Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Siyasi Tarih-Kuram

Siyasi Tarih-Kuram isimli konu başlığında toplam 123 kitap bulunuyor.
  Siyasi Tarih-Kuram kategorisindeki kitaplar
Karl Marx

Birikim Yayınları

1843-46 Marx`ın klasik iktisatçılarla ilk tanıştığı yıllardır; bu süre içinde Marx, burjuva iktisadının kavramlarını burjuva iktisadına karşı kullanmak diye tanımlayabileceğimiz bir yöntemle uzun, bir kısmı kaybolmuş defterler doldurur. 1844 El Yazmaları burjuva politik iktisadını ve burjuva iktisat sistemini eleştiren "genç" Marx`ın ilk iktisadi araştırmalarının müsveddeleridir. 1932 yılına kadar..»»
Karl Marx

Sol Yayınları

Karl Marx`ın Zur kritik der Nationalökonomie mit einem Schlusskapitel über die hegelsche Philosophie, (1844 [1932]) adlı yapıtını Kenan Somer Fransızcasından (Manuscrits de 1844 — Economie politique et philosophie, Editions Sociales, Paris 1962) dilimize çevirdi, ve kitap, 1844 Elyazmaları — Ekonomi Politik ve Felsefe adı ile Sol Yayınları tarafından, Kasım 2005 (Birinci Baskı: Temmuz 1976; İkinci..»»

Alkım Yayınları

Ülkemizin siyasi tarih alanında en tanınmış isimlerinden biri olan Prof. Dr. Fahir Armaoğlu`nun (1924-1998) gene Alkım Yayınları arasında yer alan 20. Yüzyıl Siyasi Tarihi (1914-1995) kitabının ilk ayağı olan 19. Yüzyıl Siyasi Tarihi (1789-1914) yaşadığımız dünyanın kültürünü, tarihini, siyasi gelişmelerini en ince ayrıntılarıyla tanımak isteyenler için eşsiz bir kaynak. Prof. Dr. Fahir Arma..»»

Nobel Yayın Dağıtım

Bu mütevazı çalışma hazırlanırken, yorum katmaktan, uzun ve iddialı ifadelerden özellikle kaçınılmış olup, pratik kullanım ön planda tutulmuştur. Bu nedenlerle dipnot vermekten de kaçınılmıştır. Bu nitelikteki çalışmaların; literatüre önemli katkı sağlamak; gibi iddialar taşımayacağı gibi; eser; olarak da sunulmamaları en azından bilimsel tevazunun gereğidir. Zira hemen hemen bütün kaynak kitaplar..»»
Fahir Armaoğlu

Alkım Yayınları

...1815-1914 devresini ele aldığımızda, bu devrenin, bitelikleri itibarıyle birbirinden farklı iki kısma ayrıldığını görürüz. Birincisi, 1815-71 devresi, ikincisi de 1871-1914 devresidir....Bu sebeple Avrupa`nın yukarıda belirttiğimiz iki kısımdaki gelişmelerini ana çizgilerle ele aldıktan sonra, bu yeni alan ve unsurlara da kısaca değinmeye çalışacağız...»»

Kemal Girgin

Okumuş Adam

Şimdilik hayli uzakta olan "ideal küreselleşme" yani dünyanın her bakımdan gerçek serbestleşmesi, insanları ve milletleri ayıran engellerin yok olması, tek bir toprağın (yer küresinin) eşit bireyleri olmamız için çok daha zaman geçmesi gerektiğini kabullenmeliyiz. Buna rağmen, "ideal küreselleşme"yi kısaca ve kabaca tarif edebilirsek; bireylerin maddi fark ve sıkıntılarının azaldığı, istedikleri y..»»
Jacques Attali

Güncel Yayıncılık

Gelecek Bu sözlüğün İçinde... 21. Yüzyılın kapıları bu kez bir sözlükle aralanıyor: 21. Yüzyıl Sözlüğü... Ünlü Fransız düşünür, tarihçi, ekonomist ve romancı Jacques Attali, günümüz multimedya araçlarının atası olan sözlük türüyle geleceği bağdaştıran bu kitabında geleceğin kavramlarını da üretiyor. Lego uygarlığı, nanotekloji, hiperdünya gibi yeni kavramların yanısıra, A`dan Z`ye geleceğin kavra..»»
Aydın Çetiner

Selis Kitapları

Arka kapak yazısından; "İnsanlık tarihi savaşlarla başlar. Bilinen uygarlıkların tarih sahnesine girişleri savaş yoluyla olduğu gibi, tarih sahnesinden ayrılışları da savaş yoluyla olmuştur. Her türlü korkunçluğuna rağmen insanlık savaşmaktan geri durmamış ve barış zamanları da adeta savaşa hazırlık dönemi olarak yaşanmıştır. Bu kitap, savaşı hayatın realitesi olarak algılayıp ilkçağlardan bugün..»»
Bernard Lewis

Oğlak Yayınları

Bir toplumda işler artık ne inkar ne de örtbas edilebilecek derecede kötüye gitmeye başladı mı, sorulabilecek çeşitli sorular vardır. Bu sorulardan dün kıta Avrupa`sında, bugün Ortadoğu`da sıklıkla sorulan bir tanesi şudur: `Bunu bize kim yaptı? ` Böyle deyimlenmiş bir sorunun beklediği cevap genellikle suçun iç ve dış günah keçilerine yüklenmesidir: Yurtdışında yabancılar ya da yurt içinde azınlı..»»
Friedrich Engels

Sol Yayınları

1884 Tarihli Birinci Baskıya Önsöz Aşağıdaki bölümler, bir anlamda, bir vasiyetin yerine getirilmesidir. Morgan`ın araştırmalarının sonuçlarını, kendi - belirli sınırlar içinde, diyebilirim ki, bizim - materyalist tarih incelemesinin vardığı sonuçlarla bağıntı içinde açıklamak ve böylece bunların tüm önemini ortya koymak isteyen kişi, Karl Marx`tan başkası değildi. Çünkü Morgan, Marx`ın kırk..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.