Rüyalarınızın gerçekleşmesini istiyorsanız öncelikle uykudan uyanmanız gerek. A. Siegtried [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Siyaset-Anı

Siyaset-Anı isimli konu başlığında toplam 97 kitap bulunuyor.
  Siyaset-Anı kategorisindeki kitaplar
Yaşar Okuyan

Doğan Kitap

12 Eylül 1980 askeri darbesinin üzerinden yaklaşık 30 yıl geçti. Darbe döneminde idamla yargılananlardan biri de dönemin MHP Genel Sekreter Yardımcısı Yaşar Okuyan’dı. Okuyan, yaklaşık beş ayı Mamak Askeri Cezaevi’nde olmak üzere iki yıla yakın hapis yattı. Yedi yıl süren yargılamanın sonucunda tüm suçlamalardan beraat etti. Bir siyasetçi olarak geçirdiği yıllar boyunca birkaç söyleşi dışınd..»»
Ömer Asan (Editör)

Heyamola Yayınları

Editör: Ömer Asan Yazarlar: Adalet Ağaoğlu - Adnan Binyazar - Adnan Özyalçıner - Adviye Erbay - Ahmet Kavaklı - Ahmet Özer - Ahmet Ş. Mollamehmetoğlu - Ali Narçın - Ali Baransel - Ali İhsan Çiçek - Ali Rıza Özaslan - Alper Akçam - Alper Yalman - Anais Martin - Aslan Şen - Atilla Cesur - Aydan Çelik - Ayşegül Korkmaz - Ayşe Sarısayın - Bade Uygun - Besim Erarslan - Birsen Ferahlı - Boğos Ça..»»
Çiğdem Sezerİbrahim Dizman

İmge Kitabevi

12 Eylülün acılarıyla simgeleşen 30 hayat... Onlar, fişlenen 1 milyon 683 bin yurttaştan... Gözaltına alınan 650 bin “zanlı”dan... 90 güne varan gözaltı sürelerinde işkenceden öldüğü belgelenen 171; kuşkulu bir şekilde ölen 300 insandan... Yargılanan 230 bin kişiden... İdamı istenen 7 bin “sanık”tan... “Sakıncalı” bulunarak işinden atılan 30 bin çalışandan... Öğre..»»
Seçil Karal Akgün

ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık

Türkiye Cumhuriyeti’nin duyurulmasından sonra ilk ihtilal olan 27 Mayıs, 1960 ilkbaharında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin iktidarın Anayasayı askıya alan uygulamalarına ve bunun halk arasında doğurduğu bunalıma son vermek üzere ülke yönetimine el koymasıdır. Siyasal ve toplumsal sıkıntıları çözeceği umularak getirilen 1961 Anayasası zamanla değişimlere uğradı, kimi zaman bol geldiği, kimi zama..»»
Oral Çalışlar

Güncel Yayıncılık

"1968`in 40. yılına geldiğimize inanamıyorum. Artık 68 çok uzak bir tarih halinde geldi...

Bizim kuşak orta yaşı bitirip, 60`lı yaşlarına tırmanmaya başladı. Şimdi her şeyi daha sakin ve daha nesnel değerlendirmek mümkün...

68, ülkemiz tarihinin ve de dünya tarihinin önemli dönüm noktalarındandı. Bu kuşağın insanları, bu kuşağın gençleri de artık tarihin bir parçası haline geliyorlar. ..»»

Oral Çalışlar

Gendaş Kültür

"1968 anılarımı aktaran bu kitabı tam on beş yıl önce Bursa Cezaevi`nde yazmıştım. Bir tarihsel belge niteliği taşıyan anılarımı yazdığımda, yanımda gerekli belge ve malzemeye sahip değildim. Aklımda kalanları yazmıştım. Kitabı yıllar sonra yeni baskısı için okuduğumda, gördüm ki, bu anılar kendine özgü bir nitelik taşıyor. On beş yıl önce yazılan bu anılar, benim o sırada yöneticilerinden biri..»»

Çiğdem Toker

Doğan Kitap

Latif`ten Abdüllatif`e küçük yaşta büyük dönüşüm...

Yedi yıl süren imam hatip döneminde en büyük hayali...

Kafası kanlar içindeyken, pavyondan çıkmış bir külhanbeyiyle karşılaşınca...

Hükümet konağındaki somyada 19 gün...

İlk seçim kampanyasında köylüler "Amma palavracı birine rastladık" dedi.

Çevik Bir "Maliye bize ödenek vermiyor" deyince ne yaptı?

Sivas ..»»

Yaman Başkut

İnkılap Kitabevi

Yıl 1987, yani bundan yaklaşık on beş yıl öncesi bir Moskova gecesinde saat 24.00`e yaklaşıyor. Uyumaya hazırlanıyoruz. Telefon çalıyor. "Sovyetler Birliği Dışişleri Bakanı Birinci Yardımcısı Yuri Vorontsov, Türkiye Büyükelçiliği İşgüderi Başkut`u acele Bakanlığa çağırıyor" diyorlar. Vorontsov o tarihlerde yavaş yavaş çatırdamağa başlayan Sovyet İmparatorluğunun en yüksek bürokratik kalelerinde..»»

İsmail Hakkı Oğuz

Gita Yayınları

Yazarın çocukluğundan başlayarak belleğinde sakladığı ve katman katman geçmişten bugüne taşınan gerçek yaşam çizgilerinden oluşan anılarının, kağıda dökülmesiyle özdeksel varlık kazanan bu kitap, bir bakıma yazarın kendisinin çevresinin, içinde yaşadığı büyük toplumun tarihine ışık tutma amaç ve savını birlikte taşımaktadır.

Bu anılar bir tarih kitabı değildir. Değildir de, yakın geçmişimi..»»

Farah Pehlevi

Dünya Kitapları

ANILAR YIKILAN BIR REJIMIN VE BITMEYEN BIR ASKIN O»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.