Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Siyaset-Din

Siyaset-Din isimli konu başlığında toplam 44 kitap bulunuyor.
  Siyaset-Din kategorisindeki kitaplar
Şahin Filiz

Yeniden Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Yayınlar

Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Felsefesi Anabilim Dalı Başkanı Doç.Dr.Şahin Filiz, İslam`ın özgün kaynaklarından hareketle "türban"ın İslam`da yeri olmadığını, dinden sapma niteliğini taşıdığını kanıtlamakta ve şu sonuca ulaşmaktadır:

"Siyasallaşan ve seçkinci bir kamusal dinsellik alanını gittikçe `ötekiler` aleyhine genişleten başörtüsü söylemi, İslam`ın ahlaki ve medeni öz..»»

Jacques Ellul

Karşı Yayınları

“Alışık olduğumuz etkili, sade dilinin heves ve hüneriyle Ellul, Hıristiyanlık ile sivil otorite arasında geliştiği varsayılan müttefikliğin gerçek olmadığını ortaya koyuyor.” JOHN HOWARD YODER- Notre Dame Üniversitesi JACQUES ELLUL anarşiyle Hıristiyan inanışı arasındaki ilişkiyi ele aldığı bu çalışmasında, siyaset, teoloji, tarih ve tefsiri harmanlıyor. Her birini ayrı ayrı incel..»»
Aydoğan Vatandaş

Timaş Yayınları

1981 yılında Hakkari`de köylüler tarafından bir mağarada lahit içerisinde eski bir elyazması bir kitap bulunur. Aramice uzmanı Doç. Dr. Hamza Hocagil kısa süre sonra söz konusu metnin Arami dilinde fakat Süryani alfabesiyle yazılmış bir İncil metni olduğunu anlar.

Birinci yüzyıla ait otantik İncil`in ortaya çıkması tüm dinleri ilgilendiren bir konudur. Gerek Hz. İsa`nın tarihselliğinin..»»

Emruhan Yalçın

Siyasal Kitabevi

Dünyada varolduğu günden beri, insan topluluklarına yön veren, tarihin her döneminde insanlığı derinden etkileyen olguların başında hiç şüphesiz din gelmektedir. Hemen hemen aynı şeyleri emreden, yasaklayan ve insanlığa huzur vaat eden dinler; zamanla birbirine rakip olmuş milyonlarca masum insanın öldüğü kıtalararası savaşlara neden olmuşlardır. Hatta aynı dinin mensupları bile anlayış farklılığı..»»
Ruşen Çakır

Metis Yayınları

Ayet ve Slogan, ilk kez 1990 yılından yayımlandı ve kısa sürede konusunda bir klasik haline geldi. Ruşen Çakır, gazeteci ve araştırmacı olarak İslami oluşumlara bakarken, alışılmış bakış açılarını ve klişeleri reddetmiş, konusuna dokunmayı, konusuyla gerçekten ilişkiye geçmeyi tercih etmişti. Ayet ve Slogan`ı böylesine başarılı kılan da bu oldu... Şerif Mardin kitabın 9. Basımı için kaleme..»»
Cihan Yamakoğlu

Akçağ Basım Yayın

Seyyid Kutub

Özgün Yayıncılık

Şüphesiz bu din, insan hayatını düzenlemek için konulmuş ilahi bir sistemdir. Onun, insan hayatında gerçekleşmesi, insan gücü sınırları içinde ve çevredeki insan hayatını etkileyen maddi etkenlerin sınırları içinde tamamlanır. Bu süreç insanlığın kendini dine teslim ettiği noktadan başlar. İlahi metod onu, insan gücü sınırları içinde ve bu güçten harcadığı oranda yolun sonuna kadar götürür. (Ar..»»
Mustafa Gazalcı

Bilgi Yayınevi

AKP iktidarında eğitimin dinselleştirilmesi önce Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul ve kurumlarda başladı. YÖK`ün yeniden yapılandırılmasından sonra hukuk tanı¬madan yapılan rektör atamalarıyla üniversiteler etki altına alınmaya çalışıldı, çalışılıyor.

Elinizdeki kitapta, AKP iktidarı boyunca eğitimin laik yapısının zedelenerek dinselleştirilmesi sürecinde yaşanan bütün bu çarpıcı gerçekl..»»

Hikmet Çetinkaya

Günizi Yayıncılık

Türkiye Zor Bir Dönemden Geçiyor

Bu Kitap Bu Zor Dönemi Anlatıyor.

Özgürlükleri...

Laik Demokratik Cumhuriyet`i Ve Aydınlanma Devrimi`ni...

Mustafa Kemal Atatürk Ve Arkadaşlarının Canlarıyla Ve Kanlarıyla Kurdukları Cumhuriyet`i Anlatıyor.

Cumhuriyet`in Kazanimlarini Ve Bu Kazanımlara Nasıl Ve Kimlere Karşı Sahip Çıkmamız Gerektiğini Anlatıyor.

Fethullahçılar Her Y..»»

Zübeyir Kındıra

Su Yayınevi

Fethullahçı Polisler Listeleri`nden flaş adlar... Işık Evleri`nden kaçanlar Emniyet`ten nasıl atıldı? Nasıl yetiştirildiler? Kritik birimlere nasıl atandılar? Gülen`in polise emirleri nelerdi? Polisi ele geçirme planı nasıl yapıldı? Polisteki uzantıları kimler? Neden polislere çiçeğe besmele çektirdiler? Polis Koleji`nde 5 puanlık Fethullah duası... İğneyl..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.