Denizin dibinde incilerle taşlar karışık bulunurlar. Övülecek şeyler de kusur ve yanlışların arasında bulunur. Mevlana [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Siyaset-Genel

Siyaset-Genel isimli konu başlığında toplam 1229 kitap bulunuyor.
  Siyaset-Genel kategorisindeki kitaplar
Özdemir İnce

Ümit Yayıncılık

Özdemir İnce Hürriyet gazetesindeki yazılarını, edebiyat adamı ve şair olarak ulaştığı bilge birikimden süzüyor / yazıyor. Hayata katılan ve hayatın katıldığı her alanda söz alan, yararlı olmaya çalışan, savlı bir yazarın, yetkinliğini kamu sahasında yararlı kılmak için vazgeçtiği şiirler olarak da okunabilir İnce'nin Pazar yazıları. Özdemir İnce, söz alışlarında edebiyat korosunun aheng..»»
Murat Sarıca (Derleyen)

Gerçek Sanat Yayınları

100 Soruda Siyasi Düşünce Tarihi»»
Noam Chomsky

Om Yayınevi

11 Eylül'de olanların ekonomik küreselleşmeyle hiç ilgisi yok. 11 Eylül'ün sebepleri farklı. O gün işlenen suçları hiçbir şey mazur gösteremez, ama ABD'nin "masum bir kurban" olduğunu düşünmek; ancak işimize geleni yapmayı seçerek, ABD ile müttefiklerinin geçmişteki belgelenmiş eylemlerini görmezden gelmekle mümkün olabilir. Oysa bu eylemler sır değildir... (Arka Kapak) "Bu gerçekler, 11 Eylül..»»
Murat Belge

İletişim Yayınları

Birikim Kitapları»»
Karl Marx

İletişim Yayınları

Birikim Kitapları»»
Taner Akçam

İletişim Yayınları

Araştırma İnceleme»»
Şirin Tekeli

İletişim Yayınları

Bugünün Kitapları»»
Mehmet Altan

Birey Yayıncılık

Allah aşkına Sayın Altan, bu "iyilik ve güzellik" dolu devletten ne istiyorsunuz! Bu söyledikleriniz ve yaptıklarınız biraz ayıp olmuyor mu? Cumhuriyetin temelinde Ali Şükrü Bey`in cesedi yatıyor. Türkiye`de 1. Meclis bir milletvekili`nin öldürülmesiyle sona ermiştir. O ruh bugün de sürdükçe Türkiye kendi baskı rejimine karşı gelen herkesi düşman görecektir. Sizin muhalif olma virüsü babadan o..»»
Michael Lebowitz

Yordam Kitap

21. Yüzyıl İçin Sosyalizm, net ve yenilikçi bir sosyalist gelecek tasarımı sunuyor; bu tasarımın hayata geçirilmesinin somut aşamalarını da gösteriyor. Aynı zamanda, kapitalizmin mantığını gerçek anlamıyla kavramanın, yani süregiden kapitalist kâr güdülerine karşı insanın gerçek gereksinimlerini savunmanın, başlı başına politik bir eylem olduğunu da anlatıyor. Marx'ın ekonomi politik alanında..»»
Georges Corm

İletişim Yayınları

Politika»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.