Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Siyaset-Siyasal Sistemler

Siyaset-Siyasal Sistemler isimli konu başlığında toplam 7 kitap bulunuyor.
  Siyaset-Siyasal Sistemler kategorisindeki kitaplar
Deniz Adalı

Kaldıraç Yayınları

`Kapitalizmin tekelci karakteri, Marx`ın Kapital`de kapitalist üretim tarzını analiz edişinden beri bilinmez değildir. Hele ki Lenin`in Emperyalizm çalışmasından sonra, tekelci kapitalizm konusunda, çok daha fazlasını biliyoruz. Ama, yine de bu konuda bilgimizin geliştirilmesine ihtiyacımız var. İki nedenle, birincisi, bir konuya ilişkin bilgimiz, dış görünüşten öze doğru ilerler, sürekli derinlik..»»
Mustafa Erdoğan

Siyasal Kitabevi

"Bütünüyle gözden geçirilmiş ve yeniden basılmış olan altıncı baskısıyla elinize ulaşan Anayasal Demokrasi bildik anlamda bir anayasa hukuku kitabı değildir. Bu kitap başlıca iki bakımdan benzerlerinden ayrılmaktadır. İlk olarak Mustafa Erdoğan anayasa hukukunun geleneksel konularını liberal anayasacılık perspektifinden ele almakta ve bu çerçevede anayasacılık felsefesini ayrıntılı bir şekilde inc..»»
Coşkun Can Aktan

Siyasal Kitabevi

"Sınırsızca ve sorumsuzca harcama yapan, ağır vergiler altında halkı ezen, vatandaşın kazandığının neredeyse yarısına vergi yoluyla el koyan, deyim yerindeyse ?yasal hırsızlık? yapan, iki yakasını bir araya getiremediği için sürekli borçlanan ve borç batağı içinde yüzen ... bu DEV yaratığa; yani DEVlet`e artık dur demeliyiz... İşte Anayasal İktisat, anayasal demokrasinin gereği olarak devletin eko..»»
Mustafa Erdoğan

Siyasal Kitabevi

Kitap Türkiye`nin ve dünyanın güncel siyasi sorunlarına teorik bir bakışın ürünüdür. Onda liberalizmden sosyalizme, özgürlük ve özerklikten adalete, cumhuriyetçilikten demokrasiye, bilgi toplumundan çeşitlilik ve çok-kültürlülüğe kadar sosyal ve siyasal teorinin birçok temel konusunun incelendiği yazılar bulacaksınız. Yine bu kitap, Çağdaş Türk siyasetinin insan hakları, hukuk devleti, çoğulculuk ..»»
Hasan Buran

Siyasal Kitabevi

"Günümüzde seçimler, demokratik olsun veya olmasın, hemen her siyasal sistemde önemsenen konuların başında gelmektedir... " »»
Immanuel Wallerstein

Metis Yayınları

"Tarihsel kapitalizm daha ilk bakışta, bazı savunucularının öne sürdüğü gibi `doğal` bir sistem olmak şöyle dursun, açıkça saçma bir sistemdir. Daha fazla sermaye üretmek için sermaye üretilmektedir. Kapitalistler ayak değirmeninde daha da hızlı koşmak için gitgide daha hızlı koşan beyaz fareye benziyor. Bu süreç içinde bazı insanlar iyi yaşıyor, ama diğerleri yoksul yaşıyor. Peki, iyi yaşayanlar ..»»
Mücahit Küçükyılmaz

Birey Yayıncılık

Türk siyasi tarihinde yaşanan din-devlet ve siyaset tartışmalarını ve Ak Partiyi anlamak için okunması gereken önemli bir çalışma. Türkiyede toplumun, kendisini merkezin uzağında hisseden geniş bir kesimi, DP ve AP gibi muhafazakâr; MNP, MSP, RP gibi İslamcı hareketler ve her iki ideolojinin zımni sentezi gibi duran AK Parti üzerinden Ankaradaki yönetim süreçlerine katılma imkânı buldu. İsl..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.