Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Siyaset-Ekonomi

Siyaset-Ekonomi isimli konu başlığında toplam 15 kitap bulunuyor.
  Siyaset-Ekonomi kategorisindeki kitaplar
E.Ahmet Tonak

Kalkedon Yayıncılık

21. yüzyılın başında Ahmet Tonak`ın BirGün`deki köşesinde herhangi bir yazısını okuyan birçok insanın, tabii burjuva ideolojisinin hakimiyeti ile körleşmiş olanlardan söz etmiyorum, kendi kendine şöyle söylediğini hep duymuş gibi oldum: Doğru yahu, meseleye bir de böyle bakmak mümkün. Liberalizmin en yüzü kızarmaz biçimlerinden en sinsisine kadar solun büyük bölümlerinin beynini tutsak ettiği y..»»

Şafak Altun

Hayalet Kitap

"... Ben şimdiye kadar her işte mutabık olduğumuzu sanıyordum. Dün geceki halinden anladım ki, yanılmışım. Fakat geç olmakla beraber hakiki vaziyeti anlamış olmam iyi oldu. Madem ki aramızda mutabakat yoktur, o halde seninle bir müddet arkadaşlığa fasıla vermemiz lazım geliyor. Bu vaziyette teşriki mesai edemeyiz. Birbirimizden uzak kalalım..."

İlk hedefiniz Akdeniz`dir" emriyle ülkeyi ni..»»

John Perkins

April Yayıncılık

Venezuela Başkanı Hugo Chavez, BBC Televizyonu`na verdiği röportajda John Perkins tarafından yazılan Bir Ekonomik Tetikçinin itirafları isimli kitaptan söz ederek, bu kişilerin kendisiyle de ilişkiye geçtiğini anlattı. Ülke üzerinde gözetleme uçuşları yapılmasını ve A.B.D. danışmanlarının varlığını kabul etmesi halinde kimi fonların kullanımına açılacağının teklif edildiğini açıkladı. Bu teklifler..»»
Steven Hiatt

April Yayıncılık

Yıl 2008... Dolar değer kaybetmeye başlıyor ve bu düşüş sürüyor. A.B.D.`nin en büyük ithalat kalemi olan petrolün varil fiyatı 200 dolara kadar çıkıyor. `Büyük Bunalım`dan sonra en büyük finans krizi patlak veriyor; yatırım bankaları batmaya başlıyor, büyük şirketler zora düşüyor. Gündemin en popüler sorusu: Kapitalizm çöküyor mu? Rusya, Çin, Hindistan, Avrupa ve Latin Amerika`nın far..»»
S. Ulaş Bayraktar

Kalkedon Yayıncılık

Yazarlar: Argun Akdoğan, Mustafa Kemal Bayırbağ, S. Ulaş Bayraktar, Ali Ekber Doğan, Uğur Ömür Gönülşen, Mahmut Güler İhsan Kamalak, Ruşen Keleş, Nuray E. Keskin, Hacı Kurt, Bediz Yılmaz İl Özel İdareleri (İÖİ) seçilmiş ve atanmış aktörlerin birlikte görev aldığı ve merkezi hükümetin taşra teşkilatı ile yerel yönetimler arasında özgün bir statüsü olan yönetim birimidir. Her ne k..»»
Nejat Doğan

Savaş Yayınevi

Global Politika Bölgesel Gelişmeler ve Türkiye»»
Karl Marx

Birikim Yayınları

Grundrisse, Karl Marx`ın daha sonra yayımlamayı düşündüğü büyük eserine hazırlık niteliğinde doldurduğu defterleri kapsamaktadır. Defterler, Ağustos 1857-Mart 1858 arasında yazılmıştır ve bu halleriyle Ekonomi Politiğin Eleştirisine Katkı (1859), Kapital`in ilk taslağı (1861-63), Kapital`in I. ve III. ciltleri (1864-66) ve nihayet Kapital`in II. cildinin (1867-70 ve 1877-78) yazılmasından olu..»»

Ernest Mandel

Özgür Üniversite

Ernest Mandel 5 Nisan 1923’te Francfort-le –Main’de doğdu. Babası Bolşevik Karl Radek’in dostu Henri Mandel’dir. XX. yüzyılın en önemli Marksist iktisatçılarından biridir. Fakat Mandel sadece bir Marksist iktisatçı değildi. Canlı bir sosyalist tartışma ortamında yetişmişti. Genç yaşında sosyalist mücadeleye katıldı. IV’üncü Enternasyonal’in önde gelen yöneticilerindendir. Politik faaliyetlerind..»»

Meghnad Desai

Efil Yayınevi

Meghnad Desai’nin kitabı canlı bir ihtiyaçtan doğmuştur. Gelişmiş kapitalist ülkelerin neoklasik gelenek içinde eğitim gören iktisat öğrencilerine Marx’ın iktisat teorisini bir bütün olarak ve bildikleri analiz araçları ile ilişkisini de kurarak anlatmak. Ancak, buradan hareketle, kitabı sıradan bir ders kitabı gibi görmek yanlış olacaktır. Çünkü, Desai, Marksist iktisadı yaşayan bir teori olarak ..»»
Ernest Mandel

Yazın

"Bugünün Batı dünyası Kapital`in "saf" modeline bu eserin yazıldığı dönemdeki dünyadan çok daha yakındır."

"Kapitalist uzun-dönemli gelişmeyi ileriye doğru iten kapitalist üretim tarzının temel iç çelişkileri de dahil bu gelişmenin uzun dönemli eğilimlerini doğru bir biçimde öngörme gücü sayesindedir ki Kapital dost düşman herkesi çekimi altına almaya devam etmektedir."

"Kapital`in 2...»»

 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.