Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Avrupa Birliği

Avrupa Birliği isimli konu başlığında toplam 37 kitap bulunuyor.
  Avrupa Birliği kategorisindeki kitaplar
Erol Manisalı

Derin Yayınları

AB Süreci Mi ? Sevr Süreci Mi ?»»
Can Baydarol

Universal

"Medeniyetler buluştuğunda... Yıl 2025.... Türkiye`de azınlık sorunu bütün şiddetiyle tartışılıyor. AB`ye tam üye olmuş Türkiye, ciddi bir göç ülkesi haline gelmiş. Türkiye coğrafi konumu itibarı ile Avrupa`nın yeni üretim merkezi. Bütün Avrupa markaları Türkiye`de. Ortadoğu`ya ve Uzakdoğu`ya açılmak isteyen herkes Türkiye`ye üslenmiş. Bunun sonucu olarak Türkiye Avrupalı mavi yakalılar için yeni ..»»
Mehmet Uğur

Agora Kitaplığı

17 Aralık 2004`te alınan müzakere tarihinden sonra Türkiye nihayet Avrupa Birliği`yle resmi müzakerelere başlıyor. Ucu açık olduğu belirtilen ve en az on-on beş yıl sürmesi öngörülen bu süreç, Türkiye açısından birçok yeniliklere gebe. Özelleştirmeler ve yabancı sermaye girişi, milliyetçiliğin yükselişi, Kürt sorunu, Ortadoğu`nun kanlı coğrafyası ve ABD`nin Büyük Ortadoğu Projesi`yle birleştirild..»»
Kolektif

NK

AB`ye Girdik Yerinde Gördük»»
Erol Manisalı

Cumhuriyet Kitapları

"Hayatım Avrupa" dizisinin bu ikinci cildinde, 12 Eylül askeri darbesinden "piyasacı sivil darbe"ye nasıl geçildiği, 1983-1994 döneminin olayları, belgeleri ve ilgililerin değerlendirmeleriyle sunuluyor: • Turgut Özal`ın Ortadoğu politikası ile başlayan süreç, Avrupa üzerinden Batı`ya nasıl ve niçin döndü? • Soğuk Savaş biterken, Avrupa`nın ve AB`nin yeni Türkiye politikasını Türkiye oligarşisi ..»»
Yılmaz Dikbaş

Asya Şafak Yayınları

İMF ile parasının yönetimi elinden alınıp borç batağına düşürülen, Özelleştirme ile tüm yeraltı ve yerüstü zenginlikleri, ekonomik kaleleri ele geçirilen, Gümrük Birliği ile dış ticaret yönetim ve denetimi devralınan Türk ulusunun, artık sıra Ulusal Egemenliğini elinden almaya gelmişti. İşte bu son aşamayı tamamlamak, yani tabuta son çiviyi de çakmak üzere, Türkiye AB`ye üye olma sürecine sokul..»»

Murat Yetkin

İmge Kitabevi

Türkiye`nin 1999 Helsinki Zirvesi`nde üye adayı kabul edilmesinden bu yana Avrupa Birliği giderek bir iç politika konusu haline geldi. Doğal olanı buydu. Demokratikleşme, insan hakları, egemenlik hakları ve Kıbrıs gibi konular, daha önce belki de tabu sayıldığı için hiç tartışılmayan derinlikte AB çerçevesinde tartışılmaya başlandı. Hatta 57. hükümetin fiilen dağılıp erken seçim kararı almasına..»»

Burak Tangör

Seçkin Yayıncılık

Bu çalışma ODGP`nin başlangıçtan Nice anlaşmasına kadar geçen dönemde geçirdiği evrimi ortaya koymaktadır. Her AB ülkesinin ulusal çıkarlarının korunmasına vermiş oldukları önem verdikleri dış politika ve güvenlik alanında ortak bir politikanın oluşturulmasını zorlaştırmaktadır. Çalışma bu kritik konunun tarihsel gelişimi hakkında da bilgi vermektedir. Kitaptan Bulunan Konu Başlıkları ..»»
Enver Bozkurt Mehmet ÖzcanArif Köktaş

Asil Yayınevi

Avrupa Birliği hakkında temel ko-nular ile AB-Türkiye ilişkilerini kapsayan kitabımız, okuyucuların ilgisini çekmiştir. Bilhassa Üniversitelerde bir çok lisans/ yüksek lisans öğrencileri için başvuru kaynağı olmuştur. AB’de ortaya çıkan gelişmeler ise kitabın güncelleştirilmesini gerekli kılmıştır. AB Anayasal Antlaşmasının yürürlüğe girmeyeceğinin anlaşılması üzerine Lizbon Antlaşması hazırlanmış..»»
Ercüment Tezcan

İletişim Yayınları

Avrupa Birliği baş döndürücü bir hızla gelişimini sürdürüyor. 1950´li yıllarda 6 ülkeyle yola koyulan `topluluk`, bugün 15 üyeli `birlik` çatısı altında varlığını devam ettiriyor. Önümüzdeki yıllarda birliğe girecek yeni ülkelerle hem üye devlet sayısında bir artma olacak, hem de birlik daha çeşitli ve farklı bir kompozisyona sahip olacak. Genişlemeye paralel olarak birliğin faaliyet alanlarınd..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.