Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Dünya Siyaseti

Dünya Siyaseti isimli konu başlığında toplam 110 kitap bulunuyor.
  Dünya Siyaseti kategorisindeki kitaplar
Engin Erkiner

İmge Kitabevi

1989 BERLİN DUVARI»»
Eren Gündoğan

Gündoğan

Otuz sekiz yıldır Kıbrıs meselesinde bir uzlaşma sağlanamamasının başlıca nedeni, "uluslararası camia" diye tabir edilen ABD ve İngiltere gibi güçlü ve etkil idevletlerin, kendi ulusal çıkarları nedeniyle, Kıbrıs konusuna doğru bir teşhis koymaktan bugüne kadar kaçınmış olmalarıdır. Meselenin haline yardımcı olmak isteyen çevrelerin önce Kıbrıs meselesinin ne olduğunu araştırmaları, bu meseleyi ..»»
Toktamış Ateş (Derleyen)

Ümit Yayıncılık

Dünyanın gündemine damgasını vuran son gelişmeler, uluslararası ilişkiler disiplinine ilişkin kimi konuları "sıradan" sohbetlere konu olacak kadar yaşamımızın içine soktu. "Sıcak" uluslararası gündemin özelliği nedeniyle olsa gerek, bireyler artık güncel ekonomik sorulara ya da güncel iç politika gelişmelerine gösterdikleri ilginin daha fazlasını uluslararası ilişkiler alanında yaşanan gelişmel..»»

Kemal İnat

Değişim Yayınları

Bu kitabın yazılmasında amaç, bugün uluslararası siyasal sistemin en güçlü devleti olan Amerika Birleşik Devletleri`nin dış politikasının özellikle son dönemlerde neden aşırı bir şekilde saldırganlaştığını ve bu saldırganlığının temel hedefi haline gelen ülkelerin, Washington yönetimi tarafından neden "haydut devletler - rogue states" ya da "uluslararası terörizme destek veren devletler" gibi tanı..»»
Fedai Erdoğ

Gizli Saklı

ABD`NIN METAL FIRTINA FIYASKOSU»»
Galina Breitkreuz

Cumhuriyet Kitapları

Taliban iktidarının devrilmesinden sonra, gelenekler ile çağdaş yaşam arasında hâlâ bocalayan Afganistan’da, kadınların yaşam savaşı…

Tacik, Hazara, Paştun ya da Türkmen… 18 yaşında ya da 80 yaşında… Kandahar’ın tek kadın polisi, yoksunkluklarla mücadele eden bir gazeteci, köylü, sosyolog ya da göğsü madalyalarla dolu bir general…

Galina Breitkreuz’un kıvrak kaleminden müthiş b..»»

Zbigniew BrzezinskiBrent ScowcroftDavid Ignatius (Moderatör)

Profil Yayınevi

Amerika’nın en iyi gazetecilerden David Ignatius zamanımızın en büyük iki stratejistiyle olağanüstü konuşmalar gerçekleştirmiş. Amerika ve Dünya yeni başkan Barack Obama’nın karşılaşacağı zorlukları tane tane anlatan ve müthiş bir tarihi portre sunan etkileyici bir çalışma. Joseph S. Nye, Harvard Üniversitesi Roma İmparatorluğu’ndan sonra dünya üzerindeki en büyük güç olan ABD miyadın..»»
Kolektif

Haziran Yayıncılık

AMERIKAN IMPARATORLUGU MILLIYETCILIK VE DEMOKRASI»»
Erol Bilbilik

Profil Yayınevi

ABD`nin önde gelen stratejistleri, diğer rakip devletler gibi güçlü kaynaklara sahip olmanın yanı sıra ulusları yönetecek, "emperyalist niteliklere" de sahip oldukları iddiasındadırlar. Bununla beraber "emperyalist nitelikleri" ve "ulusal çıkarları" açıkça tanımlanmaktadır. Bu yüzden ulusal çıkarlar ve hayati çıkarlar ifadeleri, her analama çekebilir, kullanılabilir ve soyut kavramlardır.

A..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.