Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Türk Siyaseti

Türk Siyaseti isimli konu başlığında toplam 474 kitap bulunuyor.
  Türk Siyaseti kategorisindeki kitaplar
Deniz Bölükbaşı

Doğan Kitap

Takvimler 1 mart 2003`ü gösteriyor.

Protesto mitingleri, sabahlara kadar süren televizyon tartışmalarıyla geçen ve siyasi gerilim yüklü bir dönemin ardından, TBMM, Cumhuriyet tarihinin en önemli oylamalarından birini gerçekleştirmek üzere toplanıyor.

Tüm ülkeye, gergin bir bekleyiş hâkim...

Irak`a girmek için araziye çıkan Türk birlikleri, ABD, Saddam, Barzani, Talabani ve PKK TBM..»»

Şükrü Aslan

İletişim Yayınları

Toplumsal hafızada "12 Eylül 1980 öncesi"nin simgelerinden biridir 1 Mayıs Mahallesi. O yılları devlet otoritesinin acze düştüğü bir terör ve kaos dönemi olarak görenler için, bu olumsuzluğun simgesi. 1960-1980 döneminin siyasal ve toplumsal hareketliliğinde devrimci bir durumun alametlerini görenler için ise, bu umudun simgelerinden biri.

Şükrü Aslan`ın incelemesi, İstanbul-Ümraniye`deki bu ..»»

Orhan Bursalı

Cumhuriyet Kitapları

Her gün tepemizde uçuşturulan Büyük Türkiye söylemleri havuzu içinde boğuluyoruz neredeyse. Arada derin nefes alıp, hey biraz durun bakalım, demeliyiz! Bütün büyüklük söylemlerinin hemen hepsini, sayıların, göstergelerin, matematik dilinin ve özellikle de dünyanın en temel gerçeği olan karşılaştırmalı kıyaslamalı bakışın kantarına vurmaya, hepsi kaç gram eder diye tartmaya, ölçmeye, biçmeye ve b..»»
Doğu Ergil

Timaş Yayınları

İsmi ilk kez 1970’lerde duyulmaya başlandı. Ege’deki çeşitli il ve ilçelerde vaazlar veriyordu. Türkiye’nin yüzde yüze varan enflasyonlarla, iç çatışmalarla, gerginliklerle sarsıldığı zamanlardı. Ülkedeki geniş bir kesimse hem modern dünyaya entegre olmak, evrensel ölçülerde iş yapmak hem de manevi değerlerini muhafaza etmek istiyordu. İşte bu noktada Fethullah Gülen’in yorumları yükselmekte olan ..»»
Rauf BozkurtŞeref İba

Nobel Yayın Dağıtım

Bu kitabın kapsamı çerçevesinde belirlenen 100 soruya verilen 100 cevapta, bilimsel kurallara bağlı kalındı; ancak salt akademik bir yaklaşım sergilenmedi. Parlamentoyla ilgili herkese hitap etmesi planlanan bu kitabın, olabildiğince yalın ve akıcı bir dille kaleme alınması amaçlanmıştır. Bu yüzden, parlamento hukukuyla ilgili tarihsel, kuramsal ve kavramsal sorular açıklanırken bile, işleyiş ve u..»»
Hasan Taşkın

Neden Kitap

Abdullah Gül; kapatılan Refah Partisi`nin Kayseri Milletvekili olarak ilk kez Parlamentoya girdiğinde, Türkiye Cumhuriyeti`nin 11. Cumhurbaşkanı seçileceğini tahmin eder miydi bilinmez ama; ortak görüş, bunun siyasi bir başarıya verilebilecek en güzel örnek olduğu yönünde birleşiyor. Üzerinde bu kadar yoğun bir kamuoyu baskısı varken ve Türkiye`nin içinde bulunduğu hassas geçiş dönemi devam ede..»»

Muzaffer İlhan Erdost

Onur Yayınları

Sivil" İşgale "AK" Tezkere

Dinin Siyasallaşması, Eğitimin Dinselleşmesi, Bilimin İslamlaştırılması

"Bilim, Dine Tutsak Ediliyor"

"Küreselleşme, Ortadoğu ve Avrasya"

Sevaj ve Barıj (Bir Alaysama)

Savaş ve Savaş

BOP`tan Türeyen Türevler

12 Eylül Üzerine

12 Eylülün 11 Yılı

Geri İstiyoruz Onları

Muzaffer Erdost`tan Mektup

Toplumsal Değişme ve Yazına Yansı..»»

Uğur Mumcu

Uğur Mumcu VakfıYayınları UMAG

12 Eylül, bir metamorfozun adıdır. Eğitimden hukuka, herşeyin tümüyle değiştiği bu dönemden sonra artık hangi taşı kaldırsanız altında 12 Eylül var. Bugün yaşadıklarımız, öncesiz sonrasız, hep var olan şeyler değil. 12 Eylül ile birlikte topluma zorla giydirilen bir deli gömleği. Bu yapının oturabilmesi için hukuk da amansızca kullanıldı. Ancak, hukuktan önce adalet kavramı var. Adalet, bi..»»
Davut Dursun

Babil Yayınları

12 Eylül 1980 Darbesi, Türk siyasi hayatında bir milat ve bir dönüm noktası olmuştur. Bu tarihte Silahlı Kuvvetlerin emir-komuta zinciri içinde gerçekleştirdiği darbe, sadece hükümeti silah zoruyla görevden uzaklaştırmak ve seçilmiş Meclisi feshederek her türlü siyasi faaliyeti yasaklamakla kalmamış; ayrıca 1961 anayasası`nı ve onun kurduğu siyasi sistemi de ortadan kaldırmıştır. »»
Mehmet İnanç TuranSait Almış

Kalkedon Yayıncılık

Bu kitapta 12 Eylül döneminde idam edilen 17 devrimcinin; Necdet Adalı, Serdar Soyergin, Erdal Eren, Veysel Güney, Kadir Tandoğan, Ahmet Saner, Mustafa Özenç, İbrahim Ethem Coşkun, Seyit Konuk, Necati Vardar, Ali Aktaş, Ömer Yazgan, Mehmet Kanbur, Erdoğan Yazgan, Ramazan Yukarıgöz, İlyas Has ve Hıdır Aslan`ın ölüme karşı hayatın ateşini yakışları anlatılıyor. Kızıl rengi ateş verir. Ateş d..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.