Aşk köprü kurmaktır. İnsanlar köprü kuracaklarına, duvar ördükleri için yalnız kalırlar. Newton [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Siyasal Düşünceler

Siyasal Düşünceler isimli konu başlığında toplam 5 kitap bulunuyor.
  Siyasal Düşünceler kategorisindeki kitaplar
F. H. Burak Erdenir

Ümit Yayıncılık

"Avrupa`yı kurduk; şimdi sıra Avrupalıları yaratmaya geldi": Bu sözler, Avrupa`nın yarım yüzyılı aşkın bir süredir devam eden bütünleşme sürecinin bugün karşı karşıya kaldığı çıkmazın en güzel ifadelerinden birisidir belki de. Esasında bu çıkmaz, Avrupa kavramı varolduğundan beri mevcuttur ve daha çok kavramsal bir yanılgıdan kaynaklanmaktadır. Bir düşünce olarak Avrupa kavramı ile aidiyet hissini..»»
Mete Tunçay

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları

İlk baskısı 1969’da Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Yayınları arasında üç cilt olarak çıkan Batı’da Siyasal Düşünceler Tarihi, 1985’de genişletilmiş olarak Verso Yayınları tarafından basıldıktan sonra yayınevimiz tarafından bir kez daha gözden geçirilerek tekrar yayımlanıyor. Yıllardır aranmakta olan bu eseri özenli bir çalışmayla yayına hazırlayan Mete Tunçay, siyasal etkinlik üzer..»»
Bekir Berat Özipek

Timaş Yayınları

Özipek'in bu eseri muhafazakârlık üzerine teorik bilgi eksikliğinin doldurulmasına yönelik ilk ciddi girişimdir. Bu çalışma ilk olmanın ötesinde bu alanda bir klasik olmaya da adaydır. Muhafazakâr felsefenin ve politikaların gerçekte ne olduğunu öğrenmek isteyen Türk okuru ve siyasetçisi için, Özipek'in eseri gerçek anlamda bir müracaat kitabı olacaktır. -Taha Akyol- Muhafazakârlık, Türkiye'd..»»
Afet Ilgaz

İz Yayıncılık

Türkiye’nin bağımsızlığı devlet ve millet hayatını bütün boyutlarıyla kuşatan ve anlamlı kılan, ona doğasına uygun “ethos”u sağlayan ülkü. Ülkemizin toplumsal, kültürel, siyasal, teknolojik ve ekonomik bir geleceği olacaksa tüm bu alanlarla ilgili olarak sarsılmaz bir özgüven yanı sıra “istiklâl-i tâmme”mizin de kazanılmış olması zorunlu. Afet Ilgaz bu ana fikirden hareketle Türkiye’nin bağımsız ..»»
Atasoy Müftüoğlu

Mana Yayınları

Eskişehir'deki mütevazi ofisinde her gün onlarcasını ağırlamıştır. Kimbilir kimler uğramıştır "abi!" diyerek ve niceleri o ofiste medeniyet ve medenilik dersi almıştır. Gidenlerin tanıklık yapacağına eminim; orada bir tecrübe ve birikim abidesinin yanında bir incelik ve zerafet timsali bir adam bulursunuz. Giren ister bir kanaat önderi olsun, ister bir sayaç okuyucusu, ister bir çaycı; yılların..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.