Evren aynı kalmak için değişir, biz ise farklı olmak için. John Fowles [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Siyaset-Kıbrıs

Siyaset-Kıbrıs isimli konu başlığında toplam 4 kitap bulunuyor.
  Siyaset-Kıbrıs kategorisindeki kitaplar
Niyazi Kızılyürek

Birikim Yayınları

Kıbrıs müzakereleri... Bu başlık altında açılmış görüşmeler 40 yıldır, hem uluslararası toplumu ve hem de Kıbrıs’ta yaşayan iki halkı “meşgul” ediyor. Birleşmiş Milletler’in arabuluculuğunda, her seçilen BM Genel Sekreteri’nin “Barış Planı’yla çözülmeye çalışılan bir sorun olarak duruyor. Kimi zaman Kıbrıs Rum tarafının, kimi zaman Kıbrıs Türk tarafının “maksimalist” talepleri, süreçleri bu..»»
Themos Dimitriu Sotiris Vlahos -

Arkadaş Yayınevi

Halk kitlesinin eylemi yeterli değildir. Siyasal eyleme dönüşmeyen halk hareketi sınırlı kalmaya mahkumdur. Bağımsızlığını ilan etmesinin üzerinden yirmi yılı aşkın bir zaman geçmiş olmasına karşın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sadece Türkiye tarafından tanındı ve dünyadan izole edilmiş durumda kaldı. Kıbrıs Cumhuriyeti gelişerek AB’yle birleşmeye doğru ilerlerken KKTC özellikle ekonomik yönden çı..»»
Anıl Çeçen

Fark Yayıncılık

Son yıllarda, KKTC`nin toprakları haraç mezat yabancılara satılmaktadır. Doğu Akdeniz`de egemenlik kurmak isteyen Amerikalılar, İngilizler ve Yahudiler Türklerin ellerindeki toprakları hızla satın alarak adanın Türk nüfusunun Kıbrıs`tan uzaklaşmasına giden yolu açmaktadırlar. Kıbrıs Barış Harekatı ile kazanılmış haklar elden çıkmaktadır. Kan dökülerek alınan topraklar döviz karşılığında yabancı..»»

Niyazi Kızılyürek

İletişim Yayınları

Büyükada ya da Yavruvatan... Kıbrıs kendi kaderini belirleyememiş veya kendi kaderini iki "anavatan"ın kaderine, alınyazısına göre belirlemeye çalışmış iki milliyetçiliğin kıskacında varolmaya çalışan bir ada. Bir tarafta Yunan milliyetçiliğinin teritoryal genişlemesinde sınırın en ucu, diğer taraftan Türk milliyetçiliğinin yeni "Hatay"ı... Kıbrıs`taki iki toplumun çok uzun süredir varoluş koşulla..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.