Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Siyaset-Güncel

Siyaset-Güncel isimli konu başlığında toplam 21 kitap bulunuyor.
  Siyaset-Güncel kategorisindeki kitaplar
Sabih Kanadoğlu

Arkadaş Yayınevi

Bu kitap, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığım sürecinde, kural tanımaz bir demokrasi anlayış ve uygulamasının, laik demokratik Cumhuriyet`e, Atatürk ilke ve devrimlerine, üniter ulus devlete, çağdaşlığıa, bağımsız ve yansız olması gereken yargıya ve hukukun üstünlüğüne verdiği zararların ulaştığı boyutları, belgelere dayanarak irdeleyen bir çalışmanın ürünüdür.

Sayılan ilke ve değerler, ay..»»

Enver Aysever

Remzi Kitabevi

Enver Aysever, televizyon ekranlarından sorduğu "aykırı soruları" , büyüteç tuttuğu "ayrıntıları" bu kitabında yazıya döküyor ve okurlarıyla paylaşıyor...

Aysever, kültür, yaşam ve siyasetin arka sokaklarında keşfettiği "Ayrıntıdaki Şeytan"ı edebiyatçı gözüyle yansıtıyor...

"Her gün şehit cenazelerinin geldiği, kentlerin göbeğine canlı bombaların savrulduğu, bir evladı askerde, diğe..»»

Deniz Som

Cumhuriyet Kitapları

Anayasa Mahkemesi`nin iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi`nin kapatılmasına ilişkin davayı görüştüğü karar toplantısından önce ingilizlerin Independent gazetesinde yayımlanan bir yorum, küresel efendiler tarafından Türkiye`ye nasıl bir rol biçildiğinin itirafı gibiydi: "Müslüman, demokratik laik ekonomik açıdan istikrarlı ve Avrupa Birliği ile Ortadoğu`yu birleştiren bir ülke yaratma projesi..»»

Paul du Gay

Değişim Yayınları

Günümüzün en önemli günah keçilerinden biri olarak gösterilen bürokrasi, demokrasinin, verimliliğin, etkenliğin, yeniliğin ve de değişimin düşmanı olarak nitelendirilmektedir. Paul du Gay'ın Bürokrasiye Övgü kitabı, böyle bir ortamda bürokratik değerlerin ve anlayışın kuvvetli bir savunmasını yaparak, bürokrasiye yöneltilen felsefi-ahlaki ve neo liberal eleştirlere cevap vermektedir. ..»»
Tuncay Özkan

Medyanos Yayınları

Osman Yıldırım (Danıştay saldırısı hükümlüsü, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı) "Eczacıbaşı Holding, Koç Grubu, Mehmet Ali Erbil, Mehmet Ali Birand, ATV, Kanal 1, Süzer Holding`in maddiyatlarını alalım. (Alparslan Arslan Danıştay`ı basan katil diyor)" dedi. "İyi olur" dedim. "Hatta bana Bülent Eczacıbaşı`nın iki kişiyi öldürttüğünü, bu bilgilerin kendisinde mevcut olduğunu..." (12.03.2008..»»
Aytekin Gezici

Karakutu Yayınları

"Fenerbahçe`ye Aytaç Paşa`lara (Kara Kuvvetleri Komutanı) gittim. Daha çok o konuştu. "Şener (Jandarma Genel Komutanı) bizden habersiz darbe planı hazırlatmış. Adı da "Ayışığı" Darbede kimin başkan olacağı belli değil. Hepimize davranışlarımıza göre bir kod adı vermiş. Havacı (Hava Kuvvetleri Komutanı İbrahim Fırtına) ona destek verdiği için o anlamda, bizler ise sana karşıt anlamda, bana da be..»»

Merdan Yanardağ

Siyah Beyaz Yayınları

Ergenekon operasyonunun ardından kamuoyunda ve sol`da başlayan tartışma, entelektüel ortamda derin bir hesaplaşma niteliği kazanmış durumda. Liberal, ikinci cumhuriyetçi ve İslamcı çevreler tarafından soi`un bir anlamda "demokrasi"sınavına çekildiği bu tartışma, toplumu olduğu gibi sosyalistleri de ikiye bölmüş gibi görünüyor. Ancak verimli, geliştirici ve uygar bir tartışma ile karşı karşıya deği..»»
Osman Pamukoğlu

İnkılap Kitabevi

`Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok`un yazarı Osman Pamukoğlu, `Ey Vatan`da Birinci Dünya Savaşı`ndan yenik çıkmış bir ulusun yeniden doğuşunu anlatıyor. Vatan olgusunun ulusların oluşumunda ve vatana sahip çıkmanın ulusların gelişimindeki önemini vurgulayan Pamukoğlu, Türklerin aslında barışsever bir ulus olduğunu, savaşın insanlığa yıkımdan başka bir şey getirmediğini ama ulusal varlığımızı te..»»
Nevzat Çiçek

Neden Kitap

Gerçek Cellat Kim? "Abdülkadir Aygan Anlatıyor- Tetiği Çeken mi Çektiren mi?" Abdülkadir Aygan henüz lise yıllarında tanıştığı PKK günlerini, oradan kurucularının bile “yok(!)” dediği Jitem`e geçişi ve yıllardır kamuoyunu meşgul eden faili meçhul cinayetleri gözler önüne seriyor. Aygan`ın hayatından kesitler sunulan bu araştırma kitabında Jitem`in varlığını kanıtlayan belgeler, fotoğrafl..»»
Doğu Perinçek

Kaynak Yayınları

Gladyo, Türkiye`de kaç merkez değiştirdi, ama Perinçek düşmanlığını değiştirmedi.

Perinçek Gladyo`yu yalnız açık ve gizli iktirarıyla değil, kanlı tertipleriyle, işkence savaşıyla tanıdı ve tanıttı.

40 yıllık birikim bu kitapta.

Emperyalist sistemin 21. yüzyıl devletinin teorisi de bu kitapta.

Gladyo nedir?

Yeraltındaki NATO.

Türkiye Tarihçesi.

STK`dan Fethullahçı Gl..»»

 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.