz ve halen cezaevinde bulunan Şemdin Sakık bu konuda neler söyledi?

"Onlar silahlarını bize doğru çevirdikleri sırada ..»»

Abdullah Ağar

Kitaptürk

"Bir asker ne için ölür?" diyor Abdullah Ağar; "Peki bir asker ne için ölmek ister? Bu millet asker? Peki düşmanlar, neden düşman?" Bu sorulara yanıt bulmadan, Sadece Güneydoğu`daki üstü örtülü savaşı değil, Anadolu insanının bin yıldır yaptığı savaşları da anlamak mümkün değildir; bundan sonra yapacağı savaşları ve nasıl savaşacağını da... Bu kitapta yazılı olan her şey gerçektir. Bütün bunlar..»»

Tuncay Özkan

Alfa Yayınları

Abdullah Öcalan`ın, "9 Ekim 1998 tarihinde Suriye`den çıkmak zorunda kalmamızla birlikte başlayan ve yakalatılmak suretiyle 16 Şubat 1999 tarihinde Türkiye`ye teslim edilmemle noktalanan, gerçekten de tarihin gördüğü en kapsamlı operasyon yaşanmıştır," şeklinde tanımladığı, Yunanistan`da ise `Öcalan Fiyaskosu` olarak anılan bu operasyon Amerikan gizli servisi CIA ile Türk gizli servisi MİT ortaklı..»»
Turan Yavuz

Otopsi Yayınları

Özal, sinirli olduğunu ses tonundan belli ediyordu. Kısa bir sessizlikten sonra yeniden patladı: "Ne yapmaya çalışıyorsun? Kürtler`in bu durumu sizler için utanç vericidir. Bak sana söyleyeyim... Bizim için de siyasi bir tehdit. Durum çok daha kötüleşecek. Bundan emin olabilirsin..." Telefonun öbür ucunda Özal`ı dinleyen Bush, şaşkın şaşkın, "Ne yapmamı istiyorsun?" diye sordu...

ABD`nin kö..»»

Ceyhun Bozkurt

Kripto Kitaplar

ABD emperyalizminin ünlü teorisyenlerinden Zbigniew Brzezinski, Avrasya coğrafyasını, "Büyük Satranç Tahtası"nın merkezine oturturken, Türkiye Avrasya`nın en stratejik noktalarından birisinde yer alması nedeniyle büyük kapışmaların odağında bulunuyor. Büyük Ortadoğu Projesi`nin ABD merkezli haritasında "Özgür Kürdistan" olarak adlandırılan yerin Türkiye de dahil olmak üzere 4 devleti parçalamas..»»

Şemdin Sakık

Şark Yayınları

Beş yıldır bulunduğumuz hücrede yazmadık ve konuşmadık. Bizden çaldığı dişlerle bizi boğazlamaya devam ettiği halde, sabrımızı olgunlaştırıp, kandırdığı insanların bir parça da olsa onu tanımalarını bekledik. Kabaran duygularımızı düşüncelere, beynimizde uçuşan düşünceleri sentezlere, ortaya çıkan sentezleri kavramlara dönüştürdükten sonra bu satırları yazmaya başladık. Yıllarca olgunlaştırdığımız..»»
Ünal İnanç

Güvenlik ve Yargı Derneği Yayınları

Apo, Pkk ve Saklanan Gerçekler "İmralı`da Neler Oluyor"»»
Orhan Miroğlu

Agora Kitaplığı

Kürtlerle Türkler arasında cesetlerden örülen duvarlar bütün heybetiyle toplumsal geleceğimizi tehdit etmeyi sürdürüyorken, kimse bizi dağlardan toplanacak yeni cesetlerden yeni duvarlar örmenin faydalı olduğuna inandırmaya kalkışmasın. Omuzlarımız yoruldu, yüreklerimiz burkuldu, kan ağlıyor içimiz, ayaklarımız artık yeni duvarları ve yeni tabutları taşıyamaz. Onurumuz hele, onurum..»»
Levent Dinçer

Pozitif Yayınları

Terör ve terörizm sadece bizim ülkemizin değil tüm dünyanın en önemli sorunlarına biridir. Terörü bitirmek gerilla harekâtı, taktik, strateji gibi birçok konunun yanı sıra toplumsal diyalog, iletişim araçlarının kullanılması gibi sosyal içerikli unsurları da gerektirir. PKK terörüyle olan mücadelemizde askeri alanda çok başarılı olduk. Ancak sosyal yönden yeterli sonuçları alamadığımız sad..»»
Ümit Özdağ

Bilgi Yayınevi

Türkiye bir "etnik cehennem"e doğru sürüklenmek isteniyor. Ülkemiz, cumhuriyet tarihinin en uzun 10 yılına girmiş bulunmaktadır. Çözüm, kararlı ve ısrarcı davranmayı gerektirecek, zor olacak ve uzun süre alacaktır.

Ülkemi..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa »