Dostluk, toprak bir maşrapa gibidir, önemsiz bir nedenden birdenbire kırılır ve bir daha kullanılamaz. Cicero [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Siyaset-Söyleşi

Siyaset-Söyleşi isimli konu başlığında toplam 7 kitap bulunuyor.
  Siyaset-Söyleşi kategorisindeki kitaplar
Ömür Kurt

Kırmızı Kedi

Banu Avar`la Konuşma, köklerinden uzaklaştırılmaya çalışılan Türk halkının tekrar kendi kültürüne sarılmasına katkıda bulunmak niyetiyle ortaya çıkmış bir söyleşi kitabı. Ama sadece bir söyleşi kitabı değil, aynı zamanda kültürel soykırıma karşı da bir eylem kılavuzu... Peki, bu eylem kılavuzunda neler var? Öncelikle bir tarihsel arka plan. Ömür Kurt`un Banu Avar`la söyleşisiyle beraber farklı yor..»»
Etyen Mahcupyan

Hayykitap

Dünyada demokratlığa doğru kendiliğinden bir geçiş mi gündemde? Kemalizm otoriter zihniyetle oportünist bakışı nasıl bir araya getiriyor? Neden eşitsiz sistemler adalet olmadan var olamazlar? Liberalizm kendi içinde faşizan bir öz mü taşır? Osmanlı, zihniyetle kültürü ayırt edemediği için mi çöktü? Neden Türkiye'de solcu olmanın ön koşulu laik olmaktır? "Söylenecek Sözü Kalanlar" dizi..»»
Mehmet AltanEtyen MahçupyanYasemin ÇongarCem Küçük (Editör)Avni Özgürel

Profil Yayınevi

Senin düşüncelerine katılmıyorum, ama düşüncelerini savunman için canımı bile feda edebilirim.

Voltaire, ünlü Fransız yazar ve filozof

Fransa’nın düşünce tarihinde Jean Paul Sartre çok önemli bir figürdür. Fransa’nın Cezayir’de soykırım yaptığını ileri süren Sartre’ı İç İşleri Bakanı yargılamak istemiş, ama dönemin devlet başkanı De Gaulle buna karşı çıkarak tarihe malolmuş ünlü sözün..»»

Kemal DervişSerhan AskerYusuf Işık

Doğan Kitap

Kemal Derviş Dünya Bankası`nda başkan yardımcılığı dahil çeşitli görevlerde bulundu. Mart 200-1 Ağustos 2002 döneminde ekonomiden sorumlu devlet bakanı oldu. Kasım 2002`de CHP`den İstanbul milletvekili seçildi. Kemal Derviş Ağustos 2005`ten itibaren BM Kalkınma Programı`nın başkanlığını yürütmektedir. Serhan Asker Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü`nden mezun oldu. Ke..»»
Nagehan Alçı

Profil Yayıncılık

Dünya Ve Türkiye Siyasetinden Röportajlar Hrant Dink - Rıchard Perle - Seymour Hersh - Tarık Ramazan - Süleyman Demirel - Mesud Barzani - Fehmi Koru - Osman Pamukoğlu - Mark Parris 1915'te yaşananlar sadece Türk meselesi değildir. En az Türk kadar Kürt meselesi ve aynı zamanda Avrupa meselesidir de. Hrant Dink PKK Kandil'dedir demek PKK'yı hiç tanımamakla eşdeğer. Osman Pamukoğlu ..»»
İhsan DağıFatih Uğur

Timaş Yayınları

Ferruh Bozbeyli – İhsan Dağı /Fatih Uğur · Cevdet Sunay’ın cumhurbaşkanı seçilmesi sırasında Demirel, askerlerin ikna görüşmelerine nasıl alındı? · Yassıada yargılamalarında avukatlara uygulanan baskı ve hakaretler nelerdi? · Atatürk, Milli Mücadele günlerinde İsmet İnönü’ye ‘Türkiye Büyük Millet Meclisi kapatılsın’ mı dedi? · 1969’da eski Demokratların affı TBMM..»»
Cemalettin N. Taşcı

Doğan Kitap

“Siyah Kuğu adlı kitabında N. N. Taleb, Poincaré fotoğrafının altına, ‘Nasıl yaptılarsa, bu tür düşünürlerin imalatını durdurdular’ diye yazmıştı, hayıflandığı apaçık belli olacak şekilde. Türkiye’de benzer bir resimaltını, belki ufak bir rötuşla, hak eden nadir insanlardan biri herhalde Yılmaz Büyükerşen’dir. Nasıl yaptılarsa, Türkiye’de Büyükerşen türünden eylem adamlarının imalatını durdurdular..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.