İnsan hayatında iki feci olay vardır: Biri insanın çok istediği şeyi elde edememesi, diğeri de etmesidir. George Bernard Shaw [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Uluslararası İlişkiler

Uluslararası İlişkiler isimli konu başlığında toplam 90 kitap bulunuyor.
  Uluslararası İlişkiler kategorisindeki kitaplar
Turgut Göksu

Siyasal Kitabevi

Kitabın temel amacı Türkiye´deki 1980´den sonraki değişimin profilinin çizilmesidir. Türkiye kendi tarihinde en hızlı sayılabilecek değişimlerden birini 1980´den sonra yaşamıştır. Bu değişimin nitelikleri, bu kitaptaki yazılarda alanlarına göre derinlemesine ele alınmaya çalışılmıştır. Özellikle üç temel alanda (dış politikalar, ekonomi politikaları, sosyal ve idari politikalar) bazı önemli kamu p..»»
İdris Bal

Nobel Yayın Dağıtım

Bu kitap Soğuk Savaş sonrası dönemde dünyadaki değişimleri, eğilimleri, yeni durumları, değişen paramatreleri dikkate alarak, Türk dış politikasının bu yeni dönemde ne gibi gündemlerle yüz yüze geldiğini, farklı bölgelerle, dünyadaki farklı güç odaklanyla ilişkilerini ne doğrultuda geliştirmeye çalıştığını, bu yeni dönemin Türkiye`nin önüne koyduğu yeni hareket sahalarının neler olduklarını ve bun..»»
Cahide Sarı

Ütopya Yayınevi

ABD'nin 11 Eylül saldırısından sonra hayata geçirmeye soyunduğu "Dünya İmparatorluğu" distopyasının analiz edildiği bu yapıtta, Batılı, Türkiye'li ve Ortadoğulu kalemler, ABD'nin Irak saldırısını ve "ötesini" tartışıyorlar. İmparator'un "Irak hamlesi"nin krizdeki ABD ekonomisini militarize ederek ve Ortadoğu enerji kaynak..»»
Tayyar Arı

Marmara Kitap Merkezi

Yasama - Yürütme İlişkisi ve Dış Politika Başkan ve Dış Politika Baskı Gurupları ve Lobiler Etnik Gruplar ve Lobilerin Dış Politikaya Etkileri »»
Jonathan Neale

Ayraç Yayınevi

Türkiye`de Amerikan aleyhtarlığı tarihin hiçbir döneminde olmadığı ölçüde yükselmiş durumda. Üstelik bu, yalnız Türkiye`ye özgü değil. Ortadoğu`dan Güney Amerika`ya, Afrika`dan Uzak Doğu`ya kadar dünyanın hemen her köşesindeki halkların ortak noktası: Amerikan nefreti. 11 Eylül saldırısı sonrasında bir Amerikalı`nın sarfettiği şu sözler, durumun vahametini çarpıcı biçimde yansıtmakta: "Dünyayı ..»»

Gülistan Gürbey

ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık

1983 - 1993 Özal Döneminde Türkiye`de Toplumsal Talepler ve Karar Süreçleri `Arızalı Demokrasiler` Dış Politika kararlarında acaba özgürlükçü ve hukuk devleti olan demokrasilere nazaran daha çok güç kullanmaya mı eğilim göstermektedirler? Gülistan Gürbey, Türkiye örneğinde içteki yönetim sistemi ile dışarıya yönelik hükümet davranışlarındaki ilişkiyi araştırmaktadır. Burada öncelikle, "Acaba..»»
Hasan Berke Dilan

Alfa Yayınları

Atatürk Dönemi Türkiye`nin Dış Politikası»»
Hüner Tuncer

Kaynak Yayınları

Bu kitabımda, Lozan Barış Antlaşması`n m imzalanmasıyla, savaş alanından sonra diplomasi alanında da, başını dik tutan ve kendi ayakları üzerinde durabilen Türkiye Cumhuriyeti`nin, gelişmiş Batı dünyası karşısında kazandığı büyük zaferi, özellikle genç kuşaklara anlatmak istedim.

Yeni Türkiye Cumhuriyeti Devleti`nin dış politikası, Osmanlı Devleti`nin dış politikasından tümüyle ayrı ilkeler..»»

İrfan Kaya Ülger

Umuttepe Yayınları

Avrupa Birliği Rehberi adını taşıyan bu eser, bir yandan başlangıçtan günümüze bütünleşme hareketinin tarihsel gelişimini ortaya koyan dolgun içeriği, öte yandan güncelliğiyle günümüzdeki Avrupa Birliği'ni anlatmaktadır. Hızlı bir değişim geçiren Avrupa Birliği'ni doğru okuyabilmek ve nereye gittiği konusunda öngörüde bulunabilmek için son gelişmeleri yakından takip etmek gerekmektedir. Zira Ara..»»
M. Naci Baydar

Legal Yayıncılık

Avrupa Türkiye Avrupada Bütünleşme Hareketleri Avrupa Konseyi Avrupa Birliği Genişleme Sürecinde Birliğe Katılım Koşulları ve Müzakereler Süreci İşlemleri Avrupa Birliği' ne Katılımlar Avrupa Birliği' nden Çıkılabilir mi? Avrupa Birliği Türkiye İlişkileri Türkiye- Avrupa Ekonomik Topluluğu Ankara Ortaklık Antlaşması..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.