Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Siyaset-Ortadoğu

Siyaset-Ortadoğu isimli konu başlığında toplam 66 kitap bulunuyor.
  Siyaset-Ortadoğu kategorisindeki kitaplar
Yılmaz Dağlum

Tevn Yayınları

Gerek geride bıraktığımız, gerekse de içinde bulunduğumuz yüzyıl içinde hangi alanda olursa olsun, sürdürülen tüm mücadeleler stratejik bir çerçevede yaşanmıştır. Stratejileri doğru ve güçlü olanlar hep kazanmışlardır. Stratejileri olmayan, başkalarının stratejılerine eklemlenenler de ya kaybetmişler, ya da kullanılmaktan öteye gidememişlerdir. bu gerçeklik devletler arası ilişkilerle siyasal mü..»»
Hasan Bülent Kahraman

Punto Özel Fiyat

ABD'nin Hegemonik Saldırısına Karşı Yeni, Demokratik ve Sol Bir Politika Geliştirme Çağrısı Irak Savaşı özünde yeni bir Ortadoğu yaratmak için başlatıldı. Dolayısıyla savaş, önümüzdeki dönemde Türkiye'yi daha fazla etkileyecek. Hasan Bülent Kahraman bu kitabında, bu dönemden yara almadan çıkmanın tek yolunun, ciddi ve çok bilinçli bir sol siyaseti hayata geçirmek olduğunu ortaya koyuyor... (Ta..»»
Sefer Turan

Pınar Yayınları

"Kudüs bizim kalbimizdir. Filistin bir bedense, bu bedenin kalbi Kudüs'tür. Bu şu demektir. Bizler Filistin dışında yaşıyor olabiliriz. Tarihi şartlar bunu böyle zorlamış olabilir. Ama her birimiz bir kalp taşıyoruz. Yani Kudüs'ü. Ve o kalbi yerinden söküp alabilecek bir güç yoktur" Doğrusunu söylersek Filistinli kadın her Filistinli gibi konuşuyordu! Filistin meselesi nasıl çözümlenir sorusuna h..»»
Nevzat Yalçıntaş

Karakutu Yayınları

Yüzyıllardır dünyanın en sıcak çatışma bölgelerinden biri olan Ortadoğu`da ABD`nin komşumuz Irak`ı işgal etmesiyle yeni bir döneme girildi. Beyaz Saray`ın komplo teorileri ve asılsız iddialarıyla Irak`ta yaşanan bu büyük trajedi hiç kuşku yok ki 21. yüzyıla damgasını vuran olayların en başında gelecektir! Bu süreçte yaratılan Irak krizi karşısında Türkiye`nin duruşu ve ülke güvenliğini teh..»»
Turan Kışlakçı

Mana Yayınları

2010 yılının sonu ile 2011'in başında Tunus ve Mısır'da başlayan ve çok kısa bir süre içerisinde tüm bölgeyi etkisi altına alan halk hareketleri kitlesel protesto gösterilerine dönüştü. Meydanlarda toplanan halklar, "Eş-Şa'b Yurid İskate'n Nizâm / Halk rejimin düşmesini istiyor" ve "Eş-Şa'b Yurid İskate'r Reis / Halk başkanın düşmesini istiyor" gibi sloganların etrafında birleşmeye başladı. ..»»
Faik Bulut

Berfin Yayınları

Bu kitap, Irak savaşında Arap cephesine ışık tutuyor. Arapların dünyayı, askeri operasyonu, ABD`yi, Avrupa`yı, Türkiye`yi ve kendi rejimlerini nasıl algıladıklarını aktarıyor. Arap zihniyeti ve düşünce tarzını ortaya çıkarıyor. Saddam rejiminin perde arkasını, savaş kulislerini, Bağdat`ın düşüş nedenlerini, dönem dolapları ve insan hikayelerini açıklıyor. Arap milliyetçilerin, aydınların, basın ve..»»
Rene Grousset

Berikan Yayınları

Özellikle 20. yüzyıl, dünyada küçük devletlerin istiklallerine kavuştukları bir dönemdir. Büyük imparatorlukların kalıntılarından küçük küçük milli devletler meydana gelmiştir. İşte 1924'te "Le Reve ilde L'asie. L'lmperialisme Britannigue et la Revoltedes Peuples" adıyla neşredilen bu eser, emperyalist güçlere karşı bu küçük devletlerin bağımsızlık mücadelelerini ihtiva eder. Bu kitapta, Türk..»»
Ahmet Dinç

Selis Kitapları

Masallar diyarından ilginç gerçekler..." Gizemli tarikat Kesnizanilik nasıl ortaya çıktı? israil'in ve MOSSAD/ClA'nın kontrolüne nasıl girdi? Kesnizani Şeyhi, Saddam'ın eşi Sacide'yi, oğlu Uday'ı, kardeşi Vatban'ı ve büyükpaşalarını kendine nasıl mürit yaptı? Askeri sistemi nasıl ele geçirdi? Tarikatın Amerikan işgalinde oynadığı kolaylaştırıcı" roller nelerdi? Yeni Irak kurulurken askerî ve b..»»
Michael I. HandelAmos PerlmutterUri Bar Joseph

Sinemis

1980 yılı başında İsrail Hükümeti`nin en büyük korkusunun ne olduğu anlaşılmıştı Irak`ta olduğu gibi istikrarsız bir Arap rejiminin nükleer silahları elde etmesiydi. Başkan Saddam Hüseyin, Osirak`ta nükleer bir santral kurmuştu ve niyetinin İsrail`e karşı bomba kullanmak olduğunu kendi beyanatında söylemişti. İsrail Başbakanı Menachem Begin, verdiği uğraşlar sonucunda bir karar almıştı F- ..»»
Robert Fisk

İthaki Yayınları

İlk elden gazetecilik ve tarihin, Robert Fisk'in Ortadoğu'da yaşanan trajedi ve ihaneti anlatan destansı hikâyesinden daha güçlü bir şekilde birleşmesi enderi nadirattandır. Onun Irak, Afganistan, Cezayir, İran, İsrail, Filistin ve diğer savaş alanlarındaki kan banyosu ve zulme, 11 Eylül 2001 katliamına ve Saddam Hüseyin'in acımasız rejiminin devrilmesine dair anlattığı hikâyeler, yeni ve korkut..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.