Önce doğruyu bilmek gerekir; doğru bilinirse yanlış da bilinir, ama önce yalnış bilinirse doğruya ulaşılamaz. Farabi [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Siyaset-Araştırma-İnceleme

Siyaset-Araştırma-İnceleme isimli konu başlığında toplam 341 kitap bulunuyor.
  Siyaset-Araştırma-İnceleme kategorisindeki kitaplar
Ümit Kardaş

Hayykitap

Bu kitap, otorite karşısında vicdanını hapsetmekten yorulanlar, "artık itaat etmeyeceğim" diyenler için bir rehber niteliğinde. Bahsedilen bu itaatsizlik "sivil" ve şiddet barındırmıyor . Toplumun vicdanının meşru ve haklı gördüğü istemler için barışçıl yöntemle örgütlenerek şiddete başvurmadan harekete geçmeyi öngörüyor.

Bu "sivil itaatsizlik" demokrasi istiyor. Kürt sorununu çözmeyi, dünya..»»

Osman Çutsay

Yazılama

"Şerefsiz Osmanlı" ya Dönüş»»
Abdurrahman Babacan

Pınar Yayınları

Yer: New York Ground Zero mevkii - Washington DC Pentagon mevkii Tarih: Eylül, 11 - 2001 Saat: 09.00'a dakikalar kala... Evet... Hafızalarımız hala taze... 11 Eylül'ün üzerinden on yıl geçti. Bu geçen zamanda dünya bambaşka acılara, tecrübelere ve derslere tanıklık etti. 11 Eylül neydi sorusu halen zihinlerde; halen insanlar birbirine bunu soruyor. Belgesel filmlerden makalelere; kitaplarda..»»
Kadir Can

Boyut Yayın Grubu

Gazeteci ve foto muhabiri Kadir Can'ın "12 Eylül 1980 Akıl Tutulması" isimli yeni eseri Boyut Yayıncılık farkıyla okurlarıyla buluşuyor. 12 Eylül 1980 darbesinden önce Türkiye'de yaşanan süreci gazeteci Kadir Can'ın fotoğraflarıyla anlatan bu kitapta fotoğraflarla birlikte o dönem yayınlanan haberler de bulunuyor. Gazeteci-muhabir Kadir Can'ın objektifinden öğrenci ve işçi olayları, gr..»»
Hasan Laçin

Yakamoz Yayıncılık

Araştırmacı-yazar Hasan Laçin yeni kitabı "17 Ağustos Depremi`nin Saklı Tarihi"nde, depremin perde arkası olaylarını, diğer bir deyişle depremin arka planını konu ediniyor. Dolayısıyla depremle ilintili iddiaları, kuşkuları ve komplo teorilerini objektif bir yaklaşımla değerlendirerek bir sonuca varmaya çalışıyor...

17 Ağustos depremi suni bir deprem miydi?

ABD`nin depremle bir bağlan..»»

H.Birsen Örs

İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları

19.Yüzyıldan 20.Yüzyıla " Modern Siyasal İdeolojiler "»»
Hamit Erdem

Sel Yayıncılık

Kitaba konu olan tarihsel dilim, yani 1920 yılı, Türk siyasi hayatında özellikle ‘sol’ örgütlenmeleriyle örneği olmayan farklı bir dönemdir. Bu bir yıla, arka arkaya kurulan ve kapatılan dört siyasi partinin; ‘Yeşil Ordu Cemiyeti, Hafi -gizli- Türkiye Komünist Partisi, Türkiye Halk İştirakiyun Fırkası, (Resmi) Türkiye Komünist Fırkası’nın ömrü sığmıştır. Sonradan, devletin kararttığı ..»»
Ronald Fraser

Belge Yayınları

New Left Review yazarlarından R. Fraser`ın sözlü tarih yöntemiyle, yaşanmış dönemin tanıklıkları, bildirileri, sloganları, metinleri, haberleri, söylemi, vb. temelinde kaleme aldığı, dünyada 1968 için yazılmış ve yazılabilecek en iyi kitap.»»

Erdal Şimşek

Neden Kitap

- Ergenekon`un örgütlenme, eylem ve faaliyet alanlarının özellikleri nelerdi?

- Yapılan operasyonlarda neler ele geçirildi?

- İddianamedeki 15 yıllık sır nasıl açığa çıktı?

- Örgütün suikast listesinde hangi önemli isimler yer alıyordu?

- İşte korkunç iddia! Bingöl`de 33 askerin şehit olduğu saldırıyı kim azmettirdi?

- Eruygur tarafından kaç kişi fişlendi? Fişlemelerde kiml..»»

Robert GreeneJoost Elffers

Altın Kitaplar Yayınevi

Robert Greene dünyanın birçok ülkesinde dolaşarak düzinelerce politik stratejinin felsefi ve dinsel metinlerin ve binlerce yıldır süregelen şiddetli çarpışmaların analizini yapıyor. 33 Stratejide Savaş, günümüz sosyal yaşamında etkili olabilecek başarılı savaş prensiplerini gözler önüne seriyor. Sun tzu`nun Savaş Sanatı adlı kitabından renkli alıntılarla bezenmiş olan eser Napoleon`dan Margaret..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.